Valor and Victory

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Valor and Victory  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: (Web published)
Autoři: Barry W. Doyle
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Pravidlá

Už dlhšiu (dllllhhhšiiiuu) dobu mám rozpracovaný preklad pravidiel V&V a stále sa mi do toho niečo vsúva :)

Ale dúfam, že jedného dňa (do leta?) by som to mohol dokončiť, nech si to ľudia konečne môžu zahrať konečne aj v natívnej reči...
17.3.2010 15:36:57

Joe
No citim v tom ironii, ale je na tom velky kus pravdy. Kdyz me nekdo s nejakou grafikou ci plakatem porad otravuje, tak to nakonec udelam driv, abych mel pokoj :-)

24.1.2013 05:14:46

Hra
Včera jsme zkoušely pěchotní boje ve Valoru vypadá to moc dobře.Jen je třeba si zvyknout a zažít správné postupy ve hře kdy se prolíná tah jednoho hráče s druhým jako v "Příležitostní střelbě" kdy jeden hráč pohybuje jednotkou a druhý na něj může střílet pokud jej má v zorném poli.apod. Ještě to bude boj. :-).

25.1.2013 09:14:15

aplikace bodů ztrát
nevim zda to dobře chápu. Při aplikaci bodů ztrát můžu z družstva udělat polodružstvo za tolik bodů zranění kolik je uveden na jako hodnota ztrát na polodružstvu nebo na rozdílu těchto hodnot? Př.: z německého družstva (4-6-5) udělám polodružstvo (2-6-2) za dva nebo za tři body ztrát? Já to chápu že za dva. Díky za odpověď

29.1.2013 18:04:46

Joe

ha-kiss
Hodnota strat jednotky je tretie cislo na zetone, takze v tvojom pripade je to znizenie z 5 na 2 = 3 body strat pri redukcii na polodruztvo. 1 bod je vzdy za zalahnutie, plny pocet bodov jednotky na zetone za eliminaciu.

29.1.2013 20:32:56

fire line
dostal jsem se do sporu s kámošem při hraní. jak je to přesně s palebnou přehradou - fire line. jednotka může vytvořit fire line když má kulomet, to je jasné, ale může ji vytvořit po příležitostné palbě (tzn. že na někoho vystřelí během jeho pohybu, označí se značkou fire a poté může vytvořit palebnou přehradu) nebo místo střelby rovnou ve fázi pohybu druhého hráče vytvoří palebnou přehradu (bez toho aby předem vystřelila) díky za odpověď

10.2.2013 13:03:51

Fire Line
Palebná přehrada lze vytvořit jednotkou mající kulomet a která vykonává příležitostnou střelbu. Jinak ji nelze vytvořit. Počet značek Palebné přehrady se rovná počtu původní vzdálenosti k cíli. Jednotky které se nachází v Palebné přehradě při jejím vzniku jí nejsou ovlivněny.
Ovlivněny jsou pouze jednotky při svém vstupu na hex s Palebnou přehradou.

11.2.2013 06:28:22

Joe

aktualizacia pravidiel
Konečne som dokončil posledné úpravy v pravidlách podľa aktuálnej anglickej verzie, súbor čaká na schválenie.

28.3.2013 16:07:33

Joe

Aktualizácia (február 2021)
Aktualizoval som pravidlá (po rokoch :) na najnovšiu verziu "D+1 Standard Game Rules, February 2021". POZOR! Od verzie, ktorá tu bola, sa hra mierne zmenila, najmä niektoré žetóny majú upravené čisielka. Plus je nový formát máp a nové scenáre k nim. Stále je to také "v pohybe", keďže autor hry má nedostatok času a chvíľu trvá, než niečo vyjde :)

Novšia verzia by mala čoskoro byť dostupná aj v PnP verzii (znovu), pokiaľ som dobre pochopil.

---------------
Prekladateľ Joe

1.3.2021 15:06:45

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas