Vinhos - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Huch & Friends
Hutter Trade GmbH + Co KG
Whats Your Game?
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hardcore euro ?

Toto vypadá zajímavě a po přečtení pár odstavců v pravidlech se zdá, že to nebude žádné ořezávátko či rodinné farmaření :)

Pěstování vína, snaha o to vypěstovat co nejkvalitnější, najímání odborníků na víno, zrání a produkce vína, vliv počasí, export, vklady do banky, investování...celkem mě to láká. Klasické "farmářské" nebo rodinné eura mě už neberou (a v poslední době jsem si to párkrát opět potvrdil). Ale tohle vypadá na celkem hardcore ekonomické euro (pro mě s neotřelým tématem).

Hraje to někdo, je to opravdu sofistikovaná ekonomická hra nebo jen nějaké šílené počítací suché euro?
28.3.2011 23:01:49

asi takhle...
Já si to chtěl na korunkovské chatě vyzkoušet... dokonce i Tereza se "obětovala" a chtěla to zkusit se mnou.

Půl hodiny jsme dělali setup, hodinu jsem četl pravidla.... dostal jsem se asi do třetiny a říkám Tereze: "chtěl bych umřít". Ona, že: "nene, pokračuj".

Po další půlhodině jsme to vzdali :)

Jestli se k tomu někdy dostanu, tak s někým kdo mi rozumně vysvětlí pravidla (čili ne Deli, Vodka a podobní... :)))

29.3.2011 09:15:48

Leech
já jsem taky ve fázi studia :). Zkouším číst i ten tutoriál na bgg...

29.3.2011 10:09:41

Beholder
Mám několik her za sebou, ve 2,3 a 4 hráčích. Musím říct, že po odehrání několika partií to není zas tak úplně hardcore, ale hra pro děti to určitě není. Nejlépe když to hrajete s někým zkušeným, dostanete se do toho rychle a vše vám přijde najednou jednoduché. Mechanizmy do sebe dokonale zapadají. Jediným větším problémem je potřeba dávat na spousty věcí pozor, jinak se celý mechanizmus sesype ve prospěch či neprospěch chybujícího hráče. Osvědčená taktika je, naplánovat si chronologicky sled akcí a již se na ně nevracet. Jinak pravidla ke hře jsou velice pěkně sepsaná (posuzuji pouze v DE jazyce), byla mi srozumitelná hned po prvním přečtení. Hru mohu jen doporučit.

29.3.2011 13:45:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No upřímně...dovedeš si představit "opravdu sofistikovanou ekonomickou" hru bez počítání? :) Dej si nějakou 18xx (říkám to pořád), i když mám pocit, že pro tebe budou suché všechny hry, kde se víc počítá, euro neeuro...

29.3.2011 14:08:41

Richmond
já mám na mysli jiné počítání. Uvedu příklad. Počítání v Tikalu. Fakt mě nabaví počítat tahy, který pinčl se kam dostane a počítat výhodnosti kombinací tahů jednotlivými pinčli tak, abych z toho vytěžil co nejvíce bodů. To je pro mě suché euro :). Ale počítání v ekonomické hře, co je výhodnější pro zisk, např. v této hře, jaké víno je pro mě výhodnější začít pěstovat a zda mám investovat nebo nemám, a já nevím co tam všechno v té hře je mi přijde zajimavější. Mám rád AT nereálné hry pro jejich atmosféru a nevypočitatelnost, ale nemám rád nereálné eura, kde počítám výhodnosti tahů pinčlů nebo farmářské eura typu agricola - pepa šel do lesa pro dřevo, ale franta tam už toto kolo jít nemůže bo tam už je pepa :) nebo eura typu škudlím dřevo, šutr a zlato abych mohl postavit sochu, která mi dá na konci +1 VB.

Ale je možné, že pokud někdy zahraju toto, tak se z toho pro mě vyklube další suché počítací euro :). Možná v tom vidím více než je.

29.3.2011 14:27:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Richmond
btw, doporučil bys mi nějakou 18xx, která je dobrá pro 2 hráče, bude sehnatelná za rozumný peníz a bude jazykově nezávislá (respektive bude ji moct hrát neangličtinář) ?

29.3.2011 14:34:46

Beholder
Hral jsem zatim jen jedinou, tu kterou mam doma - 1860. K ni jsou reference, ze prave jako jedna z mala je vytecne hratelna i ve 2 (proto jsem do ni sel). Ja ji kupoval cca za litr v predprodeji primo u vyrobce (jenz sel zahy do likvidace). Ale distribuuje ji Z-MAN, takze by mohla byt k mani. Samozrejme nesezen asi hru jazykove nezavislou, ale zase textu na komponentach moc neni, nejhorsi jsou pravidla. Jinak take jsem videl v jdnom kamennem obchodu nabizet 1853, jenz je vice orientovana na stavbu trati (jsou 2 vetve v 18xx, jedna klde duraz na investovani - napr. 1830, dalsi spise na stavbu - prave 1853). Anebo pockej tento rok vyjde reprint kultovni 1830. :)

29.3.2011 14:41:29

DC

hráli
jsme to včera (poprvé jsem hrál s někým jiným než sám se sebou) a byla to bomba hra :-). Pravidla jsou dost "rozvětvená" neustále jsme museli tahy opravovat a hlídat, ale bylo to super. Jen nevím, jestli to krom těch dvou spoluhráčů se mnou ještě někdo bude hrát :-(. Je to fakt dost složité, ale doporučuji zkusit.

15.5.2011 12:49:34

DC

Další postřehy, zkušenosti, zážitky
Tak co, má někdo nějaké další zážitky s touto pěknou hrou??

21.7.2012 18:45:45

DC
Ve Sloupu si te rezervuju, naucis a zahrajem ;)

EDIT: Zajima me to, ale nemam silu se ucit sam z pravidel O:-) Navic stejne bych si to musel pujcit

21.7.2012 19:07:43 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

KEW
No zkusím nastudovat pravidla a rád si to zahraji. Hrál jsem to asi 3-4x, líbilo se mi to, ale bylo to až moc překombinované. Ale určitě ji tam vezmu (myslím, že Jirka Bauma to s námi dá). Mimochodem rád čtu, že se chystáte do Sloupu na další ročník Severského hraní:-).

22.7.2012 19:09:30

DC
Nechci predbihat, do podzimu daleko, ale pokud nas Deli prihodi do kufru, radi se stavime ;)

22.7.2012 19:44:41

DC

kew
no to doufám :-)

22.7.2012 19:59:03

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas