Válka o Prsten: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 77x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Galakta
Autoři: Ian Brody
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jedna z nejhorších her, co jsem za život koupil, pochopil někdo, v čem je to, tak dobré?

19.8.2023 18:16:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@Radis99 v kolika hráčích jsi to hrál?

19.8.2023 18:56:25

@foxthetox  asi 2 hry ve 4 a asi 15-20 her ve dvou, ale hratelnost to neovlivňuje, je to stejně nahodilý trash :-((( velký, velký špatný.   

19.8.2023 20:00:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Na to že je to pro tebe tak špatná hra to hrát 20x je zajímavý :)

19.8.2023 20:56:44

Mně spíš přijde zajímavé, že když má ke hře někdo výhrady po několika partiích, dostane se mu kritiky, že tomu nerozumí, protože hrál málo. A když pak přijde někdo, kdo poctivě nahrával, řekneme mu, že to asi tak špatné nebude, když to hrál tolikrát?

Radis99 není jediný, kdo hře vytýká nahodilost. Podobný dojem jsme měli i my v Inkvizici.

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

19.8.2023 22:09:29 | Upraveno autorem (porovnej)

 @GeneralX nechci se Vám omlouvat, ale já když za hru dávám svoje vydělané peníze, tak hraji třeba 10x minimum partiií, je to pro mě standart, i když hru nemám v oblibě. Máte ale pravdu, že tuto hru jsem dost house-ruloval, nejde mi ale o ničí invektivy, ale proč jiné hry dostávají sodu za blbosti, ale tohle je představováno jako dodělaná hra, je to reálně demo min. s cenou přes 1000 Kč, toto prodávat, tak si nafackuju, herně nejsem dement, hraju od mlada MTG před VTES a asi 5 LCG, ale Válka o prsten je opravdu ostuda. Nikomu to nenutím, jsou to jejich peníze, já jsem dostal herně to, co jsem za své dostal, a nikdy víc od tohoto autora….? Jen mě zajímá, třeba jeden jediný člověk, co to vnímá stejně, peníze mi nikdo nevrátí, to je vše. Pokud se Vám hra libí, tak Vám to přesto přeji i další úspěchy ve vašem životě a jsem s pozdravem, Radek Nekola.

19.8.2023 22:17:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrano nekolikrat, vzdy ve 4 a neskutecne bitvy. Nelituju jedine koruny a to, že skupina nikdy neřekne ne pokud se sejdeme ve 4 je pro me dukazem, ze hra je to dobra. Synergie mezi spoluhrači a to, že dokažou vyhrat obě strany a vetsinou rozhodne posledni kolo stavi pro me hru hodne vysoko. Rekl bych jedna z nej tymovek co vysla v CZ ( spolu s Král je mrtev ).

 V kazde karetni hre nahodilost hraje velkou roli, ale tady se da taktika pomoci zaloh vzdy prizbusobit. Za me plny pocet hvezd. Na druhou stranu ve 2 ani zkouset nebudu.

..DeskoHerky Teplice..

19.8.2023 22:31:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@horysimus Ta hra nemá žádnou, opakuji žádnou strategii, jestli 2,3 nebo 4 hráči, zvládne to automa, není možnost, jak ty karty zahrát jinak, zálohy jsou jen výsměch té hry. Jestli Vás to ve 4 baví jako náhodná nakládačka, nepopírám to a přeji Vám to, já to hodnotím jako strategickou hru s její předlohu WOTR a lore Lord of the Rings, ta hra je odpad, není na ní, co vůbec hodnotit kladně, kromě toho, že někoho náhodně zabaví, lidi ve 4 OK, což je od této hry opravdu pro mě tak strašně málo.

19.8.2023 23:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Nám se také hra líbí a skóre bývá velmi těsné. 

@Radis99 Zkuste se podívat na BGG do sekce strategie. Třeba tam najdete nějaké tipy, jak hru hrát, aby na Vás nepůsobila tak nahodile.

https://boardgamegeek.com/boardgame/362944/war-ring-card-game/forums/67

20.8.2023 01:12:54

@Radis99 neber to jako útok. Jako klobouk dolů když tě hra nebaví dávat tomu třeba 20 pokusů. Já bych asi víc jak 5 partií nedal. To bych radši dal přednost jiné když už i na našem trhu je jich moře…

20.8.2023 02:23:33

@Radis99 jaké house rules jsi použil? Bez záloh, které označuješ jako výsměch, té strategie dost ubude.

Za mě je to výborná hra, vyvážená, napínavá až do konce, skvělá atmosféra, jednoduché pravidla.

20.8.2023 08:54:31

Chápu, ze začátku jsem měl rozpačité pocity. Ale! 

  1. Strategicky vybíráš, jakou kartu vyložit a jakou odložit. A kam vyložit.
  2. Když ti někdo padne v bitvě, jde pryč ze hry, velmi tématické a silné (když si aspoň trochu uvědomuješ podstatu karty a ne jen symboly).
  3. Neustále reaguješ nejen na své karty, ale i na to, co vykládá soupeř a kam to vykládá. Neustále zvažuješ své možnosti.
  4. Každý scénář se hraje s jiným setupem karet, zvýšení znovuhratelnosti. 

Náhoda je tam jen ta, jakou kartu zrovna lízneš. Ale s těmi strategickými možnostmi (viz výše) se s tím snažíš vyrovnat.

 

Je to jako život, dostáváš karty (příležitosti) a je na tobě, co s nimi “upečeš” ;)

20.8.2023 09:55:24

Jednu kartu zahraji a druhou ji musim zaplatit. Nechapu jak by tohle zvladala automa. Jak vybere kterou kartu je nutne zahrat ted a kterou vyuzit az v pozdejsi fazi hry. Jestli tohle neni strategicke rozhodnuti, tak uz nevim.

..DeskoHerky Teplice..

20.8.2023 12:21:01

Jedna z nejhorších diskuzí co jsem zde četl. Já myslím, že tady není pomoci :D 

Nějak takhle si dokážu představit brekot na Blackfire v diskuzích :)

A odpověď pro @Radis99 - ano, pochopili jsme, a užíváme si velice promyšlenou a perfektní hru ;)

To prodej a hotovo. Že se aspoň většina peněz nevrátí bych nevěřil, dobré hry se prodávají.

20.8.2023 16:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Dneska jsem to hral prvne s vedomim o existenci tohoto vlakna, ktere tady vyskocilo po case meho studia pravidel.

Preci jen, zakladatel vlakna je clovek, co je tady ani ne mesic, to ma nahrano 20x. Nemuzu soudit obojiho, protoze taky jsem se zalogoval po nejake dobe a taky me takhle prestal bavit Scythe a taky ho hejtim, ze to jsou vyhozene prachy.

Prvni hra tehle karetky byla bozi. Jako bych koukal na film jen s jinym vitezem. Ihned padl navrh na odvetu a nabidka byla velmi rychle prijata.

Druha hra byla o poznani strategictejsiho razu a slo videt, ze kazdy premyslel, co vylozit/odlozit/obetovat. Do posledni stezky napinave.

Nemit unavene deti a mit vice casu, urcite by padla treti partie.

Za me super.

20.8.2023 21:43:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Hrál jsem to poprvé minulý víkend a první hra byla dost tragická, Shadow si ani nevrznul, ale nepřekvapivě jsme to hráli špatně.

Druhá hra podstatně lepší, ale od půlky pro změnu Shadow diktoval tempo, nebyl to takový nářez jako první hra, ale i tak se nám to moc nezdálo. Nepřekvapivě se ukázalo, že to pořád nehrajeme dobře. Třetí hru jsme nestihli, ale nemám problém to zahrát znovu, co se týká hry samotné, bavilo mě to a jak psali niže ostatní, s odehranými hrami přibývá strategie. Výhodou proti jiným hrám je fakt, že po dvou, třech hrách člověk de facto zná všechny karty, takže už do hry začne pronikat hlouběji a nepotřebuje na to x-partií či hodin. Za mě povedené a lepší než jsem čekal.

1.9.2023 15:53:32

Kdyz jsme hrali za ‘dobro’ tak to kamarad zhodnotil dokonale: vyhravas, ale trpis :)

..DeskoHerky Teplice..

2.9.2023 12:29:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Také máme s hrou dobré zkušenosti. Bitvy byly napínavé, je potřeba dobře znát karty a vědět jak s nima a kdy naložit. 

7.10.2023 22:14:33

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Válka o prsten:Karetní hra+rozšíření,promo a obaly
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas