Vysoké napětí: Čína / Korea

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Vysoké napětí: Čína / Korea - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Vysoké napětí
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 2F-Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vysoké napětí - Čína - Počiatočný stav surovín

kren, prosím Ťa, potvrď mi správnosť alebo chybu v Tvojom preklade čo sa týka počiatočného stavu surovín pre "Čínu".

Pravidlá hry z RGG majú túto vetu:
"At the beginning, stock the resource market to the levels: coal - 5 Elektro, oil - 5 Elektro, garbage - 7 Elektro. There is no uranium at the beginning."

Ty máš v preklade, citujem:
"Trh se surovinami se připraví následovne: uhlí zcela zaplní cenová pole od 1 do 5 Elektro, ropa zaplní také pole od 1 do 5 Elektro, odpadky zaplní pole 7 a 8 Elektro. Uran na začátku hry není k dispozici."

Podľa mňa sú v poriadku odpadky a urán, avšak v prípade uhlia a ropy si myslím, že majú byť zaplnené polia od 5 do 8 Elektro, je tak?

Ospravedlňujem sa, ak sa to už riešilo, iba dnes som sa k "Číne" dostal po prvý raz...

Ďakujem
11.7.2009 23:04:31

dilli

to pecovarhy
Ahoj, v Číne sa ozaj naplní trh tak, ako si ho popísal ty.

12.7.2009 15:59:08

Pre dilli
Ďakujem za potvrdenie, dilli. V jednom momente mi pripadalo reálnejšie, že je v Číne k dispozícii síce lacné palivo (uhlie-ropa), ale iba v obmedzenom množstve (do 15 ks z každého druhu)... :-)

13.7.2009 10:04:51

My jsme to hráli podle CZ pravidel, tedy jsme uhlí a ropu dali na 1-5 a pak doplňovali (po mírné diskuzi) odshora. Tím vznikla pro několik kol mezera na trhu (suroviny za 6 a 7), což jsem bral jako důsledek plánovitého čínského hospodářství. Ale uznávám, že zaplnění 5-8 je logičtější.

Stejně jsem prohrál. :-(

21.8.2009 09:44:24

chyba
Teprve teď jsem se dostal k tomuhle vláknu. Nějak jsem ho před měsícem zasklil. Opravdu mám v pravidlech chybu a uhlí a ropa se zaplní na počátku do hodnoty 5, ale ne odspoda ale odshora - takže 5 až 8. Bohužel se ta chyba dostala i do oficiálních pravidel od Albi, kdy převzali sakum pikum moje překlady k mapám. Postarám se co nejdřív o nápravu a omlouvám se.

21.8.2009 10:52:16

kren
V pohodě. Bylo mi divné, že ses tenkrát nikterak nevyjádřil, tak jsem do toho popošťouchnul. Aspoň už víme na čem jsme a kdo nechodí na ZH, má smůlu. :D

Podle origo pravidel bude hrát Čínu o něco těžší - dražší surky a je jich méně.
---
Mimochodem, stejná chyba je i na nápovědních kartičkách.

21.8.2009 16:11:19

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas