nepřihlášený

přihlásit

registrovat

USA - otázky a odpovědi

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chtěli byste si splnit Americký sen? Nebo vás jen Státy zajímají pro svou různorodost a kosmopolitnost? Pokud máte rádi znalostní hry jako je Česko nebo Evropa, rozhodně by USA neměla ve Vaší sbírce chybět!

Hra navazuje na předchozí díly (Česko, Evropa, Slovensko, Svět), přičemž nejblíže má právě k posledně jmenovanému. Pravidla jsou v podstatě úplně stejná - pohybujete se po herním plánu figurkami pomocí hodu kostkou, otázky jsou tentokrát rozděleny na témata: Dějiny a politika, Osobnost, Příroda a geografie, Zajímavosti, Sport a Různé. Když odpovíte správně na všechna témata, postupujete dále do středu plánu, kdy se vítězem stává ten, kdo odpoví správně na otázku, kterou mu protihráči vyberou.

Novinkou oproti předchozím hrám je právě téma Různé, kdy často dostanete určitý obrázek a musíte poznat znak, postavu nebo dostanete jinou fikanou otázku týkající se právě toho obrázku (obrázků je ve hře 100 a ke každému je několik otázek, takže variabilita zůstává zachována). Otázky jsou mnohdy dost těžké, ale můžete naštěstí použít variantu se 3 možnostmi odpovědí, což dává hře daleko rychlejší spád a činí jí i zábavnější.

Na druhé straně plánu máte hru Route 66, kdy cestujete po této legendární silnici USA z Východu na Západ a přitom musíte správně odpovědět na otázky, které vám určuje hod nebo soupeř. Otázky jsou na kartičkách děleny na 3 obtíížnosti - zelený okraj - jednoduché, modrý - střední a růžové - ty nejtěžší. Ke hře Route 66 potřebujete jen 1 figurku pro všechny hráče, jsou určeny státy kde se pokládají otázky různé obtížnosti a pokud na ně hráči odpoví správně získávají příslušný počet dolarů právě podle obtížnosti otázky. Dolarové bankovky se nacházejí na druhé straně obrázků, které používáte v tématu Různé u původní hry. Vítzem se stává ten, kdo má v Los Angeles nejvíce dolarů v kapse. Hra Route 66 má 2 varianty - lehčí JISTOTU a těžší CASINO.

Celkově se hraje USA dobře, jsou to vlastně 2 hry v jedné a rozhodně jen tak neomrzí, navíc se při ní my Evropané dozvíme spoustu zajímavých informací o Novém světě.

Autor: Glomerulus

Vybíráme z aukcí

Batman Gotham City Chronicles 1.Season - KS All-In
Batman Gotham City Chronicles 1.Season - KS All-In
Akt. cena: 250 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>