nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Twenty one

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Nürnberger-Spielkarten-Verlag
White Goblin Games
Autoři: Reinhard Staupe
Steffen Benndorf
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nudná hodina matematiky? To teda ne! V téhle počítací kostkové hře se nudit nebudeš!
  
Twenty One je jednoduchá logická kostková hra, jejímž cílem je získat co nejvíce bodů.


Příprava hry:

Každý hráč obdrží list papíru (existuje 6 různých variant) a tužku. Na každém listu papíru je 5 vodorovných řádků. Čísla jsou na každém listu papíru identická. Uspořádání barev je však odlišné. Řádek musí být vyplněn jeden po druhém od shora dolů. Každý hráč musí tedy nejprve úplně vyplnit první řádek a spočítat skóre, poté vyplnit druhý řádek a spočítat skóre atd. Jakmile hráč zcela vyplní všech 5 řádků a spočítá své skóre, hra pro něj skončila.


Průběh hry:

Určete prvního hráče. Ve svém tahu hráč hodí všech šest kostek. Pokud je spokojen se svým hodem, nemusí kostkami házet znovu. Pokud není spokojeni, můžete podruhé hodit kostkami. Když provedete druhý pokus, musí znovu hodit všemi kostkami, s výjimkou všech kostek, na kterých hodil 1. Jakékoliv kostky, na nichž padla 1, se nesmí znovu přehazovat.

Po dokončení hodů (maximálně 2 pokusy o přehození) si musí každý hráč zapsat alespoň jedno číslo v aktuálním řádku (nebo zaškrtnout prázdné pole - viz níže). Pokud hráč chce (a je schopen), může si zapsat více než jedno číslo. Čísla, která byla hozena, musí být zaznamenána v odpovídajících barevných polích v aktuálním řádku. Čísla musí být nižší nebo stejná jako zobrazené číslo v poli. Pokud je hozené číslo přesně stejné jako číslo v barevném poli, je to přesný zásah, který označíte malým x. Přesný zásah je skvělý, protože vám po vyplnění celého řádku poskytne bonusové body.

Pokud nemůžete nebo nechcete zaznamenat žádná čísla ve svém aktuálním řádku, musíte v tomto řádku zaškrtnout prázdné pole co nejvíce vlevo. Po každém zapsání čísel (nebo přeškrtnutí polí) v aktuálním řádku je na tahu další hráč ve směru hodinových ručiček.

Ukončení řádku (skórování):
Pokud hráč dokončil úplný řádek zaznamenáním čísel (nebo přeškrtnutím polí) v aktuálním řádku je tento řádek zaznamenán následovně:

  • Sečte čísla, která zapsal do jednotlivých políček řádku (přeškrtnuté pole má hodnotu 0).
  • Obdrží bonusové body podle tabulky pro celkový počet přesných zásahů v řádku.
  • Připočte bonusové body k číslům, která v řádku zapsal.

V dalším kole pak pokračuje na dalším řádku.


Konec hry:

Jakmile hráč zcela zaplní všech pět svých řad a spočítá své body, hra skončila. Všichni ostatní hráči mohou přidávat své zápisy do aktuálního řádku, dokud není zcela zaplněn. Pak všichni hráči spočítají body ze všech svých řádků a hráč s nejvíce body vítězí.

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Banquet Royal 2018 hra o jídle ;-)
Banquet Royal 2018 hra o jídle ;-)
Akt. cena: 629 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>