nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tzolk'in Mayský kalendář

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: CranioCreations
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
REBEL.pl
Rio Grande Games
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Otázky ke hře

Budovy snižující počet kukuřicí pro výživu

Ahoj,

měl bych dotaz na situaci, při které došlo při včerejším hraní. Mám pět dělníků, je období výživy. Dále jsem měl budovu, která mě umožní neplatit za jednoho dělníka a ještě jsem si později koupil budovu, která všem dělníkům snižuje výživu na 1/2. Co je správně, a) nebo b)?

a) Pokud vezmu budovy v pořadí koupě, pak mám 1 dělníka zdarma, zbylí 4 mě budou stát právě 4 kukuřice, protože mám ještě budovu za "1/2", tj. výsledek 4 kukuřice.

b) Nehledím na pořadí a všichni dělníci mě stojí 1/2, tj. 5 a k tomu ještě 1 dělníka mám zadarmo, tj. výsledek 3 kukuřice.

18.5.2018 08:48:19

Výživa

Příklad v tomto stylu je přímo v pravidlech. Tam se řeší situace, kdy hráč má 5 dělníků, dvě budovy na dělníka "zdarma" a budovu na všechny dělníky "za polovic". Celkově je pak potřeba utratit 3 kukuřice na živení.

V tomto příkladu je to úplně to stejné a není třeba brát vůbec ohled na pořadí koupě. Nesmíme zapomínat na to, že dělník jídlo ve fázi živení neprodukuje.

Ono je lepší si to představit tak, že dělníci nejedí zadarmo nebo za polovic, ale že mají slevu na živení 1, resp. 2 a že žádnou kombinací slev se nedá dostat do záporu (takto je to vysvětleno v rozšíření). Pak už případ b) nedává smysl. Každý dělník totiž získá slevu 1 (celkově bych tedy měl platit 5), pak ještě na jednoho dělníka uplatním slevu 2, čímž by měl platit -1, což je ale v rozporu, proto za něj platím pouze 0 a celková platba je tedy 4.

0 | 18.5.2018 09:35:57

a)

b postrádá logiku... nemá oporu v pravidlech. Nikde se nepíše, že dostaneš fiktivní dvě kukuřice na výživu, ale že jeden je zcela nakrmen...

0 | 18.5.2018 08:51:50

až na to,> že obrázek kukuřice je vedle a ne pod si to pamatuješ dobře ;-) - Pelly

.> jestli si dobře pamatuju, tak na kartičce budovy je nakreslený obrázek dělníka a pod ním dvě kukuřice s "fajfkou", takžeby se to dalo interpretovat jako "2 kukuřice na výživu dělníka" , i když se taky kloním k a) a myslím si, že prostě jen chtěli zjednodušit ikonografii a potkalo se jim to nežádoucím způsobem - Kew

Vybíráme z aukcí

Spirits of the Forest
Spirits of the Forest
Akt. cena: 50 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>