nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Velká kniha strašlivých čar

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
2 Pionki
Broadway Toys LTD
Devir
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
IELLO
Portal Games
Autoři: Maxime Rambourg
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Však to znáte. Nuda. Dlouhá nekončící nuda. Člověk pořád musí sedět v lavici a nazpaměť se biflovat nic neříkající zákony, poučky a pravidla. Jediná kouzla, která vás naučí, jsou ta pro mrňata. Opravdu se mám stále dokola učit myšlenkou zapalovat svíčku? Nechat levitovat list papíru? Já chci víc! Ale víte co? Pojďte se mnou do sklepa, do knihovny. Na něco tam koukneme, naučíme se lepší kouzla. Ne lepší, ta nejlepší. Třeba z téhle knihy. Velká kniha strašlivých čar? Co asi skrývá za překvapení? Pojď otevřeme ji a podíváme se.

Velká kniha strašlivých čar je deckbuildingová kooperativní hra. Jako studenti kouzelnické akademie jste neměli lepší nápad než otevřít kouzelnickou knihu pojmenovanou stejně jako tato hra. A místo toho, abyste zde našli ta nejlepší zaklínadla, jste vypustili do světa nepředstavitelná hrůzná stvoření. To je průšvih, který musíte napravit dříve, než na to přijdou ostatní.


Na začátku hry si každý hráč vybere jednoho z osmi kouzelnických učňů se speciální dovedností, za kterého bude po celou dobu hrát. Dostane k němu 4 základní kouzla 4 základních živlů a samozřejmě odpovídající kartičky živlů.

Před vámi na hrací desce pak leží otevřená velká kniha strašlivých čar s aktuálním monstrem na dané kolo a kletby, které se na vás příšera snaží uvalit. Hráči postupně dobírají z dobíracího balíčku elementy (oheň, voda, vítr a země) a snaží se za jejich pomoci zničit dané kletby a příšeru zahnat zpět do knihy. Jak jsem psal, jedná se o deckbuilding, tudíž elementy skládáte k sobě a kupujete elementy s dražší hodnotou. Jako další akce za ně kouzlíte, dokupujete nová kouzla, léčíte si šílenství, jež na vás ukládají kletby, podporujete ostatní, aby mohli využít váš element ale hlavně – odhozením správného počtu daného druhu elementu likvidujete kletbu a tím zaháníte příšeru.

Velká kniha strašlivých čar patří mezi náročnější kooperativní hry. Je zde možnost zvolit si ze tří stupňů obtížnosti a bez dobré kooperace je téměř nemožné dobrat se úspěšného konce. Celou hru provází příjemné ilustrace a množství nejrůznějších karet a kartiček, které úspěšně navozují atmosféru podobnou té ze světa Harryho Pottera.

Autor: Verbathorix

Rozšíření hry (1)

Big Book of Madness: The Vth Element (2020)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • A Téboly Nagykönyve
  • Big Book of Madness, The
  • Gran Libro de la Locura, El
  • Grande Libro della Follia, Il
  • Grimoire des Wahnsinns, Das
  • Wielka Księga Szaleństwa

Vybíráme z aukcí

Naše osada
Naše osada
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>