nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vysoké napětí: Brazílie / Španělsko & Portugalsko

Rozšíření pro hru: Vysoké napětí
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: 2F-Spiele
Edge Entertainment
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Další rozšíření původní hry Vysoké napětí přináší opět dvě nové mapy, které hráče tentokrát zavedou do Brazílie a na Pyrenejský poloostrov, tedy do Španělska a Portugalska. Při hře se používají pravidla ze základní hry obohacená o několik specifik každé ze dvou lokalit:

  • Španělsko a Portugalsko upřednostňuje získávání energie z větrných elektráren, proto do začátku druhé epochy přijdou do hry tři poměrně silné větrné elektrárny v přesně určeném pořadí.

    Co se jaderné energie týče, vyvíjí se smýšlení obou zemí odlišně - zatímco města v Portugalsku vůbec nemůžete zásobovat energií z jaderných elektráren, ve Španělsku je tomu naopak, uranu od druhé epochy přibývá do hry netradičně velké množství a tak o něj nebude nouze.

  • V Brazílii je velmi oblíbeným zdrojem energie bioplyn. Proto pro hru v Brazílii považujte odpadky za bioplyn a místo elektráren na odpadky si představte elektrárny na bioplyn.

    Vzhledem k ekologickému smýšlení bude v balíčku více elektráren na bioplyn, než jak je tomu u hry základní. V základní hře při menším počtu hráčů vyřazujeme z balíčku určitý počet náhodně vybraných elektráren, zde nikdy nevyřazujeme větrné a jejich poměr vůči ostatním je tak vyšší.

Toto rozšíření je dodáváno v krabici (stejných rozměrů jako od základní hry), která dobře poslouží jako úložný prostor pro všechny mapy z jednotlivých rozšíření.

Autor: aluka

Další názvy této společenské hry

  • Funkenschlag: Erweiterung Brasilien / Spanien & Portugal
  • Power Grid: Brazil / Spain & Portugal
  • Wysokie Napięcie: Brazylia / Hiszpania i Portugalia