Warlords of Europe

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Warlords of Europe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Conquest Gaming LLC
Autoři: Ken Griffin
Kyle Battle
Russ Rupe
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O Hře

jaké to je?
22.7.2010 12:53:45

Hrál tohle někdo?
když se podívám na zpracování, tak je to k sežrání, středověká Evropa, stavění hradů, válčení. Na BGG ovšem někteří hře vytýkají, že vypadá že nabízí tohle všechno, po čem mnohý stratég prahne, nicméně však ve velmi jednoduché, až primitivní formě a zároveň s velmi vysokým prvkem náhody. Trochu se obávám, že jde o středověký vytuněný Risk!

22.7.2010 12:55:42

Ringo
Žádné kruté strategické orgie bych nečekal, řekl bych, že vytuněný Risk nebude daleko od pravdy, ale zeptej se Siarona, ten to má, jen nevím, zda se k tomu už dostal. Každopádně zpracování perfektní, když to rozbaloval, oko si lebedilo :)

22.7.2010 13:02:57

sydo
ja si treba kvuli provedeni uz kupoval Conquest of Empires, ale pravda, tam byla cena 700, coz mi prislo ze je to prilis zadarmo abych to nevzal:-)

22.7.2010 13:15:46

ringo
dneska sem precetl v autobuse pravidla ... 12 stranek prospikovanych priklady a obrazky, myslim ze vic jak 5 minut vysvetlovani nezabere ... hra me vsak teprve ceka ... axise to holt nejsou, ale jestli z toho bude nakonec vytuneny risk, nebo ne, jeste nedokazu rict.

22.7.2010 13:20:56

Siaron
ok, budu netrpelive cekat na tvou prvni partii:-) Jako me by nevadilo kdyby to byla i jednoducha bojovka, hlavne aby se u toho dalo bavit a aby to opravdu bavilo a ne frustrovalo stylem - ach jo, zase mi nepadla sestka.

22.7.2010 13:23:26

ringo
o sestkach to neni :) Na hody by to melo byt "pritulnejsi" nez axise ... v podstate jednotky zasahuji od hodu 4+ po 8+ a utocnik hazi vzdy d8, obrance podle toho kde se brani od d8 po d12 (nepocitaje efekty karet)

22.7.2010 13:25:23

ringo
ale bude to dicefest, WTZ :)

22.7.2010 13:26:05

Siaron
pro me bude hodne rozhodujici, na kolik mohu ovlivnit deni na hracim planu ja sam osobne a na kolik jej budou ridit kostky. Pokud to bude jako v Nexusu nebo Cyclades, jdu do toho:-)

22.7.2010 13:28:42

ringo
nexusu se to asi prirovnat da, jen ty jednotky asi nejsou az tak rozdilne ... v podsate lucistnik ma first volley, knecht a warlord jezdi o 2, ale musi se nasazovat v castlech, pricemz warlord jeste zvysuje pohyb vsemu co de s nim ... hmm, jo a vsechno krome spearmenu je limitovane co poctu figur (muzes si ovsem najmout mercenaries a pripadne kdyz nekoho porakvis, dostanes i jeho figury) ... narozdil od risku se tu bude asi bude vic taktizovat, mapa je rozdelena na 7 kingoms, s tim ze dostavas znacne bonusy, kdyz mas v taxation fazi pod kontrolou vsechna uzemi v ramci jednoho kingdoms, nicmene taxation faze je az po conquer fazi vsech hracu, a kdyz hrajes prvni a 3 dalsi po tobe ... :)

22.7.2010 13:36:38

Siaron
tak zni to hodne dobre, dam si dalsi hru do Wishlistu:-)

22.7.2010 13:38:47

ringo
tak muzu to vzit sebou na warcone, "WAR" to v nazvu ma, to by mohlo projit :) ale ty tam asi nebudes :)

22.7.2010 13:47:15

Siaron
bohuzel tam nebudu, ale mohl bys to tam prubnout a nahodit report:-)

22.7.2010 13:55:30

Mapa
Hru jsem tedy viděl zatím jen na fotkách, ale ta mapa Evropy je naprosto hrozná a k Risku nemá daleko - rozdělit mapu na zhruba stejně velké oblasti naprosto nezávisle na jakýchkoliv geografických nebo historických souvislostí.

23.7.2010 07:51:00

Mapa
hmm, tak me se libi i ta mapa a ze jsou ty sektory takrka stejne velke a si bylo udelano z praktickych duvodu, aby se totam proste vlezlo a hrac mel kde skladat vojacky a hrady. Udajne je problem se to tam vlezt uz i tak, akze jeste delat mensi a vetsi uzemi, to by bylo myslim otravne.

23.7.2010 12:40:02

Mapa
Tak ani nejde o stejně velká území, jako spíš o jejich polohu. Že by Praha byla v západním cípu Čech bych ještě bral, ale že třeba Prešpurk je uprostřed Rakouska nebo že Čechy sousedí na severu s Pomořanskem nechápu. A proč mezi Čechy a Halič nacpali Červenou Rus nebo jak se Slavonie dostala na východ od Srbska atd. je mi také záhadou.
Ale je mi jasné, že tahle hra má být spíše zábava než historická simulace, takže proč ne vlastně. Počítám, že drtivé většině hráčů bude popis oblastí naprosto fuk :-)

23.7.2010 14:03:37

rbx

droll
ja byl naopak rad, ze je to jedna z mala her, kde je vyznacena Bohemia.

23.7.2010 16:03:18

Siaron
uz jsi to teda zkousel hrat?:-)

7.8.2010 08:47:02

Koukam na tu fotku
kde pravdepodobne je v rohu Kren (ty se nezdas krene, ses nejak do tech wargames pustil:-) Takze pritomni na te fotce by mohli hodit nejake info o te hre:-)

17.8.2010 20:44:12

ringo
eeee, no asi moc nemohli ... zacli jsme nekdy ve 3 rano, odehrali asi 2 kola a sli spat .. za ty dve kola jsme tak stezi pobrali neutraly ... kazdopadne je to dicefest jak svine a intelegencne aspon takhle co jsme stihly velmi nenarocne :) Rozhodne by tomu slusela spousta houserules, uz sem tusim neco na geeku zahledl, ale zatim sem to moc nestudoval :) Jeden z warlordu nam u hru uz soustavne usinal a odpadaval a v prubehu bitvy dvou jinych hracu se budil ze jde taky hazet o iniciativu :)

17.8.2010 22:16:10

Hra
U hry jsem usnul ale z toho co jsem hrál tak mne osobně hra nezaujala přišlo mi že je tam málo možností a není moc co dělat

17.8.2010 22:27:08

Kubos, Siaron
ja kdyz se probudim, tak taky moc moznosti co delat nevidim:-D

ale jinak fajn alespon za tyto postrehy, vypada to vzhledove na krasnou, ale asi ne uplne vychytanou hru. Conquest of Empires to asi nebude sahat ani po pas, co?

17.8.2010 22:50:34

ringo
hele ja nedokazu rict, byl sem fakt uz nejakej mrtvej .. axise to rozhodne co do moznosti nejsou, ani jsem to od toho necekal ... zkusim to vzit ted s klukama na dovcu, jestli se to vejde a uvidime :) Chce to zacit z lehka, nehrat hned na cele mape, aby se neco delo od zacatku .. a uvidime ... ale rozhodne to neni nic sloziteho :)

17.8.2010 22:54:54

ad hra
No já jsem víceméně takový wargamer panic, ale o téhle hře nemůžu nic moc říct z níže uvedených důvodů (už se vyjádřil Siaron a náš spoluspáč Kubos). Jen si vzpomínám, že se furt házelo mnoha kostkama různého druhu (10 stěnky, 8 stěnky, atd.) a musel jsi furt sledovat kterou proč máš házet a pak si ještě pamatuju na velkou nahňácanost figurek před předpokládaným soubojem, který se pak stejně nekonal, protože jsme to k ránu zabalili.

17.8.2010 22:55:36

ringo
jo, ty kostky jsou urcite zajimavy element ... vsechny figury zasahuji na XYZ a vetsi, a utocnik hazi vzdy d8 a obrancu d8, d10 nebo d12 .. podle terenu .. cim defensivnejsi teren, tim vicestenna kostka ... nicmene v horach jsou zase problemy se zasobovanim a mas tam stacking limit, coz jinde neni.

17.8.2010 23:03:13

usinani
pravda, usinani u hry dokaze vygenerovat pak trochu jiny pohled a je otazkou jestli negativni z padnych duvodu nebo spise z tech, ze hraci uniklo o cem hra je. Ja si vzpominam, jak jsem jednou tezce usinal u Warrior Kights a jelikoz nesnasim premahani se neusnout, tak WK od te doby nemohu ani citit, vzdycky si vzpomenu jak jsem se premahal neusnout a tak rad bych zalomil:-)

17.8.2010 23:05:06

Vybíráme z Bazaru

Earth Reborn (EN)
Earth Reborn (EN)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas