Warhammer 40,000: Conquest

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Warhammer 40,000: Conquest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Brad Andres
Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké máte dojmy a postřehy ze hry?
16.10.2014 22:11:23

1. hra
ak první hra za mnou. Nejprve jsem si zkusil pár kol sám se sebou (SM x Orci) a pak se vrhl na první hru s bratrem. Co je pozitivní, že pravidla (který sám nemám zažitý) jsem mu vysvětlil za chvíli. Jsou celkem jednoduchý a rychle zapamatovatelný. Minimálně pro lidi, co už hráli nějaký LCG od FFG, nebo cokoliv od FFG a orientujou se trochu v pojmech a významech jako Event, Attachment, exhaust atd., by to neměl být nejmenší problém. Rozdělení pravidel na "How To Play" a rejstřík pojmů + podrobný tajmlajny atd. se v tomto duchu jeví jako dobrý nápad.

K samotný hře. Na doporučení jsem zvolil jednu ze "základních" ras a to SM. Bratr to ovšem ignoroval a hrál za DE. No a dostal jsem strašně na zadek. Bez jediný planety a skoro žádný jednotky jsem mu ani nezmasakroval. Na první dojem jsou SM hrozně drahý, tudíž těžkopádný, než se vybuduje armáda. Útok taky nic moc (karty co jsem měl), takže zoufalost. DE oproti tomu spoustu sviňárniček, jako attachment Suffering (-2 ATK) - kterým mi odrovnal borce s areal attackem 2, Murder of Razorwings, kterej mi odpálil jedinou (kvůli nedostatku zdrojů asi od 2 kola..) a drahou jednotku krom warlorda + ta jejich bába, co vždy přivleče na planetu chyméru... no hnus.

Problém trochu byl (což asi bude mít docela vliv na jednotlivý hry), že hned první 3 planety měly shodnej symbol, tudíž poté, co první planetu vyhraje soupeř, už si nemůžete lajsnout jen tak nějakou "first planet" odignorovat a získat tak čas (zmátořit se). Další postřeh je, že hra má fakt slušnej spád a (kdyby člověk už znal karty) může bejt asi docela rychle odehraná.

Každopádně po první hře se mi to líbí. Těším se na další rasy. Co jsem koukal, tak Chaos mi přišel silnej, Tau a Orci a AM taky docela, možná Eldar budou těžší. Ty SM budu muset teprve nějak zjistit, jak vůbec hrát.

2.11.2014 01:24:44

...
Hraju jen orky s chaosem a mariňáky s tau. Zkoušel jsem samotné mariňáky a byl to problem, jsou pomalí. Až přibudou karty tak se to snad zlepší.

4.11.2014 01:19:23

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: zkáza Londýna
Únikovka: zkáza Londýna
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas