Twilight Imperium: Shards of the Throne

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium: Shards of the Throne - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Twilight Imperium 3rd Edition
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ghosts of Creuss - dotaz

Zdravím, narazil jsem na jeden problém. GoC mají vlastnost: "Other players may not use “A” or “B” wormholes to travel into a system you control." - dejme tomu, že na wormhole A sedim s lodí a na vedlejším systému mám dok, lodičky adt. Může oponent s technologií Light deflektor proletět skrz mnou hlídaný systém s dírou A do sousedního systému (kde žádná wormhola není), kde vyvolá bitvu se zbytkem mých jednotek ? On totiž použije díru A k cestě do mnou kontrolovaného systému, takže pravidlu to vyhovuje, ale moc se mi to nezdá...

Platí to tedy jen pro napadení systému s dírou pomocí díry, nebo to platí pro cestování do jakéhokoliv mého sektoru (ke kterému byla použita díra) ?
1.4.2012 22:56:17

...
pokud dobře chápu dotaz, tak situace je taková, že soupeř je systému 1 s wormhole A, ty jsi Ghost v systému 2 s wormhole A a soupeř chce útočit na systém 3, který sousedí s tvým systémem 2?
Pokud je takto, tak imho zaútočit může na systém 3 pouze pokud se tam dostane běžným letem, ne skrz wormhole, protože abilita Ghostů jasně říká, že nemůže proletět skrz wormhole do systému který kontroluješ... nehraje zde tedy vůbec roli jestli napadá ten daný systém nebo systém sousední, protože jednoduše daná wormhole A je pro něj nepřístupná...
Pokud by pouze prolétal tvým systémem 2, ale necestoval skrz wormhole, pak logicky s light wave deflectorem proletět může...

2.4.2012 17:29:06

...
Tak jsme to pochopili stejně, ale přijde mi to velmi silné. Respektive mým protihráčům - mě se to docela líbilo :-)

2.4.2012 19:50:13

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine - CZ
This War of Mine - CZ
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas