Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

War of the Ring Ultimate Rework

Zajímavě vypadající fan předělávka, která implementuje jednoduše i věci z rozšíření, má i svůj mod pro TTS, víc info na https://boardgamegeek.com/thread/2500499/war-ring-ultimate-rework/page/1

a tady je série videí https://www.youtube.com/playlist?list=PL5O_rf2rVOeqSl9449JjVA92r1Tb9fTRf

Bohužel nemám teď kapacitu to nějak víc otestovat. Zkoušel to už někdo?

15.11.2023 11:15:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostal jsem se k tomu v tomto týdnu a zatím to testoval jen jednou a sám se sebou, takže k nějakému rozhodnutí počkám, až na to kývnou další lidi - jak ve dvou, tak ve čtyřech.

ALE:

Po jednom sólo odehrání hodnotím jako naprostou pecku. Mám proto to několik důvodů:

1.) Tvůrce o tom i mluvil… ale ta snaha přidat agendu do různých aspektů hry je geniální. Například hunt pool deck dává stínu reálnou agendu do tohohle aspektu hry a jakékoli hozené oko se může ve hře projevit (jelikož se za něj kupují karty)

2.) Boje i hunt pool deck, vypadá to, odebírají frustraci z dlouhých sérií blbých hodů… v bojích nejsou hero rerolly jen o tom hodit další úspěch, ale člověk musí často přemýšlet, jestli chce raději obranu a protáhnout boj nebo riskovat plné útoky.

3.) Karty hrdinů docela zamávají se znovuhratelností, protože abyste z nich dostali další akční kostky, musíte splnit jejich “questy”, a jelikož si na začátku lížete 2 karty z 10, dost to ovlivní early game.

4.) Předělávka akčních karet vypadá dobře. Dokonce mi přijde, že jsou mnohem víc dějové… například i věci jako “Společenstvo nesmí do mordoru vstoupit Černou Branou”. Navíc obecně berou náhodu (hoď třemi kostkami a 5+ zasahuje) a vyměňují ji za agendu pro hráče. Často ve formě dlouhotrvajících efektů

5.) Díky vítězným bodům i za města jsem se dostal na místa, kde jsem nikdy dřív nebyl (Železné Hory jako poslední útok Stínu například :D )

6.) Uf… asi bych vymyslel i další klady, ale hádám, že už jste pochopili, že se mi to PO PRVNÍ HŘE maximálně líbí, takže na tom není nic moc objektivního :D. Ale jakmile to otestujeme vícekrát a s různými lidmi, zkusím sepsat i méně nadšený a více rozumný příspěvek :D 

9.2.2024 10:47:10

Zaujima ma to a to dokonca dost, mozem k tomu nadizajnovat kocky vo farbe a v 3D printe. 
Mozno by stalo za to zistit si nejaky printer a dat si vytlacit karty na 300g papier. Tiez by som do toho isiel

30.4.2024 14:09:08

Vybíráme z Bazaru

Ostrov Dinosaurů - Hoď a kroť
Ostrov Dinosaurů - Hoď a kroť
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas