Tzolk'in: Mayský kalendář

xxxxxxxxoo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Tzolk'in: Mayský kalendář - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cranio Creations
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
IELLO
MindOK
REBEL.pl
Rio Grande Games
Autoři: Daniele Tascini
Simone Luciani
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LEBKY

Druhá úroveň v modré technologii TEOLOGIE se mi zdá dost silná v kombinaci s hrou přes lebky. Co si myslíte?
11.4.2013 14:20:11

Lebky
Je to vsechno dobre vyvazene, uvidis... Kdyz budes zkouset hrat jen na lebky, zase se ti nebude dostavat surovin, prip. jidla. Nicmene je fakt, ze lebky nesou vzdy body a jsou limitovane... zkus a uvidis ;-)

11.4.2013 14:34:29

tech
obecně ty techy jsou dobré všechny: když hraješ na jídlo, je paráda získat až o 3 více a ještě bez pole, stejně tak když hraješ na budovy získávat za každou dva body (tuhle jsem postavil 13 budov), jindy se zase koupeš v surovinách. Je ale pravda, že chrámy se zdají jako klíč k vítězství, to s tebou souhlasím. Výhoda je, že k tomu nic nepotřebuješ (např. konkrétní monument) a jseš soběstačnej. Po první a třetí časti dostaneš suroviny, po druhé a čtvrté body, a když umístíš cca 5 lebek, máš solidně nakročeno k vítězství. Akorát máš celou hru nedostatek jídla, ale na to se*e pes, né :)?

11.4.2013 14:45:32

modrá je dobrá
Vycházím zatím ze zkušeností. Máme odehráno cca 20+ her a cítím v té hře takové dvě linie, po kterých se dá vyhrát. Jedna z nich jsou právě lebky. Lebky samy o sobě jsou docela silné, přímé body, posuny v chrámech. Ale pokud se podpoří ještě technologií, že za surovinu se posouvám v chrámu. Jsou to pak například za 4 položené lebky posuny v chrámech o 8 polí. Navíc 4 úplně libovolně. Navíc body. Jídlo se dá zvládnout docela dobře. I když je to natěsno, uživit s malým vypětím se dá i 4 dělníky. Kromě toho jde celkem dobře ještě dělat další věci.

11.4.2013 15:23:07 | Upraveno autorem (porovnej)

pro Pelly
Je pravda, že chrámy jsou hodně silné a je to jedna z cest k vítězství, ale co není tak úplně pravda je to, že když máš nedostatek jídla, tak nato se*e pes....pokud máš na konci každého kola méně než tři kukuřice, musíš žebrat u Bohů, doplnit si na 3 kukuřice a snížit si jeden z chrámů o stupeň...takže mít málo jídla tak úplně jedno není :-)

11.4.2013 15:24:39

žebrání
Proč musíš na konci každého kola žebrat pokud máš méně než 3 kukuřice? Já myslel, že žebrat musíš pouze, když máš všechny panáčky u sebe a tím pádem ve svém tahu musíš někde dát a nemáš na to kukuřici.

11.4.2013 16:15:52

Body
Tech strategii je cela rada a rekl bych, ze take zavisi na co budou hrat ostatni hraci. Me se podarilo zatim nahrat nejvic 104.5 bodu aniz bych polozil jedinou lebku, nebo mel jedeny tech. Hral jsem na bohy a postavil jsem 2 monumenty, ktere je bodovaly. Souperi si hrali na jinem pisecku, takze me v mem pocinani tak nejak nerusili ;-)

11.4.2013 16:29:09

hracik
Precti si znovu pravidla, jidlo hrajes uplne spatne!

11.4.2013 16:30:43

hracik
Máš-li na začátku tahu jen dvě nebo méně kukuřice, MŮŽEŠ o ni žebrat. Nikoliv MUSÍŠ. Str. 6, odst. Žebrání o kukuřici. Žebrat MUSÍŠ jen tehdy, jak píše Skyfire a uvádí poslední věta zmíněného odstavce.

11.4.2013 19:01:18

JanPavel
to jen potvrzuje to, co říkám: Bozi jsou (dle mého) klíč k vítězství. To, že se nalosovaly navíc monumenty ke chrámům, je bonus, který však nemusí přijít. Přes lebky můžeš hrát na bohy kdykoliv, aniž bys k tomu potřeboval přízeň štěstěny. V tvém případě to vyústilo k úctyhodnému skóre...

Při té příležitosti mě napadlo, zda je hratelná strategie na jídlo a utrácet 3 kukuřice za 1 přízeň prostřednictvím Uxmal 1. Budu muset vyzkusit :)

12.4.2013 08:24:22 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
hráli jsme vždy ve dvou a je fakt že lebky vítězily, když se jeden z nás zaměřil pouze na ně. Ve více hráčích by se mohli lebky rozdrobit mezi více hráčů. Tak by se jejich síla eliminovala. Aspoň myslím, nemám zkušenost ve hře s více lidma.

12.4.2013 11:30:49

jo jo
Máte pravdu, hráli jsme to blbě...ale na druhou stranu to asi tak necháme, alspoň trochu to snižuje obrovskou sílu chrámů a zase takový zásah do pravidel to není. No zkusíme a uvidíme, ale díky za upozornění.

12.4.2013 12:18:15

pamir
to by musely hrát na lebky 3 hráči, aby na někoho nezbyly... Hraje se jich devět, takže při 2 by na tebe měly zmíněné 4 vyzbýt.

Jinak řečeno: je možné vyhrát i bez zásadního vlivu v chrámech (a je celkem jedno, jakým způsobem ho dosáhnete - lebky, budovy, uxmal, tikal nebo tech), pokud hrajete s pokročilejšími hráči? Skoro bych řekl, že ne...

12.4.2013 13:01:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ezo

Chrámy
Nejde úplne odignorovať chrámy, keďže sa bodujú dva krát za hru a je za ne dosť bodov. Vždy je potrebné kontrolovať, aby na chrámoch nikto vážnejšie neušiel a popri tom rozvíjať ďalšie veci

12.4.2013 14:36:31

lebky
Po cca 6 partiích ve čtyřech a 10 ve dvou hodnotím lebky jako poněkud přesílené, což mě trošku mrzí. Hráči musí dávat pozor, aby jeden z nich nezískal příliš mnoho lebek.

18.10.2013 23:53:32

ilgir
věz, že tomu tak není.

V nezkušené partě se tomu tak muže zdát, ale ve skutečnosti je to úplně jinak ...

já mám zatím rekord 99 ve 4 hráčích, ale když jsem viděl nahrát 122 bodů a více bez jediné lebky ... :-O

19.10.2013 08:47:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Putování po Středozemi
Pán prstenů: Putování po Středozemi
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas