Warhammer: Age of Sigmar

xxxxxxxooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Age of Sigmar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Soul Wars

Uvažuji o pořízení této nové edice. Jsem Warhammerem a wargamingem nepolíbený, je toto ideální sada pro začátek? Navíc by mě zajímala jedna věc. Všude čtu, že wargaming je časově a finančně náročný. Onou časovou náročností se myslí čas na skládání miniatur, malování a hraní, nebo je řeč o samotném hraní ve smyslu, že je hra tak náročná a komplexní, že se musí hrát často, by se herní mechanismy dostaly pod kůži? A je nutností pořídit další jednotky, nebo je obsah herních komponent v této sadě dostatečný a další dokupování je spíš závislost?
______________
aka WantonDuke
2.7.2018 07:29:44

Soul Wars
Ahoj,

táto sada je pre začiatok skvelá - obsahuje 2 (naozaj) veľké armády s cca rovnakým počtov bodov (1000), Core Book knihu (fakt veľká buchľa plná lore, pravidiel, scenárov, foto atď...), a accesories pre bitky. Ak to chceš len skúsiť a hneď do zoho nevyvaliť obrovský balík prachov, počkaj si na "menšie" startery - avízované na tomto webe:
https://www.warhammer-community.com/2018/07/01/coming-soon-great-new-ways-to-get-started/

Je k tomu nutné niečo dokupovať?
Áno a nie. Ak chceš hrať len doma s kamošmi/rodinou, tak toto ti úplne stačí, sem tam si dokúpiš zopár modelov a si v pohode. Ak ale rozmýšľaš aj nad competetive hraním, tak je to trochu oriešok a na dlhšiu debatu.

Časová náročnosť?
Pravidlá pochytíš po prvých pár hrách a tak postupne... Problém je ale s prípravou - kým modely zlepíš, vymaľuješ... ak máš k tomu ešte rodinku tak celkom hard. Niekedy ešte musíš uvažovať, čo kt. modelu dáš do ruky - Stormcast Eternals Prosecutor - dám tej jednotke anjelov mu do rúk kopie (lepšie na diaľku), alebo kladivá (close combat)? Toto ešte vyžaduje nejaké to "štúdium"...

Finančná náročnosť?
Keď si staviaš jednu armádu, tak je to pohoda - sem tam - 2-3x za rok do toho dáš 20-40€, niekedy nič keď si spokojný... Niekto si kupuje jednotky do zbierky, niekto rozmýšľa, čo konkrétne mu pomôže víťaziť... Ako písal Alladjex - Treba si len dávať pozor na to, aby si doma nemal kopu figúrok, kt. len stoja a hovoria ti: "Načo si len do nás investoval prachy?" - máš to stále na očiach :)

Za mňa - ja som začal s WG práve s touto krabicou a som nadmieru spokojný :) dokupovať možno budem nejaké malé lacné jednotky (Grimghast Reapers - krabica s 10 modelmi, možno nejaký Liberátori do SE)...

Hlavne aby si mal s kým hrať. Ak si na to sám, radšej daj od toho ruky preč :/

2.7.2018 08:56:45

#Seladean
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Plánuji to na domácí hraní s manželkou, takže potřebuji živit dvě plnohodnotné frakce. A zrovna ty dvě obsažené v soul wars se mi líbí. Připomíná mi to boj paladinů a nemrtvých. Připomínám, že lore warhammeru opravdu neznám. Mmchd ta tří set stránková kniha mě dost vyděsila. Zalekl jsem se, že jsou to jen pravidla. Když je tam obsažen i doplňující příběh, už to tak děsivě nezní.
______________
aka WantonDuke

2.7.2018 13:30:31

AoS
Na domáce hranie úplne stačí a aj pravidlá sú ok (a sú aj v CZ: https://www.games-workshop.com/resources/PDF/AoS_Rulesheets/CZE_AoSSW_Rules_booklet_web.pdf).

Tiež som sa do tohoto vrhol až teraz po 2.0 pravidlách (Soul Wars), lebo startery typu Order vs. Chaos ma teda vôbec nelákali - chaos sa mi proste nepáči. Ale tento Nighthaunt je ako splnený sen :)

Ku Knihe...
...je to tak trochu zberateľská záležitosť - v krabici máš 20 stranové pravidlá, ktoré sú aj v tej 300 stranovej knihe normále tam je 18-20 strán presne tých istých, kt. sú v brožúrke core rules :)) V pravidlách máš ale len jeden scenár - Musíš zahlušiť oponentovi všetky modely. V knihe je tých scenárov ale o hodne viac - obsadzovanie a ochrana oblasti, capture the flag etc. proste je tam toho kopa, nie len skirmish/deathmatch - niekedy sa ti proste nebude chcieť LEN prahsprosto všetko oponentovi vyhlušiť, chceš mať aj nejaký cieľ... a tieto scenáre to ponúkajú. Sú tam aj advanced pravidlá k spojenectvám (allegience) atď. ... ale k hre doma to v podstate nepotrebuješ :)

2.7.2018 13:52:25

#Seladean
Teda česká pravidla mě opravdu překvapila. K hraní se bohužel ale stejně jen tak nedostanu. Co jsem pochopil, tak příprava miniatur před hraním dá něco zabrat a já se teprve musím naučit barvit. Jinak jsi mě mile potěšil infromací, že jsou různé módy. Měl jsem za to, že wargaming je čistá rubačka.
______________
aka WantonDuke

2.7.2018 22:26:50

@Kulashaker
Tá príprava ale nie je tak tragická - všetky modely v tejto novej krabici sú "push-fit" - podľa jednoduchého a jasného návodu všetky figúrky poskladáš bez lepidla (diely zapadajú do seba.

Maľovanie je už o preferenciách - ak si chceš len zahrať a nechceš s tým chodiť po umeleckých súťažiach (Golden Demon napr.), tak stačí nastriekať základným sprejom a naniesť pár farieb = spokojnosť + na doma stačí (napr. Order nastriekať zlatým sprejom, domaľovať modrú a červenú štetcom. Death nastriekať Bielym sprejom a domaľovať čiernu a modrú - za málo peňazí veľa muziky).

Netreba sa toho báť :) Ale prehovárať ťa nejdem :D

3.7.2018 08:34:38

#Seladean
Přemlouvat mě nemusíš, s barvením se chystám začít už dlouho. Ale vždy jsem se toho zalekl, že to bude složité a vzejde z toho něco příšerného. Koukl jsem na některá videa, co mi Mathyas doporučil a asi to opravdu nebude taková tragédie.
Mmchd, jak dlouho se wargame hrám (nebo konkrétně warhammeru) věnuješ?
______________
aka WantonDuke

5.7.2018 09:33:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Maľovanie
Maľovanie ťa začne baviť alebo sa ti zhnusí hneď, ako s tým začneš :) ale keď domaľuješ prvú figúrku a položíš ju na stôl k hre... ten pocit je na nezaplatenie :) na tejto hre je naozaj úžasné to, že každá figúrka má "svoj príbeh" a aj k svojej armáde máš skoro až citový vzťah :D - zberateľský rozmer (predsa si ich všetkých postavil, polepil, namaľoval... také pomyselné herné "deti" :D).

A ako dlho sa ja venujem Warhammeru? Asi kratšie ako ty - cca 3 týždne :D (predtým som si vravel, že tej hre nikdy nedám šancu... a kde som teraz? Pravidlá odpredu odzadu, staviam armádu, čítam fóra, študujem videá, maľujem o sto šesť - tomu sa venujem cca 3 mesiace, ale chytilo ma to a dovolím si tvrdiť, že mi to ide :))
-snažil som sa tomu vyhnúť, lebo ma odrádzala zložitosť a modelárstvo + no, že v starteri bol Chaos - pre mňa 0 bodov. Teraz s príchodom Soul Wars sa to nejak u mňa zlomilo a tak... :D

5.7.2018 20:16:39

#Seladean
To že by mě malování jako takové vůbec nebavilo, se nebojím. Jako dítě jsem dělal plastikové modely letadel a myslím že mi to i šlo. Já se spíš děsím těch malých detailů na postavách. Ale uvidím, odkládal jsem to dlouho, tak se tomu postavím čelem a třeba to pujde.
Vidim, že jsem na to měl stejný pohled, ale tahle sada mě zaujala tak moc, že jsem si řekl, že to musím zkusit.
Mám další dotaz... Nevíš, jaký je formát karet ve hře?
Jo a mmchd ta fotka s miniaturou, kterou jsi ke hře vložil je parádní. Ani se mi nechce věřit, že se tím zabýváš tak krátce.
______________
aka WantonDuke

12.7.2018 12:44:44

karty
...ak myslíš Warscroll karty v tejto krabici (toto):
https://www.games-workshop.com/resources/catalog/product/920x950/60440299095_ENGWHAoSSoulWarsPromoCard01.jpg

...tak je to malý listový formát A5 (možno trošku menšie)

PS: vďaka za kompliment :)

12.7.2018 14:41:43

Vybíráme z Bazaru

Heimlich & Co
Heimlich & Co
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas