Věc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi, Horror, Současnost
Herní kategorie: desková hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrea Crespi
Giuseppe Cicero
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Předklad pravidel verze 1.3

Dobrý den,

nemáte někdo zprávu, jestli se plánuje přeložit pravidla z verze 1.3 co se tu objevila v únoru? @Michal-BF máte to v plánu? 

Díky moc

20.6.2023 10:52:49

Jak píši ve vedlejší diskuzi, drobný rozdíl jsem našel ve dvou odstavečcích. 

“V pravidlech pro 8 hráčů jsou rozdíly pouze v odstavci vpravo dole na straně 16 a v odstavci vpravo dole na straně 17 + kontrastnější barvy. (verze 1.2 vs 1.3)” 

20.6.2023 13:59:24

@jankie ty dva odstavce jsou také oproti verzi 1.2, nebo původním pravidlům v krabici. 

Anglický pravidla jsou mi docela k ničemu. Navíc to hraju i ve verzi 1-3 hráči a tam, co jsem to porovnával je těch změn víc. A nechce se mi to pořád porovnávat. Takže pokud by 1.3 byla finální pravidla tak by mi ta jejich čeká verze docela pomohla :)

20.6.2023 14:15:47

Rozumím. Osobně mi hra nedává vůbec smysl v počtu hráčů nižším než 7, takže jsem ta pravidla nečetl ani neporovnával. To bohužel nemohu sloužit.

20.6.2023 14:28:45

Úplně v pohodě @jankie, bohužel zatím se nedaří se sejít ve větší skupině. Ono to v nižším počtu není zlý - je to jiný, ale pořád mi to přijde fajn (ve dvou zábavnější než Les bratří Grimmů v témže počtu). Každopádně, souhlas, v 5 a víc je to pak úplně jiný zážitek.

20.6.2023 14:58:14

Chápu. Zrovna Grimm je designovaný pro 4 hráče. 3 jsou pořád v pohodě, ale ve dvou to už nedává vůbec smysl. Vždyť jsou tisíce krásných her, tak proč něco na sílu ohýbat… :)

Věc v malém počtu hráčů nemá skrytého nepřítele? O čem to pak je? Herně tam už toho pak moc nezbývá…

(omlouvám se za OT)

20.6.2023 16:16:22

@jankie, jo skryty nepritel tam je. A pokud se neodhali nebo se neotestujes tak klidne celou hru hrajes s veci v tymu - je to mene ososbni - da se rict ze spravujes tym. Nemas se tam s kym obvinovat to je mozna minus. I tak je nutne se starat o zakladnu a diky kostkam se podle me vzdycky nekdo veci stane. Nakonec vec jeste potkas pred utekem - takze bych rekl ze je to takovy survival - zavod s casem. 
 

Dalo by se rict ze je to jina hra a jak uz nekdo psal musis to hrat tak jak hra chce, uzit si to jako kdyby se dirigoval ten film - protoze tam asi pujde najit strategie, jak system prechytracit a udelat z toho nudu…ale to jsem nezkousel. Hru mam tak si to chci proste uzit jak to jen jde 🙂

20.6.2023 19:47:19

@VileR překladatelé to mají “na stole” už několik měsíců, urguju to, ale prostě tam byly jiné priority. Hlavní překladatel Věci dělal na několika Marvel United, teď má zase na stole rozšíření Arkham LCC. Takže se toho ujal někdo jiný, kdo měl ale zase taky prioritnější úkoly. Nicméně byli jsme domluveni, že to do konce května bude. Není, takže jsem to včera opět zaurgoval. Snad se to pohne.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.6.2023 06:35:25

Díky moc za update a urgenci @Michal-BF!

21.6.2023 08:37:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF Super, to zní zajímavě. 

@VileR když se zadaří, udělal bys sem prosím zápis o hře, jaké to bylo?

21.6.2023 11:11:41

@jankie - když už to vypadá, že budou i aktualizovaná pravidla, tak o to mám větší motivaci to přes léto dostat na stůl a pak bych určitě mohl něco sepsat :)

21.6.2023 11:37:50

Právě jsem nahrál revidovaná pravidla, snad je admini brzy schválí.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

31.7.2023 10:31:51

Díky moc @Michal-BF!

31.7.2023 14:13:59

@Michal-BF 

Moc díky za pravidla. Snažil jsem se projít původní CZ pravidla, pravidla anglická verze 1.3 a tebou nově nahraná revidovaná pravidla. Níže uvádím nesrovnalosti:

  1. Špatná ikona pravidla str. 9 - Střetnutí jedné postavy a psa. Správně má být ikona s 1 člověkem a 1 psem (v původních CZ pravidlech je to v pořádku, ENG pravidla 1.3 to mají také špatně).
  2. Str. 5 ruby karet 5,8,13 jsou ponechány v angličtině.
  3. Str. 10 obrázek příkladu obsahuje starou verzi žetonu psa (fialový)- správně má být figurka psa. Obsahuje starou verzi žetonů nákazy. Na stupnici podezření chybí žlutý žeton podezření. Navíc zobrazené žetony nákazy – modrý a zelený neodpovídají popisované situaci pod obrázkem. Správně má byt modrý – žeton vetřelce, zelený – žeton člověka (V původních CZ pravidlech je obrázek správně, v ENG pravidlech 1.3 chybně).
  4. Str.16 Konzumace jídla. Chybí přeložit věta: If there are less than 4 Food Tokens in the Pantry, discard all of them even though they don’t meet the base’s needs (z ENG pravidel 1.3)
  5. Str. 16 Pohyb psů – obrázek příkladu obsahuje starou verzi žetonu psa (fialový)- správně má být figurka psa (V původních CZ pravidlech je obrázek správně, v ENG pravidlech 1.3 chybně).
  6. Str. 20 Zbrojnice – za každým dynamitem chybí lomítko a slovo molotov tedy např.: 3 Dynamity/ Molotovy.
  7. Str.21 Skladiště – Příprava – V ENG pravidlech 1.3 jsou přímo vyjmenované karty pro daný počet hráčů, tedy není zde Přidej X Y.
  8. Str.21 Skladiště – Účel chybí část věty, že je zde možné nalézt i drát sloužící k testu B (ENG pravidla 1.3 - and Wire for TEST B, to reveal the Role of the player subjected to the Test.)
  9. Str. 24 Přehled hry – Fáze 6 Společenská místnost – jiná ikona vs. ENG pravidla 1.3
  10. Str. 24 Příklad hodu kostkami – obrázky jsou rozdílné v CZ a ENG 1.3 verzi. V ENG 1.3 verzi pravidel se postava Clarka nachází v jídelně namísto ubikaci (CZ). Dle příkladu by měla být CZ verze správně.
  11. Str. 25 V příkladu jsou na obrázku ruby karty lokací ponechány v angličtině Thing vs Věc (v původních CZ pravidlech je toto správně).
  12. Str. 26 Fáze 7 - Důležité chybí část věty Dojde-li k asimilaci postavy + "without being Tested" (ENG pravidla 1.3)
  13. Str. 26 fáze 9 – překlep Nstal vs Nastal.
  14. Str. 26 Na konci pravidel chybí věta:  Any Characters whose Abilities refer to being assigned Action Cards apply to Action Dice instead (ENG pravidla 1.3)

7.8.2023 13:52:37

@BladeBrown předávám překladateli k nápravě.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.8.2023 09:29:08

Hezke odpolende, 

@Michal-BF jsou nejake novinky ohlende opravy pravidel? 

Diky a hezky vikend!

15.9.2023 14:40:30

Chybí tady tlačítko smazat (vlastní) příspěvek. ;-)

15.9.2023 15:21:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Hezke odpoledne, nemate nekdo nejaky update k reportovane oprave tech revidovanych pravidel (@Michal-BF) ?


Posledni info je z 8.8.2023 kdy sly poznamky od @BladeBrown prekladateli k naprave. Je nejaka sance, ze by se to uz nejak dotahlo?

Diky

31.1.2024 12:27:04

Teď jsem to znovu poslal grafikovi, ať to jednou pro vždy dotáhne s překladatelem do konce.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.2.2024 09:52:05

Díky @Michal-BF!

2.2.2024 16:22:09

Tak asi nic xD

26.2.2024 00:54:16

Hezké poledne, nemáte @Michal-BF nějaký update od grafika, jak to s těmi pravidly vypadá?

Předem díky.

20.3.2024 11:59:21

@VileR teď finalizoval několik her najednou, je to ve frontě, znova urguju.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.3.2024 13:03:55

Super, díky moc!

20.3.2024 15:27:51

Tak hotovo, aktualizoval jsem mnou vložený soubor pod linkem https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/vec-10871/k-stazeni/vec-revidovana-pravidla-7-2023-15016/

Update 21.3.2024

Teď je to na adminovi, aby to schválil.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.3.2024 11:48:52

Paráda, díky @Michal-BF.

Vypadá to, že aktualizovaná pravidla už jsou k dispozici, alespoň co jsem se díval do poznámek od @BladeBrown.

21.3.2024 13:57:34

Vybíráme z Bazaru

Quartermaster General: The Cold War
Quartermaster General: The Cold War
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas