Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Smysl společníku Společenstva

Ahoj, možná jsem někde něco přehlédnul, tak se případně omlouvám za hloupej dotaz.. Ale proč by se neměli společníci oddělit od Společenstva co nejdřív, aby mohli burcovat svobodné národy? Jediný efekt, který jsem pochopil že mají (jako součást Společenstva), je to, že se dají obětovat v případě, že by se měla zvýšit korupce.. Jsme na začátku první hry.. tak nevím, třeba to je super funkce, ale čekal bych, že spíš budou nějak Společenstvo chránit.. ne že to budou jen obětní beránci.

14.6.2023 08:51:33

Oni tím Froda chrání:) Ta korupce je mechanika pro shrnutí celkové náročnosti cesty k Hoře osudu. Brzy poznáš, že pokud necháš Froda se Samem příliš brzy samotné, nemusí dojít ani do Mordoru, natož do cíle.

14.6.2023 09:46:13

V první řadě, není dobré se zaměřit jen na jednu strategii - buď na prsten, nebo na válčení. Zejména ze začátku hry je dobré to rozložit rovnoměrně, než se hra nějak vyvine.

A tím se dostávám k tomu, proč oddělovat společníky. Kromě toho, co jsi zmínil - burcování národů, což je potřeba, jinak je hráč za Svobodné národy ve velké strategické nevýhodě - jsou společníci excelentní vůdci armád. Plus spousta karet cílí na to, že daný společník se někde nachází, nebo vede armádu.

14.6.2023 09:48:14

ja teda společníky odpojuji co nejdříve, vlastně ani nevidím důvod je tam nechávat, glum je taky v pohode. Armady SN jsou pak mnohem silnější, kdyz se k nim přidají odpadlici ze spolecenstva. Taky potřebujete co nejdřív dalsi kostky - gandalf a aragorn. Co mě třeba ještě napadá, tak každou hru si zaparkuju Hobita do fanghornu. Ono není pro stíny sranda porazit armádu SN když je v ni napr. Gimli s legolasem, to znamená i při 3 jednotkách házení 5 kostkama. Většinou je rozdělim na dvě skupiny, jedna jde bránit helmuv žleb a druhá Minas thirit. 

28.6.2023 07:36:22

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: 1. Hostince a katedrály - nová grafik
Carcassonne: 1. Hostince a katedrály - nová grafik
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas