Twilight Imperium: Shards of the Throne

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium: Shards of the Throne - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Twilight Imperium 3rd Edition
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak tu máme nějaké info.. :) A vypadá to pekelně dobře.. Nové rasy a nové jednotky. :) Už teď se na to moc těším.. :)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2112
28.3.2011 02:11:57

Jee
wishlist.

28.3.2011 08:56:43

pro ty líné
Tři nové rasy:
Arborec - inteligentní eko-systém sestávající z milionů planet
Nekro Virus - bezcitné stroje s cílem zničit vše živé v galaxii
Ghosts of Creuss (Duchové Creussu) - záhadná rasa bytostí tvořených energií a světlem

Nové miniatury/jednotky:
Flagship (vlajková loď) - dle popisu pravděpodobně ještě silnější než War Sun, a každá rasa bude mít vlajkovou loď s jinou speciální schopností
Mechanized Units (mechanizované jednotky) - nový silnější druh pozemních jednotek
Mercenaries (žoldáci) - dle popisu odhaduju, že se budu najímat formou nějakého bidovacího systému, přičemž budou mít jak pěchotu, tak i flotily

Nové možnosti v politice:
Kromě získávání hlasů pro svou stranu, bude na výběr další možnost a to vysílat assassiny a likvidovat ambassadory jiných národů.
Další novinkou mají být Promissory Notes (směnky, dlužní úpisy), jež se budou moci směňovat za hlasy v Koncilu, a které dle popisu mají nabízet hráči, který je vyobchoduje různé výhody. Stejně jako jakoukoliv jinou domluvu je možné je kdykoliv zrušit.

A na závěr to nejlepší:
Rozšíření má obsahovat "historický" scénář, ve kterém jeden z hráčů převezme kontrolu nad impériem Lazaxů a jeho úkolem bude rozpadu Impéria zabránit :)

28.3.2011 19:09:58

must have
a jak jsem psal už v hlavním vlákně... kde jsou sakra figurky pro 9. a 10. hráče? Jestli tam nebudou tak pošlu FFG dopisní bombu :D

28.3.2011 19:11:26

8 hráčů..
já ti nevím ale ve více jak 6lidech bych to nehrál. Už to pak je hrozně dlouhé.. Až moc... Ale na druhou stranu další figurky.. :) teda nelepší by byl zeton ale to asi ani nejde po Ffg chtít.. :D

28.3.2011 20:39:28

8 hracu byla nocni mura
6 je akorat. A kdepak, k TI patri figurky, ja se treba tesil na Space Empires od GMT, ale ta mapa i zetonky aspiruji na nejhnusnejsi hru roku.

29.3.2011 07:00:25

8 hráčů
tak ty figurky, to byl spíš jen vtípek... 8 hráčů je fakt max., ve více už by to bylo totálně nehratelný... každopádně těší mě ty nové jednotky :)

29.3.2011 17:40:47

politika
další krátké info, tentokrát o novém vyhodnocování politických karet
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2130

5.4.2011 06:45:17

politika
slint, slint... vypadá to čím dál tím líp... ty nové možnosti v politice vypadají zajímavě a osobně jedině vítám, že se trochu rozvine politická část hry...

5.4.2011 16:51:26

dalsi info
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2201

27.4.2011 15:27:07

...
doufám, že na Warconu už si to zahrajem :)

27.4.2011 20:49:12

pravidla
online http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2219

3.5.2011 00:38:42

Hergot
člověk jen lehce koukne na pravidla, komponenty a je to zase tu! :D Strašně se na to těším.. Už zase vidím ty letadla, křizníky.. obchod, diplomacii atd.. :)

3.5.2011 10:04:30

rasy
Schopnosti nových ras online
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2267

v rychlosti v češtině:
The Arborec:
1) Nemohou stavit Ground Forci ve Space Docích.
2) Ve status fázi získají zdarma 1 GF na jednu svojí planetu.
3) Každá jejich GF má výrobní kapacitu 1.
Rasová technologie zvyšuje kapacitu GF o 1

Ghosts of Creuss:
1) Můžou prolítávat všema wormholama (A,B) bez ohledu na označení a omezení.
2) Ostatní hráči nesmí použít wormholu (A,B), která vede do systému ovládaného touto rasou
Rasová technologie: Ve status fázi můžou zdarma vytvořit (nebo přesunout) jednu wormholu (A,B - nove vlastni zetony) do prázdného nebo jimi ovládaného ne-home systému

Nekro Virus
1) Nesmí se účastnit žádného hlasování.
2) Pokaždé když zničí aspoň 1 nepřátelskou jednotku (ve bitvě nebo invazi; není podmínkou vítězství ale zničení!) zdarma získají 1 technologii, kterou vlastní protivník. pro tuto technologii nemusí mít předpoklady.
3) Nikdy nemůže získat technologii ze strategické, akční nebo politické karty. Místo technologie obdrží 3 command countery
Rasová technologie: zkopíruje rasovou technologii jiného hráče

Rozšíření se začne v USA prodávat během týdne!

18.5.2011 21:56:19 | Upraveno autorem (porovnej)

zklamani
Po precteni pravidel jsem zatim spise zklaman. Tesil jsem se na proklamovany vylepseny politicky system, jelikoz v puvodnim TI3 mi politika prisla dost upozadena a malo casta, nehlede na to, ze polovina politickych karet je nepouzitelny smejd. No a misto nejake upravy jsme v rozsireni dostali jen zesloziteni a prodlouzeni hlasovani. Treba to ve hre bude zajimave, ale po precteni pravidel v tom prinos nevidim, naopak jen zbytecne prodlouzeni herni doby. Nekdo by mel FFG sdelit, ze ne vzdy se slozitejsi pravidlo rovna vetsi propracovanosti :(

19.5.2011 11:21:10

politika
me osobne se ten napad libi, ale souhlas s tim, ze hru to prodlouzi...

19.5.2011 17:00:08

re
Co by to bylo za rozšíření TI, kdyby hru pořádně neprodloužilo :-D

19.5.2011 17:49:33

v prodeji
takže, v USA se rozšíření už prodává a na BGG se objevují první obrázky nových karet. zatím tam jsou komplet schopnosti Flagshipů a nové rasové technologie

25.5.2011 08:07:26

a je to...
už to mám doma :) a v sobotu bude první test :)

9.6.2011 21:26:16

"Historicky" scenar
Uz nekdo hral ten pad imperia? Stoji to za to nebo je normalni hra lepsi. Rozhodl jsem se si toto rozsireni nakonec take poridit, jelikoz chystame epickou rezbu u Ozzyho. A prave se rozhoduju, zda scenar nebo klasiku. Uz se nemuzu dockat, dnes jsem si vyndal ze skrine krabici a nabozne na ni koukal :)

1.4.2012 13:43:58

Sydo
Oboje má něco do sebe - krátce po sobě jsem hrál několikrát scénář i klasiku, třeba zrovna dneska a včera :-). Každopádně na scénář to chce dost zkušeného hráče, co bude hrát Lazaxe a hráče, kteří jsou schopní i reagovat na ostatní.. Velmi často se třeba stávalo, že jeden člověk chtěl tak moc splnit svůj cíl a šel po něm tak slepě, že otevřel cestu někomu jinému a ten vyhrál o kolo dříve a velmi snadno. Stejně tak se mi stalo, že jsem musel obsadit homesystém jednoho hráče a totálně ho vysekat, abych ho kolo poté zase nechal na pokoji a ještě bránil před někým jiným ...

Jinak my jsme nakonec ustálili klasiku, kde necháváme ty spojenecké smlouvy ze scénáře a secret úkoly jsme si udělali vlastní, každý si vylosuje (tajně), čí homesystém má obsadit (za 6VP) + vybrali jsme všechny lamácký úkoly jako "mám 3 technologie, utratím 10 vlivů" a nechali jsme jen ty bojové, přičemž hrajeme na 14 VP. Hru to hodně rozhýbalo...

1.4.2012 23:06:33

Sarvan
Diky! Jelikoz budeme hrat same lamy, pojedeme asi klasiku :)

2.4.2012 07:45:52

Sydo
Kdyby vám chyběli hráči, tak dejte vědět. Mohl bych případně vzít až dva další (+ sebe) ...

2.4.2012 10:10:06

sydo
nemám vás rád... já už to nehrál tak dlouho, že už ani pomalu nevím jak vypadá pořádná vesmírná flotila :D

2.4.2012 17:30:27

Permonick
Chyba - já už nadělal svým stojánkům dvě patra, aby se na ně ty naše taskforce vešly :-)

2.4.2012 19:51:32

permonick
vsak my te taky za ten pax nemame moc v lasce... ti3 budem parit nonstop 24 hodin a pak prijedem do brna pred planetu a budeme si na tebe ukazovat a rikat: to je von, ten permonick, co si uz dlouho nezahral ti3. a k tomu te budem honit po ulici slauchem

2.4.2012 20:10:45

Vybíráme z Bazaru

Praga caput regni: minirozšíření
Praga caput regni: minirozšíření
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas