nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Umí prase létat?

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Autoři: Sonja Häßler
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když se někoho zeptáte, jestli umí prase létat, tak si určitě významě zaťuká na čelo a myslí si svoje. Možná, že stejně bude reagovat, když se zeptáte, jestli má chobotnice zobák. Kdo si ale zahrál tuto hru, tak se už možná nedá nachytat a odpoví správně, že ano má ...

Cílem hry je získat co nejvíce bodovacích žetonů s pěkným obrázkem okřídleného prasátka - symbolem hry. Získáte je, za správné znalosti ze světa zvířat.

Neodpovídáte však na nějaké testovací otázky, ale máte k dispozici do kruhu rozložených 17 žetonů s obrázky vlastností zvířat (zobák, srst, ploutve, les - žije v lese, voda - žije ve vodě, křídlo - umí létat, pomníček - je vyhynulé nebo ohrožené atd.). Z dalších 38 žetonů zvířat se náhodně skrytě vytáhne jedno zvíře, které se na povel odkryje položené uprostřed kruhu vlastností. Vy máte za úkol co nejdříve své značky položit na správné vlastnosti charakterizující zvolené zvíře. Kdo je rychlejší má výhodu, protože už označenou vlastnost nemůže další hráč využít. Každý má k dispozici 4 značky ve své barvě. Nakonec se vyhodnotí podle klíče z pravidel správnost označených vlastností a za každou správnou odpověď hráč dostává jedno okřídlené prasátko a za každou nesprávnou musí naopak prasátko vrátit. Podle pravidel má proběhnout 5 kol a pak se vyhodnotí konečný vítěz.

Hra je určena pro malé děti, ale i dospělí se někdy dovědí zajímavosti ze světa zvířat, o kterých do té doby vůbec nic netušili.

Autor: Lee

Další názvy této společenské hry

  • Können Schweine fliegen?

Vybíráme z aukcí

Berserk: War of the Realms
Berserk: War of the Realms
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>