Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost

Dle hodnocení komplexity na BGG je to poměrně složitá hra. Je to spíše tím, že jsou dlouhá a těžká pravidla nebo jsou pravidla snadné k pochopení, ale jde o možnosti co udělat, aby byla hra zahraná správně?
19.4.2021 09:38:04


Pravidla jsou celkem dobře pochopitelná. Hra je řízená kostkami a obsahuje mnoho karet s různými efekty, které je potřeba znát, aby hráč věděl co může čekat, obdobně jako u CDG her. Nadto hra trvá poměrně dlouho a je náročné soustředit se na neustálé optimalizování akcí nabízených kostkami. Třešničkou na dortu je, že hra prakticky neobsahuje jakoukoliv ikonografii, takže si prostě musíš pamatovat, že pevnost se chová jinak než město nebo vědět, kde na rozlehlé a dosti nepřehledné mapě hledat východní Emun Muil.

19.4.2021 10:33:30

Podla mna su pravidla zlozitejsie.. obsahuju dost vynimiek a specifikacii pre dve rozne strany.. navyse sa za obe strany sa hra doost rozdielne. Na druhu stranu mozem po XY hrav skonstatovat, ze samotne hranie je pomerne dost naskriptovane a kriticke rozhodnutia sa robia az v neskorsej faze hry. Aj dostupne strategie a guidlinely co su k dispozicii na nete hovoria len o par moznostiach, ako hrat za obe frakcie s tym, ze nakoniec su aj tak 1-2 cesty najefektivnejsie.
-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

19.4.2021 10:57:18 | Upraveno autorem (porovnej)


Neřekl bych, že pravidla jsou vysloveně složitá. Podle mě je složité spíš hraní. Ve hře se pomocí karet dají vytvářet různá "komba" a je potřeba se pro optimální hraní s kartami trochu seznámit. Celkově tím, že karty mají dvě použití buď normální event nebo bojová karta, tak tam vzniká hodně kombinací.

Z druhé strany dva začátečníci můžou poměrně slušně začít fungovat. A aspoň je oba hra bude mile překvapovat.

Obecně je podle mě jednodušší dát slabšímu hráči ze začátku temnou stranu - strategie dobij několik pevností se dá aplikovat poměrně snadno i kdyby se úplně nedařilo hledání Froda a Prstenu.

19.4.2021 11:13:13

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace Expedice Ares
Mars: Teraformace Expedice Ares
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas