Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyzkoušení

Asi 2 Sydo: kdyby jsi náhodou byl někdy v Praze i s touhle hrou, nechceš se stavit v Outpostu a zahrát si jí? Docela bych si ji rád vyzkoušel.
28.8.2009 13:37:42

Hraní
Já bych si taky zahrál ale jsem z Liberce a když vezmu, že by se hrálo od 18:00 tak bych se nestihnul vrátit v nějak rozumnou dobu domů. Což je škoda...

7.10.2009 11:19:22

SSZGSA
Můžeš přespat u mě, když si vezmeš spacák.

7.10.2009 11:25:18

Parxel:
Ok, tak se mnou pocitejte.
Jinak pokud budete hrat i s rozsirenim, je potreba na to nejaka pravidla, mam jen cesky preklad zakladni hry (jestli byste je nekdo mel v cz)?

7.10.2009 12:15:21

Ošklivý sup
Beru pouze základní hru. Expanzi jsem si koupil také, ale nestíhám se učit pravidla k x-hrám najednou. Tak doufám že bude Sydo ochotný nám to vysvětlit. :)

7.10.2009 13:04:06

To Sydo
Děkuji... :) Teď přesně nevím na kdy by mi to vyšlo ale to by jsme se pak dohodli asi po zprávách. Asi bych to viděl až po Essenu.. Ale strašně se těším až zahrajeme... :)

8.10.2009 01:29:49

Bylo to dobré
Tak díky za hraní, bylo to super.

Nadhodím další termín, kdyby někdo měl čas v neděli odpoledne, opět v outpostu, tak bych měl čas. Preferoval bych ale aspoň hru ve 4, a rád bych i delší variantu než dnes (10 bodů na hráče bylo moc rychlé).

8.10.2009 22:23:50

hraní
Mockrát děkuji, že jste mne přizvali. Moc jsem si to užil. Těším se na nějaké příště

8.10.2009 22:42:29

Hraní
A jaké to bylo? Kdo vyhrál? Jinak plně souhlasím, že 10 bodů na hráče je málo. Ta hra mi pak tak strašně moc uteče... :)

9.10.2009 00:34:41

SSZGSA
No hraní super, vyhrál Sydo překvapěvě (19b, druhý pak 14/15?).
Já byl poslední :-)

Asi nejvíc sem si pokazil začátek, kdy sem jednak neobsadil žádné město a druhak jsem v prvním kole v rámci vysvětlování zapoměl vzít si dva žetonky víry. Což mělo za následek asi o další dvě kola dál, kdy jsem strategicky obsazoval město uprostřed s 400 obranou a po delším obléhání ho obsadil. Následující asi dvě akční karty dál jsem díky události o něj zase přišel (mohl jsem to zrušit tou vírou, co jsem si nevzal, nebo zaplatit, ale 10 korun bylo tolik že jsem si to nechtěl dovolit). Takže moje strategie na začátku obsadit tu "pevnost uprostřed" se podařilo realizovat spožděně asi až v pátém kole a ihned sem o ní přišel. To už bylo prohrané a následně jsem dostal ještě pár ran osudu abych to měl jako jó lepší :)))

9.10.2009 00:47:08

SSZGSA - Ošklivý sup
Bylo to skvělý. Porpvé člověk neví moc co má dělat nebo spíš co si může dovolit, ale hrát se to dá. Mě někdy připadalo, že se rychle střídají akce a nestíhal jsem krapet sledovat co se kde děje. Zatímco my jsme se rozkoukávali, tak sup už v prvním kole vyrazil na syda.

Hráli jsme v pěti s vysvětlováním pravidel cca od 18 do 22. Takže na první hru mi těch 10 bodů stačilo, ale jinak uznávám že to je málo, protože hra skončila v okamžiku, kdy se začali
hrotit pozice mezi jednotlivými barony.

Nejvtipnější mi na hře připadá prvek hlasování ve shromáždění a různého uplácení spoluhráčů, aby na Tebe neútočili apod. Když jsem chtěl po Sydovi, aby přes své území nepouštěl Elenistara, tak Elenistar argumentoval Sydovi, že jsem mu zabral fialové figurky a měl jsem smolíka.:-)

Rozhodně bych to někdy zopakoval!

9.10.2009 08:43:46

Díky za hru
Díky všem včera přítomným za pěkné intro do WK, dále pak Elenistar, který za mne převzal otěže. A jak pak že dopadl žlutý?

9.10.2009 08:43:57

pihorrv
No tak asi takhle. Nejdřív jsem mu dobil jedno město a když mi pak zabral na oplátku druhé tak jsem na něj napochodoval s dvouma rytířema. Dohromady s armádou asi 1250, takže 12 karet z fate decku a 10 nechat. Takže jsem mu jednoho hrdinu sestřelil.

Jinak také děkuji všem za hru a speciální dík sydovi že nám vysvětlil pravidla!

9.10.2009 08:52:10

WK
Já také díky za hru, byla to sranda a těším se někdy buď zase u WK nebo čehokoli jiného.

9.10.2009 09:29:26

WK
Jinak k té hře:

Vpodstatě až na poslední kolo a múj první útok se vůbec neútočilo mezi s sebou (což nebylo delkou hry). Většina radši simcitila....

A pak mě přišlo dost nevýhodné, když já Sydovi zabiju v útoku rytýře (ikdyž jen na VP) a on absolutně bezeztrát (max ztráty by stejně byly 1 žoldáci) na konci kola rytýře vráti prakticky kamkoliv.
Já jsem obětoval tahy všech rytýřů a útok k tomu, abych ho vyhnal se svého území kde mě mohl zabírat města a on ho tam okamžitě zase může vrátit jen o políčko zpět. To mě nepřijde dobře vyřešené, lepší by mě přišli že mrtví rytýř nastupuje ze své pevnosti do hry.

9.10.2009 10:53:36

hras
Ted je maj v hrasu v akci za 599, to je zlo, zrovna jsem je tam nedavnou koupil :(((

12.10.2009 12:34:50

Sup
Jo, ta cena je celkem mazec.

Nedostatek útoků byl způsoben tím, že jsme hráli jen na 10 bodů. Od dalšího kola by se už začít útočit muselo, jelikož došla neutrální města.

Ad boj - njn, holt vyhrát na VP je bezpečnější, ale zas tím člověk moc nezíská, casualty karty jsou riskantnější, ale zase víc zabolí.

12.10.2009 12:41:33

Vybíráme z Bazaru

Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas