Ubongo Junior

Ubongo Junior - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Kosmos
Autoři: Grzegorz Rejchtman
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vejde se hroch k chameleonovi? Žirafa k opici? A jak poskládat hada, pštrosa a buvola? Je potřeba se rozhodovat rychle, blýskavé barevné drahokamy jsou v sázce a jen ten, kdo zvířata umístí správně, si jich bude moci nabrat plnou náruč!

Již z názvu hry je jasné, že Ubongo Junior je zjednodušenou verzí oblíbené logické hry Ubongo. Stejně jako ve „velkém“ Ubongu, i v juniorské verzi se hráči snaží poskládat rozličně tvarované dílky do zadaného obrazce, přičemž žádné pole zadání nesmí zůstat nezaplněné, žádný dílek nesmí vyhrazený prostor přesahovat. 

V juniorské verzi jsou jednotlivé dílky opatřené obrázky zvířátek a to pouze na jedné své straně, což je první zjednodušení oproti „dospělé“ hře - dílky se používají pouze lícovou stranou a možných řešení tak ubývá. Další zjednodušení představuje počet dílků, z nichž se obrazce skládají, jednodušší - zelená - varianta se skládá pouze ze dvou tvarů, složitější - žlutá - pak z dílků tří. 

Samotné herní kolo vypadá následovně: každý hráč si před sebe připraví jednu z destiček se zvolenou (zelená nebo žlutá) obtížností. Pak se otočí přesýpací hodiny a v tu chvíli se všichni hráči pokoušejí umístit podle pravidel zadané dílky na bílou plochu destičky. Hráč, kterému se to podaří, vykřikne „Ubongo“ a vezme si určitý počet drahokamů. Drahokamy získají všichni hráči, kterým se podaří zadání splnit v limitu přesýpacích hodin a sice tak, že hráč, který zakřičel „Ubongo“ jako poslední, získá 1 drahokam, hráč, který se umístil před ním o jeden drahokam více (tedy 2) a tak dále. Pak si hráči vezmou nové destičky a skládají znovu. Po sedmi kolech se určí vítěz. Tím je hráč, který nasbírá během hry nejvíce drahokamů.

Hra obsahuje celkem padesát destiček, tedy sto hlavolamů a lze ji snadno kombinovat s „dospělým“ Ubongem - zatímco mladší hráči skládají juniorskou verzi, starší mohou ve stejném časovém limitu skládat verzi složitější. Ubongo junior lze hrát ve dvou až čtyřech hráčích, nebo i překonávat sám sebe proti časovému limitu. Vzhledem k (nízké) obtížnosti hlavolamů však Ubongo junior představuje adekvátní výzvu spíše pro děti kolem pěti, šesti let, starší si užijí spíš klasickou verzi.

Autor: Dejf

Vybíráme z aukcí

Eldritch Horror  (ITA)
Eldritch Horror (ITA)
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas