UBOOT: The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

UBOOT: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: kooperativní, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: PHALANX
PlayWay S.A.
Autoři: Artur Salwarowski
Bartosz Pluta
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

3D model ponorky

Je zaujem o 3D model ponorky (vytlaceny z plastu) namiesto papieroveho?
Pravdepodobne spajany magnetmi.
6.2.2019 12:09:22 | Upraveno autorem (porovnej)

první dojmy
No, já android mám a sice nevím jestli tím plevelit vlákno, ale začali jste si ;-)

Máme za sebou jenom první nesmělý pokus, takže jen pár kusých dojmů:
- základní pravidla sice mají 50 stránek, ale nakonec to není tak strašné, čtení odsýpá, informací je sice hodně, ale vcelku se dají zapamatovat. Nestihl jsem ale načíst tu taktickou příručku a dodatečně vřele doporučuju ji aspoň proletět, abyste měli představu co dělat
- podobně tutorial v aplikaci, kde jsou ukryté základní taktické údaje, tj. dostřel, rychlost v různých hloubkách apod. což taky dost komplikuje plánování ;-)
- i přes tuto pochybnou přípravu jsme rozjeli tréninkovou misi, vzhledem k minimu order pointů jsme se vykašlali na nějaké kontroly systémů a vyrazili rovnou sejmout kachnu, chci říct ubohou obchodní loď na jihozápadě. Kurs 213 stupňů. Pár hodin plavby, vzhledem k neznámé rychlosti, nemáme nejmenší představu kde jsme. Střídání směn. Vysunutý periskop, zatím nikde nic. Alarm. Nezkontrolované kormidlo se zaseklo. Nezkontrolované záďové torpédo nepoužitelné. Začínáme opravy. Detekována nepřátelská aktivita.. ehm, Kontakt s cílem. Ha! Je to náš cíl (snad)! Jdeme po něm. Sakra! Vzdaluje se nám za zadkem. Rychle otočit! Sakra, nám vlastně nefunguje kormidlo! Zadní torpédo do něj! Sakra! Nám vlastně nefunguje zadní torpédo. Změnit rychlost z "Plnou vpřed" na "Plnou vzad". Sakra! Je rychlejší, postupně nám mizí z dohledu. Po několika hodinách opravování nám dochází čas tréninkové mise a naboříme to někam do norského fjordu.
- v druhém pokuse už jsme měli trochu představu, jemně proletěli taktickou příručku, našli cíl a prvním torpédem ho poslali ke dnu
- na jednu stranu zábava, na druhou stranu zdaleka ne pocit hraní deskovky. Dvě tři akce, order pointy vyčerpané, čekání na výměnu směny (byť ve zrychleném čase). Určitě se dá čekat, že v normální misi toho bude sakra dost na práci, ale ta učící křivka vypadá na první pohled taky sakra strmě, není to něco na jedno zahrání za půl roku. Zjevně na to z prvních ohlasů došli i tvůrci a začínají pracovat na nějakých variantách, které by do začátků umožnily víc hry (tj. víc order pointů, možnosti manévrování, možná některé akce převést do "busy" varianty, aby třeba vyskočení z periskopového módu kvůli kontrole stavu oprav neznamenalo nutnost dalšího orderu, což jsme sami u pár akcí dělali, protože nám to dávalo smysl a jinak bychom nebyli schopni udělat skoro nic) a neubraly nutnost rozhodování a spolupráce
- jen poznámka pro jistotu - pokud plánujete celovečerní hraní, nabíječku mějte po ruce, ne že by se vám mobil/tablet vybil za půl hodiny, ale ty cca 4 hodiny ho vcelku vycucly

Nechci se moc víc rozepisovat, byl to přece jen první pokus, tak nevím nakolik odpovídá reálné hře, kdybych měl extrapolovat, tak si myslím, že to může být super simulace s frenetickou akcí a napjatým očekáváním jestli zrovna když jste na pokraji vyčerpání a schováváte se před nepřítelem někdo z vás nekýchne (v aplikaci se dá samozřejmě zapnout i mikrofon). Ale bojím se, že moc z nás ji nezažije, protože nenajde skupinu, která se prokouše na takový level, aby se standardními pravidly udělali za směnu víc než jednou změnili kurz a opravili nějakou nepříjemnost, takže doufám, že (slibně vypadající) úpravy dají víc hry i pro casual mód.

25.2.2019 22:58:42

rozměr modelu vs. neoprenová podložka

Pokud bude plastový model větší, znamená to že se nebude moci používat s neoprenovou podložkou?

25.2.2019 23:42:12

Rozmer
Rozmer modelu robim na podlozku co je z umelej koze. vacsi bude len chvost a prova, kvoli dodrzaniu mierky

26.2.2019 00:10:10

Zistovanie zaujmu
Ahoj, tak spustam zistovanie zaujmu o modely. Kazdy model bude mat cislo U-Boatu a kazdy bude mat svoje vlastne oznacenie, napriklad: U-47, a za tym meno do cca 10 znakov ake si vyberiete - cokolvek. priklad - U-47 GRIMM. (Font neviem aky mam pouzit, ale budem rad ak mi s tym pomozete)
Kazde oznacenie bude unikatne (vytlacene len 1x) , s tym, ze kto prv pride ten prv melie :-) 2 som si rezervoval pre seba (U-47, U-96), jedno pre Phalanx games (U-99), zvysok nechavam k dispozicii pre vas. Zvolte si prosim z realnych cisel, ktore existovali, a z modelov VIIB a VIIC. Rezervaciou prejavujete aj zaujem o kupu modelu (jedna sa mi najprv o zistenie zaujmu), v pripade ze bude dost zaujemcov, zrejme kupim novsi model tlaciarne ktory vie tlacit kvalitnejsie a rychlejsie.
Tabulka rezervacii (budem priebezne doplnat): https://docs.google.com/spreadsheets/d/11CU5bheCjuhcJbx_z9dI-r8PuDVOddiAGEjzOcl5XCQ/edit#gid=0

26.2.2019 09:39:17

Status
Na ponorke sa pracuje den a noc, update:

Ponorka je uz prakticky cela vymodelovana:
https://i.imgur.com/0AMSTzd.png

To do:
- domodelovat interier v niektorych castiach
- rework interieru v prvej casti (torpedo room a hydrophone room)
- opravy drobnych chybiek (chybajuce napojenia, tazka tlac niektorych dielov)
- domodelovat chvost ponorky

Ine: odnimatelna velitelska veza (magneticky), problem je ze ma periskop a anteny, a lahko sa lamu, - aby bola moznost si ju niekde dat bokom. Momentalne som pridal 1mm hrubku na 3mm tycky.

Na interier zacinam pouzivat cim dalej tym viac detailov, prakticky uz idem za hranice dobrej kvality printu, to uz bude "insane" level. Tlaciaren s tym ma problemy, uz je starsi model. Novsie tlaciarne by to mali zvladat.

Dnes hodim von dalsie video, bude len v anglictine (lamanej :D ) tak si ma dajte sledovat na YT ak Vas to zaujima.

28.2.2019 06:14:12

ponorka
Skvělá práce. A chtěl jsem se zeptat, půjde od tebe vzít ponorka bez interieru a periskopu?
******
účastník JOUOB.castu

28.2.2019 06:25:49

Interier
Ano bolo by mozne interier zmazat, ale myslim ze niektore casti su fakt dobre. Snazim sa okopirovat tie fotky co si mi poslal. na videu bude vidno viac.

28.2.2019 06:35:22

Interier
Hru jsem bral i s resin packem, a nechci by mi zůstal ležet v krabici.

******
účastník JOUOB.castu

28.2.2019 06:46:38

Update

Tentoraz eng only, mam toho dost vela, nech sa paci:

https://youtu.be/gqiItpkli84

28.2.2019 11:48:49

V noci nespim, aby ste si nemysleli :D
Dalsie ukazky z produkcie:

https://i.imgur.com/LbotMjR.jpg

https://i.imgur.com/ud2Gx6g.jpg

https://i.imgur.com/VTAPrkm.jpg

Narazam uz na limity (velkostne i detailnostne) mojej tlaciarne, ale snazim sa to drzat na najvyssich detailoch ake mozem.

1.3.2019 23:03:25

A já už jdu spát :+)
Vypadá to super.
Ráno jedu na Modelexpo(největší výstava v Itálii).
A tam 3D frčí na plné obrátky. Letadla,lodě prostě všechno.

1.3.2019 23:28:59

magadílo
tak tohle fakt megadílo, klobouk dolů, doufám že zájemců o tvoje dílo bude více aby se ti vyplatilo jít do nové tiskárny. Ještě dotaz k těm periskopům - součástí hry je plastový výlisek, který se dává na papírový model, ten použiješ do svého modelu, nebo děláš vlastní? Co se týče děl tak jsi psal že, připravíš dírky pro ty origo ze hry. Poslední dotaz se týká interiéru a kompability s resin packem - myslel jsem si že interiér z resin packu se staví na podlahu ponorky a nebude kolidovat s tvým interiérem, pokud nepůjde použít obojí budu v každém případě chtít interier made in Wlcina. Už se nemůžu dočkat až si model vystavím na poličku.

3.3.2019 14:11:11

Model otazky
Viete mi niekto poskytnut priemer spodnej casti dela a gulometu? - tej casti co sa zasuva do papieroveho modelu, aby som vedel aku dieru spravit do plastoveho. Ja tie modely doma nemam...

7.3.2019 08:32:33

Model
Změřím to, ale jen na metru, šupleru nemám.
******
účastník JOUOB.castu

7.3.2019 08:48:25

5 mm
...

7.3.2019 17:22:28

vdaka
Dakujem, uz to implementujem, zajtra bude video, dotlacam nejake kusy co su uz finalne

7.3.2019 18:27:56

Update video v3 (eng only)
Update video, dost zmien, a hlavne rework:

https://youtu.be/xGjkG2e4iEI

8.3.2019 15:53:43

Posledna cast ponorky
Takze prace na poslednej (asi aj najtazse) casti ponorky su uz takmer hotove, bude treba lepit (prilepit os skrutky k telu), vidno stitok (znacenie) ponorky a moje logo :D (WD)
Do stvrtka bude video.

https://i.imgur.com/oGXfMQy.jpg

https://i.imgur.com/HXcttZN.jpg

12.3.2019 08:00:47

Videoupdate
Takze ponorka je skompletizovana a zfinalizovana - video update

https://youtu.be/jlKp4Q-a57U

14.3.2019 11:17:00

Model

Tak to je fakt pecka !

14.3.2019 11:43:19

Model
Chlape to je neskutečnej masakr, smekám klobouk!!!

14.3.2019 13:51:01

Ponorka
Luxusní. Osobně se nakonec spokojím s kartónem, ale dlouho jsem musel odolávat.

14.3.2019 14:32:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Model

Tak to ja nevim, jestli odolam .. bude zalezet na tom jak bude prijata samotna hra, ale jestli dobře, tak tohle musim mit

14.3.2019 17:46:27

Podakovanie
Chcem sa Vam podakovat za Vasu skvelu podporu pri tomto projekte. Svojimi prispevkami ste moj entuziazmus udrziavali na dostatocnej urovni aby sa mi podarilo dokopat projekt do konca :-) (bolo vela chvil ked som si zufal, ze niektore veci sa snad nikdy nepodaria) Dakujem velmi pekne ludom ktori mi pomahali (ci uz fotografiami, pripomienkami a tak). Pokladam to zatial za svoj najvacsi projekt (aj velkostne aj casovo).

Tym, co si ponorku objednali, dakujem tiez, Vasa financna podpora pojde na novu tlaciaren (nie je to lacny spas veru) jej upgrade a spotrebny material. (nie, auto si za to naozaj nekupim :D) Verim, ze sa uvidime pri dalsich projektoch. Momentalne sa zacinam znova venovat War of the Ring.

15.3.2019 11:37:58

cena?
Ahoj. Je ještě možnost objednat a jaká je konečná cena? Parádní práce!

14.5.2019 20:15:17

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Město andělů (CZ, nové ve folii)
Detektiv: Město andělů (CZ, nové ve folii)
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas