nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Walking Dead, The: The Board Game

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 13 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Brian David-Marshall
Keith Tralins
Rok vydání: 45
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Vy jste dnes zastřelil toho člověka! Viděl jsem to!"
"Člověka? To nebyl člověk..."

Ve hře inspirované slavným komiksem se stanete jedním z hrstky, kteří přežili apokalypsu, při níž neznámá nákaza začala měnit lidi v zombie. Váš cíl ve hře je prostý, najít klidné místo k životu.

Příprava hry
Každý hráč si vylosuje jednu ze sedmi hlavních postav a umístí ji na příslušnou startovní pozici na herním plánu. Na herní desce postavy se označí počáteční hodnota zdrojů (jídlo, benzin a munice). Každý hráč si také vylosuje jednoho společníka a jednu lokaci. Na herní plán se vyloží tři veřejné karty lokací a hra může začít.

Průběh hry
Hráči se střídají v hraní svých tahů, každý tah hráče má 3 fáze:

  1. Odpočinek - hráč může za každé jedno jídlo vyléčit jeden žeton únavy hlavní postavě nebo některému ze společníků.
  2. Pohyb - ve svém tahu se hráči pohybují po hexové mapě zobrazující město Atlantu a její okolí. Během svého tahu se hráč může pohnout o tři hexy. Na každé místo, které hráč opustí se umisťuje náhodný žeton zombie. Pokud se hráč pohne na lokaci nebo místo se zdroji, jeho pohyb končí. Pokud se pohne na místo se zombie žetonem, musí ho odhalit a bojovat proti tolika zombie, kolik ukazuje číslo na žetonu. Při pohybu může hráč využívat benzín (až 3 za kolo) aby se místo jednoho prázdného hexu pohnul o dva nebo aby se pohnul o jeden hex se zombie, ale nemusel s nimi bojovat. Pokud hráč skončí na stejném místě jako jiný hráč, mohou se domluvit na kooperaci a postupovat poté společně.
  3. Setkání - Pokud hráč skončí pohyb na poli s ikonami zdrojů nebo na lokaci, absolvuje setkání. Na poli se zdroji otočí tolik karet setkání, kolk je ikon a jednu po druhé je řeší. V lokaci se hráč řídí instrukcemi na její kartě. Setkání často obsahují boj se zombie, možnost získat zdroje či nové společníky nebo možnost poškodit jiného hráče.

Boj se řeší pomocí kostek. Hráč hodí všemi kostkami své postavy i všech pomocníků (kostky jsou barevně rozdělené, některé jsou lepší na boj, jiné, když v setkání potřebujete ikony "Akce") a spočítá počet ikon zásahu. Pokud alespoň vyrovná počet zombie, vítězí. Pokud ne, rozdělí mezi svoji postavu a pomocníky tolik žetonů únavy, kolik činí rozdíl. Při udělení třetího žetonu únavy postava umírá. Při souboji se dá využít munice, hráč navíc hodí černou kostkou munice a způsobí další zásahy zombie, ovšem díky hluku, který zombie přitahuje, se na všechny sousední místa herního plánu umístí žetony zombie.

Cíl hry
Hra končí, když se jednomu z hráčů podaří úspěšně prozkoumat třetí lokaci. Našel šťastně nové místo pro život v tomto šíleném světě...

Shrnutí: Atmosférická survival horrorová hra s velmi výrazným prvkem náhody a občasným škozením ostatním hráčům.

Autor: Eyron