Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prenos pravidiel z 4. do 3.

Určite si neplánujú všetci majitelia trojky kupovať 4 edíciu, nakoľko sa jedná o pomerne rovnakú hru s rovnakým zážitkom. Tí, ktorí stále fičíte na trojke, rozmýšľali ste nad tým si upraviť niektoré pravidlo/á trojky podľa pravidiel 4ky? Ak áno, tak nad čím ste uvažovali, uvažujete, alebo už tak hráte? Zistili ste že je niečo lepšie v 4ke a je to aplikovateľné v trojke?
17.12.2018 15:18:23

Stavba v práve postavenom docku
Práve som sa dozvedel, že v štvorke to už urobili tak, že ak sa postaví dock v jednom kole, tak v tom istom kole sa dajú na ňom hneď stavať aj jednotky - ak systém nie je samozrejme aktivovaný. Toto pravidlo som chcel aplikovať už v trojke, nakoľko to rapídne zrýchli hru, len som to nikdy tak nedal, nakoľko som mal obavy, že s tým naruším dáke mechaniky a hľa, v štvorke to takto už funguje. Čo myslíte?

V podstate sa tým vyrieši to čo som najviac TI3 vyčítal, ťažkopádnosť mechanizmov stavania a pohybu. Ešte aj ten tech. strom čo mi v trojke vadil v 4ke upravili. Moje dve jediné výtky voči TI3 :)

17.12.2018 15:20:45 | Upraveno autorem (porovnej)

TI3
Už je to nějaký pátek, co jsem naposledy hrál TI3, nicméně pokud si vše pamatuji správně, potom mě osobně nejvíc vadilo to, že když na hráče "přišla řada", tak si v 99% případů bral strategickou kartu Imperiál (resp. kartu Iniciativa, aby v dalším kole vybíral jako první a pak si mohl vybrat Imperiál)...

17.12.2018 15:53:18

Hawkie
áno, máš pravdu, bolo to tak, ale ono to vyriešili obe rozšírenia, kde sú práve dve iné varianty oproti základu. Základná imperial sa už vôbec nehráva. V TI3 je dokonca jedna "8" podobná práve tej z TI4.

17.12.2018 15:58:41

zmeny
ono je tam toho docela dost, na prvni pohled male zasahy, ale hodne zprijemnuje hrani.

treba pri ustupu je mozne stahnout pozemni jednotky z planety

nebo o politice se nehlasuje behem akcni faze, ale az na konci, se vsemi nevycerpanymi planetami. takze ve hre nemusis resit jeslti si nejake planety nechavat na hlasovani nebo za ne nakoupit.

a co se tyka space doku, tak neni ani nikde omezeni (nebo jsem si ho nevsiml), ze bys ho nemohl postavit na prave ziskane planete.
takze v jednom kole jsi teoreticky schopny ziskat planetu (idealne jinym zpusobem nez aktivaci), postavit na ni space dock (pres strategickou kartu), postavit tam jednotky (klasickou aktivaci), odstranit command counter (akcni nebo strategickou kartou), odletet a znovu stavet. to je uz masakr :))

verim, ze nektera z drobnych pravidel se bude dat bez problemu prenest mezi obema edicema, my mame v planu pouzivat distant sun tokeny na neutralni planety. je ale otazkou jestli to nejak to hru uplne nerozbije, protoze treba ekonomika je trochu jina. space docky nestoji penize a stavi se pouze pres strategickou kartu, to same PDS, ty navic nove nelze prevazet, carriera ma kapacitu jen 4,...

no bude to chtit zkusit a zjistit co jo a co ne ;)

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

17.12.2018 16:06:26 | Upraveno autorem (porovnej)

zmeny
Práve to, že sú spacedocky a PDS "zadarmo" a politika je na konci sa mi na papieri práve veľmi nepáči. Dúfam že na najbližšej akcii v Pezinku (teda pri Pezinku, sorry Peco) to zahráme a omakám aj na živo. Po zahratí 4. bude asi jasnejšie čo prebrať a čo nie.

18.12.2018 13:23:26

Vybíráme z Bazaru

Divokej vodopád
Divokej vodopád
Akt. cena: 36 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas