Válka o Prsten: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 78x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Galakta
Autoři: Ian Brody
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dva hráči

Tak už je to nějaký čas co hra vyšla a já bych se vás chtěl zeptat zdali se tedy vyplatí čistě pro dva hráče nebo ne? 

30.5.2023 07:51:26

Za mě rozhodně. Odehráli jsme několikrát trilogii rozdělenou do scénářů podle knih a pecka. Vyvážené, svižné, prostě paráda. Na klasický duel se teprve chystáme. A s rozšířením, které vyjde a umožní hrát ve dvou kooperativně proti hře, je to za mě jasná volba. 

30.5.2023 08:32:52

Jasně že se vyplatí. Scénáře jsou super, dobře to odbíhá a je to zábavné. Duel jsme ještě nehráli. 

 

Oproti 4 hráčům je to svižnější a jen o trochu méně komplexní, ale to není na škodu. 

Vzumm

30.5.2023 08:35:57

Za mě můžu jenom doporučit i pro dva. My jsme odehrali zkrácenou verzi trilogie určenou pro dva hráče a bylo to super. Hodně taktizování, protože na ruce nikdy není dost karet a někdy ani nemáš karty, které by si mohl zahrát v daný moment na vyložené bojiště nebo stezku, takže musíš taktizovat a čekat co zahraje soupeř a rozhodovat jaké karty obětuješ, aby jsi si dolízl možná jednu důležitou kartu. Zatím velká spokojenost, a už se těším na rozšíření.

30.5.2023 08:42:32

Tak jsme dohráli Duel pro dva hráče a za mě panuje nadšení. Nakonec to skončilo remízou a tedy výhrou Stínu. Už plánujeme další hru.

Nezapomenutelná bitva o Minas Tirith, kdy lokace přišla v druhé polovině hry, kdy měl stín v záloze početnou armádu a vypadalo to ve vítěznou bitvu Stínu, ale v posledním tahu přišel na pomoc Gandalf s vylepšením a zvrátil průběh bitvy. Bohužel padl a to byl konec všem nadějím Svobodných národů.

6.7.2023 00:33:02

Jakou variantu hry byste teda doporučili pro 1. hru ve 2 hráčích? Diky

19.12.2023 22:31:38

@Melandor Doporučil bych koupit rozšíření a zkusit jako první hru koop. Aspoň takhle jsem to naučil ženu.

A teď teda hrajeme už svobodné národy vs. stín ve dvou a je to bomba. V okamžiku, kdy má člověk zmáklý oba balíky, odpadá občasné nemám, co dělat a musím čekat na svůj tah. V tomhle souhlasím s recenzí Deskofobie, jako dvojkovka je to bezkonkurenčně dobrý. Hrajeme plnou verzi na 9 stezek. časová dotace je teď někde kolem 1:45 hodiny.

4.2.2024 22:32:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Hru jsme si před pár dny koupili a hrajeme ve dvou, zatím spíš tedy koop, abychom si zažily pravidla a karty, ale upřímně už se těším, až se začneme sekat proti sobě, ve dvou, kterou jsme zatím hráli jednou a zdá se to být úplně v pohodě. :)

6.2.2024 11:03:15

Jak to vidíte po delší době s více odehranými partiemi? Je to dobrý ve dvou? Stále váhám, zda to pořídit…

28.2.2024 11:58:54

@ta"jemná" Máme za sebou 3 hry ve dvou a je to uplně v pohodě,ani mě po této zkušenosti neláka to hrát ve 4,protože tady ti mizí kola kdy jedna ze stran toho moc neudělá…jsi pořád ve hře,je to intenzivní,ale trochu delší,zatim vždy kolem 3 hodin když jsme hráli komplet všechny kola…ale to může být námi a půjde to asi dolů při více zkušenostech 🙂

28.2.2024 13:51:58

Říkám to pořád - pokud je člověk dobrý hráč, a namísto zábavy (alá armádní generál) chce mít tu hru celou pod kontrolou - tohle je ve dvou parádní záležitost. Už mě to ani neláká ve více hráčích. Čili za mě moc pěkná duelovka. 

28.2.2024 15:57:14

Odehrál jsem jednu hru ve 4 a dvě hry ve dvou (Duel). A oboje bylo super, oboje doporučuju. 

Časově první hra ve dvou vyšla na 4 hodiny, ale druhou už jsme dali za 2,5, takže k těm 2 hodinám by se to asi mohlo posunout.

30.4.2024 00:04:29

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas