Undaunted: Reinforcements

xxxxxxxxxo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Undaunted: Reinforcements - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Odhodlaní: Normandie
Odhodlaní: Severní Afrika
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Osprey Publishing
Autoři: David Thompson
Dávid Turczi
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Je myslím čas začít diskuzi nad českou verzí :o) Koupil jsem obě předchozí hry, Normandii jsem párkrát hrál se synem, ale toho staršího moc stolní hry nebaví. Toho mladšího stolní hry baví, zas je mu teprve 8, takže by to ještě úplně nedával a navíc samozřejmě děti nemůžete úplně drtit… Zkoušel jsem obě sólo verze z BGG, ale nebylo to ono.

Afriku jsem teď koupil taky, ale v podstatě jen proto, že počítám s dokoupením Reinforcements, kde je sólový režim pro obě hry. Koukal jsem na videa, jak ten sólo režim funguje a vypadá to moc dobře. Dobré je, že ta AI není stejná pro všechny scénáře, ale mění se, proto je tam 150 karet pro hraní v sólu :o) 

No a teď jsem trochu nalomený koupit anglickou verzi, protože pokud vůbec bude česká verze, tak až za hodně dlouho. Ale samozřejmě v češtině by to bylo o hodně lepší. Asi nejhorší situace by byla, kdyby se to vyprodalo v angličtině a česky by to nevyšlo… Budete čekat na českou verzi, nebo jdete do anglické? Já sám momentálně nevím :o)

Nedá se to někde vyzkoušet třeba v digitální verzi? Zkusil bych třeba první dva scénáře z Normandie, jestli to anglicky rozchodím. Nebo mě ještě napadlo opsat si karty AI pro ty dva scénáře z videí a zkusit to přímo na stole. Tam je ale myslím ještě potřeba nějaká kniha her pro jednoho hráče, kde je upravený setup pro jednotlivé mise. A ta hra se bude pravděpodobně s přidáváním dalších jednotek komplikovat, takže zvládnutí třeba prvních dvou scénářů nezaručuje zvládnutí ostatních. A to nemluvím o Africe, jde jsou vozidla :o)

 

11.4.2022 10:40:24

Joe

Ja som to vyriešil nákupom anglických Normandy a North Africa a dokúpim anglické Reinforcements. Ak by som to s niekým hral, tak na kartách je angličtina “veškerá žádná” a vyrieši to prehľadová kartička v slovenčine (ktorú si spravím). Aj mňa láka hlavne sólo. Plus, Reinforcements už sú dostupné, česká verzia je zatiaľ vo hviezdach (a reálne by prišla najskôr za rok).

-------------------
Prekladateľ Joe

11.4.2022 11:44:09

Hra se chystá na steamu: https://store.steampowered.com/app/1853630/Undaunted_Normandy/

12.4.2022 19:24:45

@Gareth : to je sice hezký, ale jaksi to neodpovědělo na otázku, která byla položena. A ještě k tomu to nebude mít češtinu.

12.4.2022 22:38:52 | Upraveno autorem (porovnej)

No měla to být odpověď na tuhle otázku: Nedá se to někde vyzkoušet třeba v digitální verzi? Zkusil bych třeba první dva scénáře z Normandie, jestli to anglicky rozchodím.

13.4.2022 06:14:59

Když už se tu diskutuje a spekuluje o CZ verzi, přestože mám oba dosavadní díly v češtině, a teď asi půjdu proti proudu, Reinforcements bych si nekoupil. Neláká mě sólo režim, neláká mě žádný spojující prvek, co Reinforcements nabízí. Určité riziko může pro Mindok představovat i to, že Reinforcements nefungují jako standalone, ale vyžadují vlastnictví obou (? - případně mě opravte) předchozích dílů a to už je dost omezující, když přihlédneme k tomu, jak si prodejnost rozšíření obecně stojí. Mám tak obavu, že pokud by se do Reinforcements pustili, prodeje nebudou dobré a to vystaví stopku lokalizaci dalšího plánovaného dílu - Stalingrad, který by snad už zase měl být standalone. Celé to nakonec samozřejmě rozhodne Mindok. Nevím, jak uvažují a tohle je spíš takový pokec do hospody k pivu :). Jen nabízím pohled z druhé strany od někoho, kdo Reinforcements zase tolik nefandí (ač mám sérii Odhodlaní velmi oblíbenou). 

13.4.2022 09:15:02

“Najdete tu nová pravidla, scénáře, jednotky. Čekají vás tanky, miny, útočné letectvo. Nově si užijete mód pro 4 hráče a dokonce i sólovou variantu hry.”

Mě to teda lákavé přijde. Taky vlastním obě hry, dokonce jsem někde četl, že stačí mít pouze jednu z krabic pro tohle rozšíření, tak si pořídím určitě i tuhle.  

13.4.2022 09:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Deskovec stačí mít pouze jedno, ale je ti pak půlka karet k ničemu, já mám třeba Normandy a Reinforcements jsem si koupil, Afrika mě neláká do té nepůjdu a přesto je Reinforcements super. A tohle rozšíření ty předchozí nepropojuje.

13.4.2022 12:11:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Já osobně počkám na cz edici. 

13.4.2022 13:21:54

Deskové hry pro mě představují především společenskou událost, kdy se můžu náramně pobavit s přáteli, nebo strávit hezký čas s rodinou.. sólo módy pro mě tedy asi navždy zůstanou tabu, protože hrát sám proti náhodnému generátoru, je to poslední co mě na deskovkách láká… A právě proto si počkám na české vydání “reinforcements” protože mi přijde úžasná představa, že bychom si Normandii mohli dát i ve 4!!  

27.7.2022 21:54:18

Už je potvrzeno že česká verze bude. Na překladu se pracuje a mělo by to tu být koncem roku nebo začátkem příštího. Vyjde samozřejmě pod názvem Posily.

24.6.2023 12:17:15

Vybíráme z Bazaru

Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Florenza: The Card Game + promo (rarita)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas