Truhlaříci s.r.o.

xxxxxxxxoo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Truhlaříci s.r.o. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Delicious Games
Portal Games
Autoři: Ross Arnold
Vladimír Suchý
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte už někdo za sebou nějakou tu partii téhle zajímavě vypadající hry…? :-) Na první pohled se mi opravdu hodně líbí. Co druhý pohled někoho, kdo už to hrál? ;-)

28.11.2022 18:42:33

Mohl by Ti pomoci let's play na Nithranii - Dnes hráme - Woodcraft (gameplay), pokud jsi ho ještě neviděl. Mně se hra také líbí a snad mi bude věnována k narozeninám :)

29.11.2022 08:44:55

Měl jsem možnost včera poprvé zahrát. Hráli jsme ve dvou hráčích, první hra nám zabrala 1h20m. Líbí se mi. Je to „suché“ euro, ale řada mechanismů pěkně zapadá do zvoleného tématu. Řezání a lepení kostek, spojování odřezků, vylepšování dílny – to všechno jsem si při hraní užíval. Action wheel je fajn mechanismus, byť to není nic vyloženě inovativního.

Přišlo mi, že hra je hodně těsná, je celkem velký tlak na získání veřejných zakázek a akcí opravdu není nazbyt. Na druhou stranu má člověk pocit úspěchu, protože během hry se objeví dost zakázek, které je možné splnit a pokud dobře vybavíte dílnu, dá se jich stihnout hodně. Mimo veřejných zakázek je to ale celkem multiplayer solitaire, člověk si hrabe na vlastním písečku a interakce je málo (když vám tedy někdo zrovna nevyfoukne akci, kterou jste chtěli provést, ale i to jde většinou nějak obejít).

Jediná výtka míří ke komponentách, konkrétně k žetonům borůvek, které ve hře představují peníze. Borůvky jsou různých hodnot (1, 3, 5, 10), ale jsou odlišeny pouze číslem napsaným na žetonu, jinak jsou úplně stejně velké a borůvky s hodnotou 1 na sobě nemají napsáno nic. Žetony různých velikostí by mi přišly na první pohled přehlednější.

Rozhodně si ji rád zahraju znova a kdybych ji našel pod stromečkem, budu potěšený :-).

12.12.2022 15:57:31

Hra se mi líbí, byť na první zahrání mi přišla dost složitá, hlavně proto, že je “tight”, kol je málo a zaváhání se moc neodpouští.. hráč má tuším 14 akcí za hru. Po druhém zahrání a pořádném pochopení už ale spokojenost a dokonce ji hodnotím jako nejlepší hru co jsem letos hrál (nepočítám-li Arnak s rozšířením:D). 

Jediné čím si nejsem jistý je balance. Přijde mi že první hráč má velkou výhodu, 3x si vybírá z nové nabídky, což je prostě dobré, navíc poslední hráč nemá žádnou kompenzaci. Taky někteří pomocníci mi přijdou hodně silní, bojím se, že budeme muset aplikovat nějaký houserule, byť toho vůbec nejsem zastáncem.  

7.3.2023 12:50:04

Vybíráme z Bazaru

Exit Potopený poklad
Exit Potopený poklad
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas