Velbloudí dostihy

xxxxxxxxoo hodnoceno 246x (Seznam vlastníků)

Velbloudí dostihy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Eggert-Spiele
Lautapelit.fi
Pegasus Spiele
Autoři: Steffen Bogen
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvá vs druhá edícia

Je veľký rozdiel medzi #Velbloudí dostihy a #Camel Up (Second Edition) ? Alebo je to totožná hra a je rozdiel viac menej len vo vizuále a v komponentoch?

Odporúčania, po ktorej skôr siahnuť, potešia. :)

9.9.2021 10:06:35

@MizZzero No jeden drobný, pro někoho zásadní rozdíl tam je a to, že původní Velbloudí dostihy byly pro 2-8 lidí, tak nový Camel-up je pro 3-8. Ale ona ta hra samozřejmě je i tak nejzajímavější ve více lidech. A pak druhá věc je v tom, že - citace “druhá edice hry přináší kvalitnější herní materiál. Z hrací desky po rozložení vyroste skupinka palem, plastová pyramida je trvanlivější a také kostky a peníze vypadají lépe a déle vydrží.” Je pravda, že ta pyramida především v místě otvoru dostávala hodně zabrat. Neměl jsem tu novou hru v ruce, ale myslím si, že nebyl důvod měnit již prověřený mechanismus hry.

9.9.2021 10:26:14

btw teď jsem si všimnul, že na Tlamě je odkaz na video, kde je srovnání mezi oběma edicemi https://www.youtube.com/watch?v=W0065RPka3k&t=150s 

9.9.2021 10:28:31

@Azifaral Ďakujem za odpoveď. Trochu zamrzí, že sa nedá hrať vo dvojici nová verzia, ale nie je to také veľké negatívum.

Tá prvá edícia je fajn, páči sa mi aj ten pôvodný vtipný vizuál. Trochu odrádza tá pyramída, pri ktorej mám obavy, že sa po čase znehodnotí.

Pri druhej edícii sú zas obavy, či tie palmy čo vyrastú nebudú moc zavadzať pri viacerých hráčoch.

Pozriem ešte aj to video a ďakujem ešte raz za rozsiahlu odpoveď. :)

9.9.2021 11:37:51

@MizZzero Já bych to s tou pyramidou zase tak moc neprožíval. Já tu starou verzi mám půjčenou s knihovny, kde obecně ty hry dostávají pěkně na pr**l a pořád je bez problémů funkční a oni ne moc ojetá a to určitě prošla rukama desítkami lidí. Takže pokud nemáte doma devastátory :) tak to bude naprosto v klidu. No a co se týká toho vizuálu, tak já osobně taky moc nemusím ty samoúčelné 3D prvky u her (křeslo u Runestone) takže bych se bez problémů obešel bez nějakých palem a podobných věciček, které sice trošku tu hru “zkrášlí”, ale jinak je jejich funkce nulová.

9.9.2021 13:56:26

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Nemesis Lockdown - CZ verze - nová, ve fólii
Akt. cena: 2950 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas