Voidfall - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Dávid Turczi
Nigel Buckle
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doručení z KS

Ahoj, napsali Vám už, že budou doručovat? Někdy teď by mělo začít chodit.

20.8.2023 19:57:53

Bohužel mne kampaň uplně minula. Tak čekám až doručí zásilky do EU, dost přemýšlím o galactic boxu, ale uvidím jak moc budou napálený ceny :/  Jinak jsem se díval, že během srpna by mněli začít odesílat EU pledge. 

21.8.2023 12:23:35

@vladimir48 já mám právě objednanej ten velkej box, trochu mě mrzí, že albi vydá tu menší verzi, takhle si nechám ten KS v AJ, ikdyž bych je rád podpořil. Právěže psali, že by to mělo být doručované tento měsíc, ale zatím kde nic tu nic. Také mě pak zajímá, kolik to tu bude stát, ale přijde mi, že to nikdo na českých shopech nenabízí. Vůbec je tu ta hra taková mrtvá a vůbec se o tom nemluví. 

21.8.2023 16:17:09

@maty608 Přesně tak, já ji objevil teprve před pár dny na BGG kde byla v top 50, zřejmě kvůli tomu, že ji teď doručují a lidi ji začínají hodnotit. Každopádně jsem psal do Albi a měl by vyjít standardní box + dokoupitelné deluxe komponenty. 

21.8.2023 17:57:25

Lidem po Evropě už chodí sledovací čísla a někdo už má dokonce hru doma. Snad příští týden dorazí mail. Už máte někdo sledovací číslo/hru? :-)

25.8.2023 15:26:19

Hra mi dneska dorazila!!

25.8.2023 20:44:48

Mně teď přišel mail od PPL, takže pondělí nebo úterý to bude doma snad :-D (pokud nenastane komplikace, ale posledních pár KS už bylo bez problému, tak snad to dopadne i tady :-D).

25.8.2023 23:51:13

@Silas Tak to se máš opravdu na co těšit, hra je nádherná a výborně komponentově zpracovaná. Zrovna se snažím rozchodit solo a asi mi vybuchne hlava z těch pravidel a ikonografie. Hrozně to na mě působí, asi kvůli otoolovi a komplexnosti, jako další lacerdovka, ale ty zatím nemám zas tolik nahrané. Moc se mi to líbí a přeji good luck s učením se pravidel :D

27.8.2023 20:45:13

To je snad první hra, u které lituju, že jsem to nebacknul. Pokud jste někdo z Prahy či okolí, rád bych si to alespoň zahrál :)

27.8.2023 20:59:15

@Infidus neboj, hra bude česky od Albi :) akorát ne galactic box, ale nějaké exklusivní věci k tomu prý taky budou k dispozici. 

27.8.2023 21:24:01

Koukal jsem na Rolling solo a tedy pravidlově to vypadá opravdu dosti hutně. Dokonce mě to nalomilo, jestli vůbec v CZ pořizovat.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

27.8.2023 21:29:22

@speett já koukal na Grogena a ten se při solo hraní pěkně zapotil :D :D ještě si k tomu musel vzít kamaráda. Btw pokračuj v tom co děláš ;)

27.8.2023 22:20:52

@maty608  Já vím, ale 1.) Až za rok 2.) Ty retail verze bývají tak vykoštěné, že když už, tak si raději pořídím z bazaru tu KS verzi

27.8.2023 22:34:30

@maty608 Já mám rád hry od Mindclash games, od Lacerdy nebo Eklunda, takže pravidel se nebojím :-D. Dám jedno video a pak přečtu i pravidla :-).

 

27.8.2023 22:43:17

@Infidus to chápu, tady by asi nebyly jen ty pořadače, dvouvrstvé desky hráče a figurky lodí. Naštěstí to není jako třeba 7th kontinent - to než jsem si sehnal tu KS kopii, to bylo. 

28.8.2023 07:38:41

Až to někdo rozchodíte a budete mít odehráno, dejte vědět, prosím, vaše pocity. Dost přemýšlím o pořízení, zajímalo by mne jestli je ta ikonografie fakt tak přehledná jak říkaj, protože jsem měl z toho hlavu v pejru, když jsem to viděl :D 

29.8.2023 09:43:27

@Infidus Tady je herně KS jako retail,nicméně komponenty,to je jiná:-)Jinak by to mělo být dostupné na eshopu Mindclashu,i když té Galactic edice nebude asi moc.

@maty608 No ale většina 7.kontinentu se dostala do retailu,chybí 1-2 kletby.

29.8.2023 09:51:33

@vladimir48 ikonografie bych se asi nebál. Často se mi stalo u těhle těžkých euro záležitostí, že mi toho přišlo hrozně moc, ale po prvním zahrání si to sedlo. Věřím, že tady to bude stejné (ikdyž tu toho je fakt hodně :-)). 

29.8.2023 10:41:27

Ad deluxe komponenty

Plastove modely vs karton - negativum modelu bude v tom, ze se neustale budou muset skladat a rozkladat, ale zase budou lepe videt oproti kartonu.

Desky hráčů - tam by mě mrzelo nemít ty zašupovací. V retailu budou jen ploché papírové.

Hexy - ty určitě nebudou trojvrstvé ale nevysekávané oboustranné

Pár kovových žetonů - ty se dají snadno oželet.

Game trayz insert - ten ty stejne nedaval smysl kdyz je delany pro tu deluxe verzi a na standartni se urcite časem najde nějaký vytisknutý

 

To je vsechno myslím, nebo jeste neco?

29.8.2023 10:56:08

@Silas Asi máš pravdu, dost lidí psalo, že ta ikonografie je intuitivní. 

Jinak Albi bude v češtině dělat základní krabici + dokoupitelné deluxe komponenty (třívrstvé hexy, miniatury atd.). 

29.8.2023 11:10:11

Ahojte,
už vám doručili hru ? My máme multipledge a stále nejako nič

11.9.2023 10:16:55

@JagarKlato Ano mám asi 10 dní doma, ale neměl jsem multipledge.

11.9.2023 15:10:29

@D.A.M ďakujem…tak idem zisťovať, že čo je s tým

11.9.2023 17:16:06

Taky mám doma od minulýho týdne. 

11.9.2023 17:27:37

Mátr někdo tio, kde by se ještě dal v současnosti objednat Galaxy box? A o co přijdu, když pořídím jen retail? (obsah boxu si umím vygooglit, ale netuším, jak mají ty komponenty vliv na hru)

10.11.2023 08:14:41

@Dansemacabre Mno záleží asi hlavně na hráči. Změny jsou hlavně estetické a praktické, proste “jen” vylepšené komponenty. Mě by hodně mrzely ty vysekávané trojvrstvé hexy. Retail má jednovrstvé. Tam bych se bál, že komponenty budou ujíždet na vedlejší hexy. Nezdá se to, ale občas je tam toho hodně a kartonové lodě tomu nepřidají. Desky hráčů jsou stejný případ, ty vysekané “obálky” na desky frakcí jsou suprové. Jinak hexy a případně modely se dají dokoupit. Mně se třeba modely líbí, ale musíš je furt skládat a rozkládat (nevejdou se do insertu složené). 

Dva menší bonusy jsou deska na technologie a agendy. Hlavně technologie jsme využívali, že si hráči mohli vzít celou nabídku k sobě a hezky prohlédnout.

Poslední je insert, tam netuším co v retailu je, ale nejaky insert je nutný. I ta deluxe co má propracovaný insert má setup docela dlouhý, představa, že bych měl komponenty v pytlíčcích je děsivá :-D.

10.11.2023 09:01:46

Vybíráme z Bazaru

Root: Rozšíření Podzemní říše
Root: Rozšíření Podzemní říše
Akt. cena: 960 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas