Trabantem napříč kontinenty

xxxxoooooo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Trabantem napříč kontinenty - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, dopravní, vzdělávací
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy


Ahoj. Tak co tomu říkáte? Zatím jsme to hráli jednou a jako na jednu stranu je to zábava, ale na druhou stranu mi to přijde takové nedodělané na to, kolik vybrali a příjde mi, že něco prostě zapomněli napsat do pravidel...

1) U postavy Klárka je jako + Orientace: k čemu to je? Znamená to, že když hodim dejme tomu 5, můžu postoupit o 1-5 polí? Možnost se stejným názvem je uvedená v pravidlech, když se hodí 6

2) - u postav je k ničemu, je to tam uvedené jen tak?

3) + u postav je takové napůl, pokud má postava třeba + Úřady, tak jí zadarmo může získat stejně jenom někdy

4) Kvíz: Často je tam jako pokuta uvedeno: "Smůla, dneska už se nehneš z místa". Ale co to má znamenat? Stejně už sem hodil kostkou a vzal si kartu, tak pak už stejně nic dalšího dělat nemůžu, takže jenom konec kola?

5) V kvízech je jenom 3x jako odměna zisk bodů do závěrečného střihu filmu, což je podle mě škoda.

6) Některé otázky jsou straně moc zaměřený na filmy, takže kdo to neviděl, má smůlu.

7) Když projdu část map po kratší cestě, můžu se zpátky vracet po delší?

8) Když šlápnu na hranice, rovnou hážu kostku, abych mohl v dalším kole případně hrát, nebo se háže až v další kole a až ve třetím se případně pokračuje?

Ještě jsme měli nějakou otázku, ale to už si nepamatuju :)
27.12.2019 21:48:12

:-)
Podle mě to nemá cenu moc řešit. To od deskoherních laiků čekáš odladěnou hru?

6.1.2020 13:02:08

:-)

Tak víš co, zajímalo mě, jestli třeba nemám nějakou verzi s blbejma pravidlama :D Mě celkově ten nápad přijde zajímavej, docela jsme se u tý hry i bavili, ale právě mě mrzí, že je to nedodělaný...

9.1.2020 21:33:10

dojmy
Hráli jsme zatím pár testovacích kol, do cíle jsme ještě nedorazili. Je to mix různých osvědčených principů (dostihy, Česko...) a důraz na tematiku a znalost celého žlutého cirkusu.

Hru připravovali "profíci" https://www.novinky.cz/muzi/clanek/tvorba-deskovek-je-opojny-pocit-prvni-miliardu-tim-ale-asi-nevydelate-rika-jejich-tvurce-40307044

K otázkám karla jelinka:
3) to mi nepřijde jako problém, zisk by byl jinak o dost snadnější
4) jsou dva typy kvízů: ty s bonusem a ty s pokutou (které se projeví ve hře), u obou je ta druhá část jen kosmetický doplněk.
7) ano, to je popsáno v pravidlech, taky se jede podle sudé/liché
8) my jsme házeli až v dalším kole a po případném padnutí šestky rovnou další hod a pokračování v jízdě

16.1.2020 12:20:12

Vybíráme z Bazaru

Ve stínu pyramid
Ve stínu pyramid
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas