Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za pořízení ?

Ahoj, bohužel na ZH nejsou recenze této hry. Tématicky mě velmi zajímá, docela mě láká i skrze hodnocení na BGG..ale je to hra, která už je vousatá. Stojí za ty peníze, nebo je lepší pořídit dnešní nové hry ? Budu rád za každý názor, zejména těch, co hru samozřejmě mají a hrají ;). Díky.

26.10.2022 09:28:13

Ahoj, rozhodně ano, ta hra je nadčasová a nabízí epický tématický zážitek. I kvůli tomu jsem se rozhodnul prodat upgradovanou AJ 1. edici a koupit CZ, abych mohl hrát s dcerami…

___________
Alea iacta est!

26.10.2022 09:46:56

Kvalitní hry nikdy nestárnou..

26.10.2022 09:53:59

Rozhodně stojí za to, jak už je zde zmíněno, je nadčasová, spousta deskoherních strategií typu wargame tuhle hru ani dnes nepřekonává. Určitě bych hru nedoporučil začínajícím hráčům deskových her. Ale pokud máš parťáka na hraní, se kterým tuhe hru budeš hrát minimálně jednou za čtrnáct dní (ano, doporučil bych hru určitě hrát jako duelovku a nejlépe nejčastěji s jedním člověkem, se kterým se do toho navzájem pořádně dostanete, do mechanik, taktik atd.), tak určitě doporučuji pořídit. Hra je vybalancovaná, má dořešené mechaniky a je velmi tématická - může se asi líbit i těm, kteří pána prstenů neznají, ale fanoušek si hru užije o 100% více. 

Je hodně strategická, taktická a taky je tam určitá náhoda v podobě kostek. Herní doba je tak 2-4 hodiny. 

26.10.2022 14:24:02

@GeneralX Osobně bych se nezlobil kdyby to vyšlo s hezčími propracovanějšími figurkami a moderněji udělaným artem. Neboť takto je to jako hrát warhammer 40k s figurkami z první edice. Kvalitní hry zůstávají kvalitními, ale stárnou a nové hry je mohou překonat.

@DejviSs Co se týče doporučení, je to jednoduché:

Máš někoho s kým to budeš hrát často? tj. v takových časových intervalech, aby jste si oba zapamatovali pravidla a mohli tak zlepšovat svou strategii? 

Pokud odpověď je ANO, tak si ji pořiď 

Pokud je odpověď NE, tak si pořiď jinou válečnou hru. 

26.10.2022 16:17:37

@bounty normálně mně se ty stylizované figurky líběj :D připadá mi, že to k té hře tak nějak patří. Ale rozhodně souhlasím, že by tomu slušelo dejme tomu třetí vydání, ale stačil by upgrade úplně celého vizuálu. Protože souhlasím určitě s tím, že by tomu moc slušela dnešní propracovanost grafiky a miniatur :) 

26.10.2022 16:44:07

@bounty Pokud nějaká změna tak možná propracovanější figurky ale pokud si je člověk namaluje jsou OK. Navíc ti hrdinové se mi doslova líbí jak jsou. Jinak kresby a vizuál Art je nádherný ten bych stopro neměnil…

26.10.2022 18:41:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo ten vizuál je v pohodě a kresby Johna Howea jsou super.

26.10.2022 18:49:06

Pokud jsi četl knihy Pána Prstenu (nejlépe i vícekrát) a máš ten svět rád, tak to za to rozhodně stojí. Je to super hra a mám z ní nejlepší herní zážitek. 

Nadruhou stranu, pokud jsi viděl jen film, nekupuj, hra se ti moc líbit nebude, bude ti připadat hodně nevyvážená. Hrál jsem to dvakrát s někým kdo ten svět v podstatě neznal a jednu z her jsem musel dokonce asi v půlce předčasně ukončit. Byl jsem z toho pak tak znechucen, že na hru jsmem skoro dva roky nesáhl. A vím, že už to nikdy s netolkienistou hrát nebudu. Je to asi nejtématičtější hra, co znám. Asi by ani nešla naroubovat na jiný svět jak je tomu u jiných her. 

26.10.2022 20:01:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Keď som to hral prvý krát, z pána prsteňov som poznal akurát tak gandalfa a saurona a aj napriek tomu ma to bavilo. Je to hra overená časom i keď jej chyby budú určite prehliadané len preto, že je to pán prsteňov.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

26.10.2022 22:09:56

@stOKYi Chyby?! How dare you!

___________
Alea iacta est!

26.10.2022 22:49:32

Ahoj, díky všem za odpovědi.

Mám stálou herní skupinu 4 lidí, takže co se týká herních mechanismů a strategie, místo pro rozvoj by bylo, jako dvojkovku bych to na stůl zřejmě nedostal. Maximálně s přítelkyní, ale to většinou hrajeme nekonfliktní divukraj, takže nevím, jak by ji pán prstenů bavil.

Jinak Tolkienův svět znám především z filmů, četl jsem pouze Hobita.

Ještě jednou díky za diskusi, chvilku zapřemýšlím a uvidím :)

27.10.2022 06:04:23

Já to na hraní ve čtyřech nedoporučuji.  Je to ideálně dvojkovka, případně hrát ve třech,  kdy jeden hráč hraje za Saurona a druhý za Sarumana. Dělit se o ovládání společenstva je opruz. (Nahráno mám dost ve všech možných variantách).

______________
aka WantonDuke

27.10.2022 10:09:19

Mi to ve čtyřech hrajeme, ale dle pravidel pro dva hráče. Tj. hráči mají společné karty, společné kostky, mohou ovládat všechny národy, prostě jen se radí, jak budou postupovat. Ve třech to taky hrajeme takto. 
V ovládání těch národů při hře více hráčů byl děsný zmatek. 

 

27.10.2022 17:06:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pharaon
Pharaon
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas