Trpaslíci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: vzdělávací, dětská hra, postřehová
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Kukuryku
Autoři: Julia Pogorzenska
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tři trpasličí bratři zvou k zábavě a učení, učí děti rozeznávat barvy, tvary, vzory, poznávat a porovnávat, věnovat se detailům a cvičit vnímavost a postřeh. 

Hra Trpaslíci je sada tří zábavných postřehových her - Chyť trpaslíka, Vzory a barvy a Kde jsi, bratře? Cílem her je sesbírat co nejvíce trpaslíků na základě daných úkolů.


Příprava hry:

  • Chyť trpaslíka: Všichni trpaslíci se rozloží na stůl přibližně do kruhu. Na hromádku lícem dolů se položí kartičky s úkoly.
  • Vzory a barvy: Všichni trpaslíci se rozloží náhodně na stůl nebo na podlahu. Kartičky se vzory se položí na hromádku lícem dolů. Jeden z hráčů rozdá každému jednu kartičku se vzorem. Všichni hráči si své kartičky položí před sebe vzorem dolů.
  • Kde jsi, bratře?: Všichni trpaslíci se rozloží lícem dolů. Každý hráč dostane čtyři kartičky se vzory a položí si je před sebe.


Průběh hry:

  • Chyť trpaslíka: První hráč (např. nejmladší nebo ten, co byl naposled v lese) vezme kartičku s úkolem z vrchu balíčku a nahlas přečte zadání, potom kartičku odloží (pokud děti ještě neumí číst, čte úkoly jedna osoba). Od této chvíle začínají všichni hráči hledat trpaslíky, kteří odpovídají zadání z kartičky. Nalezeného trpaslíka si každý hráč položí před sebe. Pokud už úkol nejde splnit, ve hře pokračuje další hráč otočením další úkolové karty.
  • Vzory a barvy: Na pokyn nejmladšího hráče otočí všichni kartičky se vzorem nahoru a snaží se co nejrychleji pochytat trpaslíky s daným vzorem. Když hráč pochytá všechny trpaslíky s určitým vzorem, vezme si další kartičku s novým vzorem a pokračuje v hledání dalších trpaslíků. To může hráč opakovat, kolikrát chce. Hra končí v momentě, kdy jsou všichni trpaslíci sesbíráni.
  • Kde jsi, bratře?: Hru začíná nejmladší nebo nejvíc rozcuchaný hráč, který si vezme jednoho trpaslíka. Pokud má štěstí a tento trpaslík má na oblečení stejný vzor jako hráč na jedné z kartiček, může si ho nechat. Trpaslíka s jiným vzorem hráč vrátí zpět tváří dolů k ostatním trpaslíkům. Potom je na řadě další hráč. 

Konec hry:

  • Chyť trpaslíka, Vzory a barvy: Hra končí v momentě, kdy jsou všichni trpaslíci ze stolu sesbíráni. Vítězí hráč, který získá nejvíce trpaslíků.
  • Kde jsi, bratře?: Hra končí, když jeden hráč získá tři bratry - tři trpaslíky se stejným vzorem oblečení jako má jedna z hráčových kartiček.

Autor: Majdina

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny LCG - rozšíření Vlci severu
Hra o trůny LCG - rozšíření Vlci severu
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas