War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

2 Beholder
tak pro me je stezejni mit originalni podobu hry v jazyce, kteremu rozumim. I kdybych tam dal prelepky, tak bych nesnesl, kdybych odkryl original, aby tam bylo neco, cemu nerozumim. To je pro me uz pomalu totez, jako bych na ty karty nalepil ceske prelepky natvrdo.

21.4.2009 10:45:07

Beholder
No diskriminací bych to opravdu nenazýval ;-). Já osobně umím líp anglicky, než německy (i když tu jsem se taky učil). Ale jde o to, že Tolkiena jsem četl nejprve česky (klasika) a poté komplet anglicky. Angličtina je pro mě prostě synonymem originálu a jazyka, ve kterém Tolkien psal, čili zde není žádný překlad a setkávám se s místy tak, jak jsem je nacházel v AJ originálu.

Jinak ano, u her preferuji AJ a někdy si radši připlatím. U War of the ring to nebyla ani otázka a radši jsem počkal, až ty peníze budu mít - hold je to pro mě srdcová záležitost...

21.4.2009 10:46:35

2 Ringo
Přesně moje řeč - nesnesu přelepky nalepené natvrdo (podle mého ničení hry) a když je oddělám chci tomu POŘÁDNĚ rozumnět...

21.4.2009 10:47:46

2Ringo
rozhodně máš pravdu že je to pro mě něco jiného, otázka je jestli bych si nekoupil i francouzkou mutaci kdyby stála 500:D je to hold otázka priorit...pravda, že kdybych měl peníze navíc tak bych si možná připlatil ... a s tou azbukou no taky bych to asi přečetl, ale význam by mi utekl:D
nyní uvažuji o small world v němčině (vyšel by o 300 levněji) a tannhauser (asi taky o 300)

ps: omlouvám se za spam;)

21.4.2009 10:52:25

Kedrigern
jak říkám, budu mít po ruce anglickou mapu, to je pro mě dostačující alternativa.

Ringo: není třeba umět německy. Německá slova jsou tam akorát typu východní, západní apod. Těch pár slov okolo mapy nejsou důležité, člověk podle obrázků pozná co a jak. Goa v němčině přece taky neřešíš.

Seils: dík :)

21.4.2009 10:53:37

Beholder
Jasný, pokud ti to vyhovuje, tak v poho. Každý ať se zařídí podle svého - fakt se nechci dohadovat ;-). Jinak německá verze je rozhodně faj minimálně z toho hlediska, že si takhle může War of the Ring dovolit víc lidí a víc se rozšíří...

21.4.2009 11:12:47

Kedrigern
jasně já to beru tak, že jsem o WoR ještě nedávno něják neuvažoval z důvodu vyšší ceny a délky hraní. Ale pak mě navnadila diskuze tady na ZH, dále Nexus ( ve kterém jsou sice souboje oproti WoR menší a celkově je to jednodušší hra ), který mě zaujal jakožto figurková strategicko válečná hra a taky touha zkusit nějáký jiný typ deskové hry než jsem doposud hrál. Ale co se týče zkušeností s takovýma hrama, tak je to vyloženě koupě na slepo, proto jsem volil mnohem levnější variantu.

21.4.2009 11:26:41

Beholder
Jj, to chápu. Já sice taky neměl zkušenosti, ale říkám - srdcovka :-) A navíc jsem byl přesvědčený, že mě to bude bavit (splnilo se). Jen jsem si nebyl jistý manželkou, ale kupodivu se jí to líbilo a moc. Akorát toho času na hraní moc není :-(

21.4.2009 11:37:54

glum
teď si nejsem jistý...figurka gluma není obsahem balení že?

21.4.2009 11:52:50

tak a dost :)
Kdyby to mělo být správně, tak žádná angličtina ani němčina. Tolkien vymyslel vlastní jazyky pro každý nárok. Vlastní písmo, takže ................... :)

21.4.2009 11:57:55

glum
Ne glum opravdu součástí balení není. Moc nechápu proč byl do obrázků přídán. Nováčka to musí docela mást. Já osobně bych tu krabici obrátila naruby a hledala, kdybych nevěděla, že tam být nemá.

21.4.2009 12:05:51

sappho
ověřil jsem si to v pravidlech, že tam není, ale přece jen mě opravdu zmátl ten obrázek :)

21.4.2009 12:07:54

...
i ten počet figurek na krabici anglické verze mě mate. teď si nejsem jistý protože nemám hru po ruce, ale na německé verzi je napsaný počet figurek 204, což souhlasí s informací v pravidlech, na anglické krabici je napsáno 215....

21.4.2009 12:10:13

glum
Součástí balení není a je to jasné z přehledu komponent. Jedná se o bonusovou figurku, která se snad dala (pokud se nepletu) sehnat na nějakém conu nebo veletrhu, nebo co ja vim :-). Nicméně jej málokdo má a vítám, že se na něj můžu podívat alespoň na fotce :-)

21.4.2009 12:11:38

počet figurek
Má jich tam být opravdu 204 a netuším co do těch 215 započítali. Abych se přiznala, nikdy jsem si toho nevšimla:)

21.4.2009 12:15:02

figurky
Osobně na AJ verzi nemám uvedený počet figurek (kromě malého přehledu vzadu na krabici, kde je 204). Myslím, že ty obrázky s 215 figurkami vznikly ještě před vypuštěním hry a byl to původně půánovaný počet, ale poté byl zredukován. Akorát tento obrázek teď koluje po internetu a e-shopech...

21.4.2009 12:19:19

rbx

glum
schvalil jsem ho kvuli tomu, ze je to zase neco jineho, nez ty dokola se opakujici fotky figurek na hernim planu. Navic Glum k trilogii neodmyslitelne patri, takze i fotka, jak na Gluma miri panaca z last Night on Earth (at me pripadne ota.z opravi) se patri. Prislo mi to vtipne.
Seils: jen tak na okraj - Tannhausera jsem si koupil v nemcine, i kdyz nemcinu nesnasim a WotRa mam v ENG verzi. A to kvuli tomu, ze stal v prepoctu asi petikilo a ve hre neni zadny nemecky psany herni material, jen navod. A ten uz je tu prelozen do CZ.

21.4.2009 13:52:28

Ad Tannhauser a Glum
To byla dobrá koupě, za tu cenu bych to vzal hned:D, někde na německém fóru jsem četl, že obsahují německá pravidla nepřesnosti. Stažená mám jak česká, tak anglická:)

A není ten Glum v tom rozšíření.
Ten obrázek: "Naval ten prsten je dokonalej:D"

21.4.2009 14:15:14

Glum
v rozsireni rozhodne neni, ikdyz se o tom pred jeho vydanim spekulovalo .. ja ho sehnal jako soucast nemeckeho casopisu spielbox (rocnik 2005, cislo 4) ... za 5 euro to byla povinnost :)

Kolik je figurek na krabici nevim, podstatne je jestli vam sedi pocty figurek podle rozpisu rozmisteni + rezerv ... naopak pokud jich nekdo mate vic .. jako treba OTA.Z :)) musite ty co jsou navic vytridit, jinak davaji nefer vyhodu te strane ktera ma figury navic

21.4.2009 14:50:11

mimochodem
WOTRa tu hraje cim dal tim vice lidi .. co takhle nejake WOTR turnajek ? :)

21.4.2009 14:51:08

rbx

Siaron
no, to by se ho museli nekteri z nas nejdriv naucit, jmenovite treba rbx :-)

21.4.2009 18:05:36

Siaron
Tak pozor na těch 15figurek navíc,ty nedám. Dávají mi malou převahu když se nedaří. Povolávám je do zbraně jako tajné bojovníky z nitra kopce blaník:)

21.4.2009 19:37:17

Ota
Btw. a která strana jich má víc? :-D

21.4.2009 19:56:42

kedringern
ta za kterou hraje ota :))


rbx: staci aby sis udelal cas a neni problem, vsak vis :)

21.4.2009 21:28:27

Siaron
Jo, to by sedělo :-)).

21.4.2009 21:58:37

Vybíráme z Bazaru

AZUL CZ
AZUL CZ
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas