Vysoké napětí

xxxxxxxxoo hodnoceno 379x (Seznam vlastníků)

Vysoké napětí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

RoX

2. edice (Power Grid: Recharged) vs. Deluxe verze

Zdravím, může někdo prosím reálně posoudit, jestli změna v Recharged je jen v ohledu pravidel, nebo je tam i třeba jiný herní plán/komponenty?

Mám původní “Funkenschlag” verzi (ještě z dob Čryřpoháru) a přemýšlím o upgradu. Tím spíš, že ta 2.edice vypadá vyprodaně nevím, proč ji vlastně pořizovat.

 

Díky za názory, pokud nějaké budou.
P.S.: Klidně ty pravidla z Recharged do češtiny v PDF převedu, koukal jsem, že se tu na to pár lidí ptalo.

12.9.2022 08:19:01

@RoX  Co se týká pravidel Power Grid: Recharged, tak myslím, že tuto verzi nyní bude vydávat Albi, tak předpokládám, že pravidla v češtině se objeví.

12.9.2022 09:20:19

RoX

@tokura : Chápu, nicméně spíše mi šlo o nějaké lepší srovnání. Na BGK jsem to ještě nehledal, ale možná to tam je.

Zatím jsem našel, že:
- Recharged - trochu jiná pravidla a více vybalancované elektrárny (nicméně, ta verze od Albi co v minulosti vyšla, již měla mít pravidla reeditovaná) - vychází nové rozšíření, kompatibilní s Recharged, ty staré rozšíření by však snad měly být kompatibilní také
- De Luxe - v podstatě vlastní hra, nekompatibilní s rozšířeními
- česká verze Vysoké napětí - má v základu mapu Německa + Beneluxu, ale protože se Benelux prodává zvlášť, není pak možnost jak se dostat k mapě Ameriky

Nikde jsem se nedočetl, zda např. elektrárny z rozšíření jsou pak podobné/stejné, jako ty upravené v Recharged.

12.9.2022 12:04:50

RoX

Jinak soudě jen podle obrázku, ta česká verze co vyšla a teď má mít reprint je již “recharged”.

 

177192-1.jpg
4374_600.jpg

12.9.2022 13:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Claustrophobia 1643
Claustrophobia 1643
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas