Unmatched: Souboj legend

xxxxxxxxoo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

Unmatched: Souboj legend - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: JR Honeycutt
Justin Jacobson
Rob Daviau
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

…pořád okolo toho chodím a nedokážu se rozhodnout. Máme doma moc rádi např. Neuroshima hex. Chtěla bych pořídit nějakou bojovku pro dva. Drako mně přijde jakože moc náhody, tohle po seznámení s kartama trochu sofistikovanější. Je to tak?

15.8.2021 17:20:57

Nějak to zapadlo. Hrajete někdo?

22.8.2021 10:07:43

Tu sa o nej moc nehovori ale celosvetovo je veľmi úspešná. 
mne sa páči že v krabici je všetko pekne usporiadane vytiahneš herný plán  postavu s kartami a môžeš hrať. Akcie aj vlastnosti postavy sú popísané na hracej karte a pravidla sú jednoduché. I ked nováčikovia si niekedy plietali  vlastnosti posilnenie a efektov počas boja. 
prve hry sú len take zoznamovacie. Až ked človek spozná jednotlive balíčky kariet postáv môže začať využívať taktiku naplno.  Postavy majú časť kariet rovnakých ale tie jedinečné pre postavu tomu dávajú ten správny feeling. :). Každá karta má pri tom aj malé označenie koľkokrát sa v balíčku postavy nachádza aby to bolo jasne hráčovi aj súperovi. 
pri hraní nováčika so skusenym hracom to môže byt jednostranná záležitosť ak skusenejsi chce vyhrat za každú cenu.  A naopak nováčika to môže znechutiť. 

pri častom hraní pri 4 postavách sa môže dostaviť pocit opakovania ale ako som písal je množstvo rozšírení v angličtine a aj albi oznámilo uz ďalšie.  Takze moznosti kombinácie postáv nárastu. 
primarne je to dvojkovka. Ale je možnosť hrať aj dve postavy proti dvom. Či už hráte 4 hráči alebo 3 ked jeden hráč ovláda 2 postavy a hra proti dvom hráčom

22.8.2021 11:33:53

Hodnotenia a dojmy hry sa daju pozerat aj tu pod nazvom hry pri hviezdickach. Ak kliknes na pocet hodnoteni tak vidis kto dal kolko hviezd ale zaroven mozes vidiet aj slovne hodnotenia od ludi. 

22.8.2021 12:43:09

Z toho co jsem slysel o Neuroshime, tak to je temer az sachova partie. Unmatched naproti tomu vzdycky bude mit prvek nahody, podle karet na ruce a je to spis takticka bojovka, kde nejde planovat moc dopredu. Na druhou stranu presne o to v Unmatched jde. Je to rvacka v Arene, u ktere se i tak citis. Pokud se ti povede naplanovat jeden tah dopredu a spravne odhadnout soupere, je to to nejlepsi, co se ti muze stat, ale vzdycky trochu riskujes. A je tam ucici krivka. Cim vic znas svoji postavu a i souperovu, tim lip to jde odhadnout a tim rychlejsi je hra, ale nahoda tam bude porad. Na druhou stranu hru date za 30 minut a muzete si dat hned dalsi. Pokud mas ale radsi vic planovani, tak bych spis doporucil Onitamu nebo Cairn. Na druhou stranu pro Unmatched je mnoho postav a mnoho hracich map, zalezi jen na tom, kolik do toho investujes.

23.8.2021 08:11:48

Náhoda se v tom projevuje hlavně nabídkou karet, které si lízneš. Na druhou stranu tě nikdo netlačí do souboje, když se na to netlačí. Občas je lepší takticky jedno kolo navíc “zdrhat”, čímž si nabereš další karty a máš víc možností.

Souboj podle mě taktický je, je v tom i značná míra čtení protivníka. Čím víc znáš jeho karty, tím je to zajímavější, protože odhaduješ, jakou proti tobě asi zrovna chce použít schopnost. Například hrát zbrkle proti Medúze se nikdy nevyplácí. 

---
Time Slug Studio

23.8.2021 09:04:08

Srovnat s Neuroshima Hex nebo Drakem nedokážu, ale “sofistikovaný” určitě Unmatched vystihuje skvěle. A přesně, jak tady už zaznělo, se znalostí decků a karet přichází i to, že dovedeš s náhodou pracovat. Spíš bych se bál toho, že se hra stane trochu repetitivní. Přece jenom děláš vlastně furt to samé dokola a “jen” se snažíš druhého udolat. Sem tam to vyjde líp, sem tam hůř. Pocit ze hry jsem ale měl téměř vždy podobný.

23.8.2021 09:28:03

Tak jsem to pořídila a dojmy po dvou partiích: nic nového pod sluncem, ALE moc mě to baví. Má to své kouzlo. Hned po první hře jsme se rozkoukali, stran možností postav a poté, co Alenka při první partii ostudně podlehla Sindibádovi, mu to napodruhé natřela tak, že mu ta jeho šavlička byla krátká… Paráda. Zážitek ze hry skvělej. Těším se na zítřejší hraní. Jen se trochu bojím rehratelnosti, jak už zde někteří zmiňovali… Má zde někdo toho hodně nahráno?

28.8.2021 19:56:10

Vybíráme z Bazaru

Záchranáři: Boj s ohněm
Záchranáři: Boj s ohněm
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas