Valhalla - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Go On Board
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS 2018

Dnes byla odstartována KS kampaň na tuto hru. Hra Valhalla byla původně financována přes Polský lokální server, kde bylo odemčeno mnoho stretch goals. To vše bude na KS začínat jako základní pledge a naopak bude přibývat dalšího obsahu.

Ve výsledku by to mohla být celkem velká kostko-karetní RAGNAROK bitka.

odkaz na kampaň:

https://www.kickstarter.com/projects/goonboard/valhalla-card-dice-game-for-1-6-players?ref=category_newest&ref=discovery
18.10.2018 17:53:07

Dojem

Působí to "pouze" jako kartami a módy nabobtnalá severská variace na King of Tokyo, která umožňuje práci s kostkami à la Elder Signs. Či má někde jiný (pravděpodobně přesnější ,-) dojem?

Jinak díky tomu, že titul již v polské verzi vyšel, tak recenzí, dojmů (i v češtině; viz Games.cz) je naštěstí habakuk. Čili pro jednou není zájemce odkázán jen na sliby tvůrců a placené preview představovačky.

21.10.2018 01:13:12

Brnohrání
Chcete si ji někdo zkusit? Chystám se na brnohrání a mohl bych ji tam vzít.

21.10.2018 19:44:31

Dojmy
Ahoj,

pokud vám informace na stránce kampaně nestačí, můžete mrknout na mé dojmy na odkaze níže (už na ně upozornil i DaViD82, díky :-)). Valhallu jsme rovněž vzali pod drobnohled v posledním BoardGame Clubu (v čase 32:20).

Hra mě mile překvapila. Nejsem velkým příznivcem náhody, zvlášť když se zkombinuje lízání karet a házení kostek, ale tady mi to nějak sedlo. Vyzdvihuji velice jednoduchá a čistá pravidla, zajímavý souboj, povedené ilustrace a tunu obsahu rozšiřující základ již v „základu“ (za dost přijatelnou cenu).

Článek: https://games.tiscali.cz/tema/dojmy-ze-skvele-kostkove-karetky-valhalla-319607

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ejr9wqBc_gs&t=5922s

22.10.2018 09:39:02

cena vs. výkon
BoardGameClub jsme viděla článek četl. Hra vypadá velmi zajímav a lákavě. Jednoduchá svižná karetka z nádherným designem.

Co mi ale stále vrtá hlavou...zda takto jednoduchý a opakující se mechanismus utáhne potřebu mít hru ALL-IN, což už je cca okolo 2300Kč

Množství karet snižuje opakovanost karet při lízání, ale nevytratí se pak ten šmrnc svižné jednoduché karetky?

PatrikBolas: máš i ted addon "Riders of War"? Přidává 3 kostky k základním 5ti, to může slušně zamávat s herními mechanismy, což?

11.11.2018 11:49:03

KS bude brzy končit
a to o půlnoci z 18 na 19.11.

17.11.2018 13:20:55

Korenar
Vyzkoušeno ted na deskozrani a i když to nebylo špatný tak 2300 je mimo mísu , a za mě by i 1300 bylo stále tak 2x víc než za co ta hra stojí
Je to pěkný ale na herně dost jednoduchá mechanika naházet na kostkach potřebné symbolu plus k tomu můžeš přidat kartu ... to je vše, nic moc , působí to podobně jako age of war of Ffg který ale stojí pak stovek.
Pravda je ze produkční kvalita je vysoká a člověce nezlob se ze slonoviny furt bude jen člověče nezlob se. Za menší penze můžeš mít midgard je ten ke mechanicky i herně bohatší a téma a kvalita podobná.

17.11.2018 14:24:51

paladin91
Teda tak to jsi docela slušně shrnul a potvrdil všechny mé obavy, které z této hry mám :-/

Hra se mi vizuálně líbí velmi, kampaň je hezky řízena a hra má celkem úspěch. Ty figurky bych ani nechtěl, trošku mi zde i překážení a jistě navyšují cenu. Ty expanze vypadají taky hezky...ale stále jsou to jen karty a strašně jednoduchý způsob hry.

Já v tom zase vidím Carcassonne..můžeš mít mraky expanzí a dáš za ně tisíce...ve výsledku stejně jen přikládáš dílek a skládáš město na body :D proto jsme letos celé Carcassonne prodal a nechal si jen základ + 1.expanzi pro hru s dětmi až dorostou :-)

17.11.2018 21:35:54

PM
Pokud by měl o hru někdo zájem, je otevřený PM a lze ušetřit na poštovném.

4.1.2019 08:18:28

Datum vydani
A nevíte který měsíc cca zaklepe kurýr u našich dveří? Jestli až ke konci roku, nebo mnohem dříve :)

26.1.2019 16:28:51

Hromadná objednávka
Pokud by někdo hru ještě chtěl, mám možnost ji objednat do konce měsíce v rámci Retailers pledge za výrazně lepší cenu.

15.2.2019 15:35:22

Kostky
Co říkáte na poslední aktualizaci o volně designu kostek? Nevím, zda ty zaoblené kostky byli finální design, nebo jen narychlo splácané...ale chápu naštvanost lidí, protože ty zaoblené kostky vypadají prostě uboze nudně :-/

5.3.2019 20:26:32

kostky
Ty zaoblené vážně nevypadají nic moc...

5.3.2019 21:15:07

Tracking

Dnes přišel od FedExu mail s trackingem a předpokládaným datem doručení 28.11.

23.11.2019 15:51:19

Tracking
Já zatím nic.....

23.11.2019 19:35:24

Doma
Včera přišlo....FedEx :-)

30.11.2019 15:26:15

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest
Arcadia Quest
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas