Warrior Knights: Crown and Glory

xxxxxxxxxo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights: Crown and Glory - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Warrior Knights
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozšíření

Po včerejší hře s téměř všemi možnostmi rozšíření (nehráli jsme na volbu krále a na mise) se WK stali další hrou, které dávám hodnocení 10 (a že 10 moc nerozhazuji). Přináší mnoho strategických možností, obzvlášť možnost nasazení posádky do města je super, můžete pak vyjet drancovat okolí s větším klidem. Obléhací stroje jsou vynikající, i když drahé a i ostatní vynálezy jako propaganda stojí za to. Rozhodně doporučuji každému, kdo má za sebou pár her WK a chce ze hry dostat maximum. Recenzi spáchám zítra (snad i s těmi Mikromutanty), po další hře.

Btw. včera se nám opět "podařila" pěkná věc. Vědomi si důležitosti peněz, nechával si každý dost zdrojů pro zaplacení žoldu. Nikdo ale nepočítal s kartou, která každého hráče donutí zaplatit svou nejsilnější armádu (i pokud ji má rytíř, který za žoldáky neplatí). Rázem nám zbyly oči pro pláč a ponaučení, že vždy se lze připravit ještě lépe :)
13.5.2009 11:43:06

sydo
Už teď se bojím s touto hrou seznámit, avšak se strachem přichází i nezvladatelná touha. Je-li to vážně tak dobré tak nevím nevím. Ačkoli ke tvému hodnocení přistupuji s rezervou (ještě stále kostka ve mně dovede rozproudit vodopád sprostých slov), přeci jenom je to slovo objektivně hodnotícího a zkušeného hráče, pevně doufám, že se naskytna ta příležitost a hru mi představíš naživo.

13.5.2009 11:54:08

elenistar
Tak ja muzu jen podporit sydova slova a to tu hru mam vyrazne dele nez on (pravda, rozsireni jsme zatim jeste nezahrali, ale i tak) ... a kostky ve hre nejsou :-P

13.5.2009 12:35:29

Siaron
pokud budete hrát o víkendu tu hru v 6, rozhodně tam to rozšíření hoď, je to bomba. Už jen kvůli tomu, že je větší fate deck a nemusíš ho furt míchat. A ti vůdci žoldáků a heraldi jsou fest.

Elenistar: jak říká Siaron, kostky ve hře nejsou, bitvy dvou stejně silných armád jsou nejisté a lze v nich dobře blufovat, silnější armáda vyhraje téměř pokaždé. Hlavní náhoda je v kartách událostí, ale na ty holt musíš být připraven. Takže hrabat peníze (jako papež to jde snadno, za uniknutí hněvu církve každý rád zaplatí ;)), pár hlasů do shromáždění a občas zajít do kostela se vždycky vyplatí (rozházet si papeže se nedoporučuje). Kamarád hru popsal jako hardcore Tikal s daleko víc možnostmi, které jsou velmi logicky a účinně propojené.

13.5.2009 13:05:01

ach jo
Tak já teď nevím... jestli ten arkham nebo tohle...:( obojí asi nepujde..

13.5.2009 13:11:11

Elenistar
Ale půjde :) Ne, WK raději nejdřív vyzkoušej, i když u nás se úplně všichni shodli, že je to bomba, což je vzácnost, ale věřím, že to nemusí sednout všem. AH je prověřená pecka, která se v naší herní skupině nechytla :) hraju ho s "nehráči" - kámošem a jeho přítelkyní a ještě jednou kámoškou.
Btw. v Arkhamu kostky jsou :)

13.5.2009 13:16:16

elenistar
ale pujde :)

sydo : o vikednu bude arkham ... na warriora se musim pripravit a zatavit karticky rozsireni :)

13.5.2009 13:17:37

Siaron
ba jo, já zapomněl, že musíš mít zatavené i kostky :D

13.5.2009 13:18:48

sydo
kostky netavim, kostky lakuju :-P

13.5.2009 14:47:37

rbx

Siaron
Skoda ze neprodavaji nejake male ochranne futralky na kostky, ze? :-)) Nebo jeste lepe...na zetony :-)

13.5.2009 14:59:55

rbx
ja si nejak poradim :) Mohl bych to treba macet do pryskyrice .. jako se delaji takovy ty skorpioni a tak :-P

13.5.2009 15:34:37

Zdenis

Česká pravidla
Nevíte někdo náhodou, jestli se někde dají sehnat i česká pravidla? Předem díky za odpovědi :)

1.6.2009 21:19:29

To Zdenis
Daji, firma HRAS je pridava ke hre. Ale nevim, esli budou ochotni ti je poskytnout jen tak... http://www.hras.cz/spolecenske-hry/nase-nejprodavanejsi-hry/warrior-knights.aspx?referrerID=92

2.6.2009 17:47:03

pravidla
ano, ale Zdenis patrně myslel pravidla k rozšíření, ty v hrasu nedávají.

2.6.2009 18:08:41

i k rozšíření
dává HRAS pravidla

2.6.2009 18:09:39

beholder
fakt? Dobře oni!

2.6.2009 18:18:37

Tomu říkám rozšíření
Dnes jsme odehráli první partii WK s tímto rozšířením a nezbývá než konstatovat, že je to opravdu ROZŠÍŘENÍ. Už tak komplexní hru ještě doplňuje o další možnosti a varianty. Hlavně učenec a vynálezy jsou hodně zajímavé. Taky král je hodně silná postava a boj o něj byl docela náročný, úkoly zase dodávají do hry tu nejistotu, že těsné vedení nemusí stačit, i když je pravda, že obtížnost úkolů je nevyrovnaná. Těch věcí je ve hře opravdu hodně, variant a možností spousta, hra s rozšířením je mnohem více konfliktnější. Vymyslet tu nejlepší a vítěznou strategii dá pěkně zabrat. Krásně to popsal sydo v recenzi: "Přináší do hry mnoho nových prvků a možností, které přispívají k celkovému oživení hry a její větší propracovanosti. Větší počet možností s sebou však nese další nároky na (základní hrou již dost zatížené) mozkové buňky."
Tahle hra a taky toto rozšíření opravdu stojí zato!

18.7.2009 00:08:37

velikost
Zrovna dnes mi to přišlo z HRAS společně se základní krabicí a málem se mnou švihlo, když jsem uviděl, že rozšíření za 699 je v porovníní se základní krabicí za 599 asi tak desetinové :))

2.11.2009 13:57:51

to Dansemacabre
Jojo, taky jsem si to takhle objednal, rozšíření o stovku dražší, alemalá krabička... Každopádně Tě ale můžu uklidnit, že jsi neprohloupil, protože rozšíření do té hry přidává pár moc hezkých věcí, které tam moc hezky zapadnou a tu hru posouvají ještě kousek dále.
Jen je trochu škoda, že jsou tam jinak střižené karty, než v základu, takže ty, které se zamíchávají do původních balíků tam trochu trčí. Ale na hru to naštěstí nemá vliv, jak to leží na stole/zemi, tak to stejně už nikdo nepozná a dá se podle toho aspoň zkontrolovat, jestli jsou balíčky dobře zamíchané :-)

2.11.2009 21:01:24

Vybíráme z Bazaru

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas