Touch of Evil: The Supernatural Game, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Touch of Evil: The Supernatural Game, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to dobra koupe?

Mam Arkham, takze se ptam jestli to ma cenu kupovat?
9.3.2009 00:21:43

koupe
podle mě ne, co jsem slyšel, tak se to snažilo být kratší Arkham a podle názorů lidí z Fortress: Ameritrash se to moc nepovedlo, nejčastější výtka byla, že se to rychle ohraje. Ale nehrál jsem, nevím. Nicméně mi přijde zbytečné mít v šuplíku dvě téměř stejné hry, přičemž ta jedna je už zavedená a má hafo expanzí.

9.3.2009 07:11:56

hru mám
jak píše sydo hra je lehčí verze Arkham Horroru což je podle mě král kooperaček, ale není pro každého má mrtě drobných pravidel a neustálého přehazování nějakých testů. Touch of Evil se s tím moc nepáře.
Příklad: chceš utéct z boje s příšerou. V Arkhamu budeš nejdřív vypočítávat cílové číslo co musíš přehodit z různých statistik a pak se o to pokusíš když ne dostaneš volným útokem, v Touch of Evil se prostě rozhodneš že chceš útect a prostě utečeš, pokud máš kde, tzn. na sousední lokaci, kde se nenachází příšera.
Touch of Evil ale není primárně dělaný jako kooperačka ta je opravdu lehká ale je to škodící hra kde vyhrává ten kdo dá poslední a smrtelnou ránu "Zlounovi". Je tam moc pěkně řešený systém tajemství co mohou mít NPC a ovlivní tak závěrečný souboj a taky protihráči mohou hrát akční karty na tvou postavu a nebo podporovat zloducha (lečit ho, dávat mu bonusy) právě aby hráč co s ním momentálně bojuje neuspěl a zabils "Zlouna" ty. Hra má své kouzlo ale jako kooperačka je to slabší kousek.
Navíc z toho dýchá atmosféra filmu Ospalá díra a to je u mě plus.

9.3.2009 10:30:19

ATOE
Hru jsem pořídil loni na podzim, protože to byla láska na první pohled. Excelentní je zpracování a grafika. Herní systém je velice podobný Arkhamu, ale výrazně zjednodušený. Zatím jsme to hráli jednou kooperativně a bylo to super. Faktem je, že je vidět, že je hra stavěná spíš na soutežní hru, kdy každý hraje víceméně za sebe. Nicméně to můžu s klidným svědomím doporučit.

9.3.2009 11:24:41

obrázky
Mě osobně moc nesedí to grafické zpracování. U LNoE to je v klidu, jelikož ta hra je celá ve stylu B filmů, takže - prsatý holky, fotbaloví fešáci a zombies. Ale u tohodle mi to moc nesedí, všichni vypadají tak upraveně a moc mi to nepřijde jako horor. A ten upír na obalu je strašnej. Na druhou stranu, mapa je super.

9.3.2009 11:48:54

rbx

all
Tak diky :-) Lakalo me na tom to graficke zpracovani, ale asi necham svou sberatelskou dusicku v tomto pripade spat. Ja mam vzdycky dilema, jestli koupit rozsireni k nejake hre, nebo uplne novou hru. Stejne tak to je i v tomto - Kingsport, nebo toto? Asi vyhraje Kingsport, protoze Arkham se u me neustale zuby nehty drzi na prvnim miste a rozsireni u Arkhamu jsou opravdu ROZSIRENI, ne par karticek a dva pajdulaci.
Sydo: prvni ameritrash hra, kterou jsi nepodporil :-)

9.3.2009 14:00:26

první ne,
jeden z mých nejhorších herních zážitků je Attack! Chovám k němu takovou nenávist, že o tom raději nikde nepíšu :) A abych pravdu řekl, LNoE mě taky po té jedné hře moc nepřesvědčilo.

9.3.2009 17:58:00

sydo
A neni to tim, ze jsem ti zrakvil sestricku jeste nez stihla udelat krok ? :) Odehral jsem od te doby par her a uz se mi to nepovedlo .. to co se stalo byl zrejme absurdni extrem :)

17.3.2009 13:30:15

to ne
měl jsem ještě toho orapu, ale spíš jsem měl pocit, že se nic neděje. Snaha najít nějakou zbraň a pak dobře hodit. Prostě mě to na první pohled nezaujalo, ale rád to někdy zkusím zase.

17.3.2009 13:37:02

oprava
otrapu, orapa nedává moc smysl :)

17.3.2009 13:37:26

rbx

Sydo
Ja myslim, ze to je tim nejjednodussim scenarem, co jsme hrali. V momente, kdy mas za ukol najit klicky k autu, benzin, natankovat, nastartovat a pri tom vsem se branit utokum zombie, tak to bude urcite zajimavejsi, nez ten zakladni vybijeci scenar.

17.3.2009 13:47:09

LNoE
Je to trochu zvláštní diskutovat LNoE u jiné hry, ale budiž:)
Pokud jste hráli pouze ten základní scénář tak se vám nedivím.
Je to opravdu jen na pochopení principu hry. Já jsem od první hry ten základní scénář už nikdy nehrál. Navíc pokud by vás přestali bavit i ostatní tak na netu se jich dá najít spousta dalších, nebo i vymyslet (ke hře je hafo tokenů, které můžete na nápady použít). Hra je hlavně o atmosféře a ta vynikne opravdu jen při takových scenářích kdy se blíží ráno a vy zoufale hledáte klíčky zatímco vám na záda dých horda schnilého masa...;)

5.2.2010 08:59:05

Jejda DATUM
Když na to tak koukám, tak je to trochu pozdní reakce co? Od té doby už jste si to možná zahráli znova :D
No nic aspoň ostatní uvidí i nějaká slova na obranu LNoE:)
(za předpokladu, že je najdou u jiné hry:D )

5.2.2010 09:00:42

Born
Ak sa mam rozhodovat medzi LNoE, a AToE (hral som obe), jednoznacne volim zombie. Podporujem argumenty Borna a mam v rukave aj kopec dalsich. Ak sa mam rozhodnut medzi AToE a Arkham Horrorom, jednoznacne Arkham. Snad jedina nevyhoda oprti AToE ma AH len to, ze tam nie je kompetitivny mod, a ze je to komplexnejsia hra, ak sa toto za nevyhodu da povazovat. Navyse firma Flying Frog Productions je ciciak na peniaze, a u Arkhamu od FFG naozaj aj pri rozsireniach viete za co ste zaplatili.

5.2.2010 09:14:53

Touch of Evil
Já si nemůžu pomoct, ale to, že je LNoE a AToE od jednoho výrobce ještě podle mě neznamená, že jsou ty hry "shodné". Touch of Evil hrajeme docela často a musím říct, že nás hraní baví.

Co se týká rozšíření:
Something Wicked, nemám pocit, že bych za své peníze nedostal pěknou várku materiálu pro hru (pravda ještě jsme nehráli, ale na množství to vypadá docela slušně).
Hero Pack už pořizovat nebudu, tam už má onimko pravdu, že je to jenom tahák na peníze.

A nakonec odůvodnění:
angličtina použitá v AToE je jednoduchá, takže ji s trochou "pošťouchnutí" po pár hrách zvládají i němčináři.
Z LNoE jsem viděl pár karet hrdinů a hracích karet a mám z toho pocit, že člověk, který neumí "myslet anglicky" se v některých snad až slangových výrazech musí ztrácet.
Arkham Horror - tady je angličtina a taky mlhavý a neurčitý příslib od Blackfire, že bude vydána česká lokalizace, taky jediným důvodem, proč jsem tuhle hru ještě nepořídil.

Do té doby pro naši skupinku odkojenou Dračím Doupětem a dalšími hrami na hrdiny zůstává A Touch of Evil suprovou hrou bez valné konkurence.
(Uznávám, že ten jazykový důvod je pro některé možná trošku mimo, ale samodomo lokalizace do češtiny mě moc neláká a buď to stojí tolik co nová hra a nebo to srazí kvalitu herního materiálu někam pod bod mrazu)

A Touch of Evil bych rozhodně neházel přes palubu, není to špatná hra.

5.2.2010 09:29:10

Hike
AToE urcite nie je spatna hra, len som mal tu "smolu" hrat ju zo spominanej trojice ako poslednu. na LNoE nedam dopustit, a suhlasim, Growing Hunger (prve rozsirenie) este ako tak stoji za peniaze, ale tie dalsie, kde mas za 4 plastove figurky a 4 karty k nim platit 25$, a podobne, to uz je moc. Ale aj napriek tomu, ze to rozsirenie a jemu podobne dalsie by kludne zniesli nanajvys polovicnu cenu, si to kupim, bo je to jedna z mojich najoblubenejsich hier. S tym myslenim v anglictine mas trocha pravdu, ale ono staci, ked aspon jeden hrac ma tu hru premakanu od A-Z, a pri hrani sa nevyskytne ani najmensi problem potom tykajuc sa pravidiel...(mne uz staci pozriet na obrazok/nazov vacsiny kariet, a uz mam zafixovany ich presne dany efekt), co uz je pri Arkhame zlozitejsie, bo tam ked hrac celi prostrediu, musi prelustit tony anglickeho textu, u Arkhamu by som pocestenie uvital, ale necakam ze Blackfire pocesti aj tu radu rozsireni.

5.2.2010 09:37:35

onimko
Taky na LNoE nedám dopustit tak mě to trochu rozvášnilo:)
Konečně jsem se i pustil do barvení figurek k LNoE (pak nahraju fotecky) a Growing Hunger je nejvýš na mém wishlistu (snad jedině, kdyby neočekávaně vyšlo super předčasné rozšíření k Runewars, tak by bylo druhé)

Je pravda, že mechanismy nejsou nijak zazračné a pro někoho má hra až moc velký faktor náhody, ale o tom LNoE prostě není.
Atmosféru béčkových hororů navozuje prostě perfektně a při hraní nikdy není nouze o zábavu! A proto přece společenské hry hrajeme!
Právě kvůli atmosféře jsem se konečně dokopal k nabarvení figurek a už se těším až je testnu při hře:)
(skoro víc, než na zítřejší partičku Runewars, ale jenom skoro)

5.2.2010 10:04:40

Born
Ak chces posli mi cez sukromnu spravu mail, ja som uz 10 figurok hrdinov nafarbil, nie je to ziadna slava, ale trebars sa inspirujes, mozem ti poslat fotky. Ja mam LNoE, Growing Hunger, a 3 exkluzivne supplementy, co prinasaju kazdy 5 hero a 5 zombie kariet, a jedno scenario (cize dokopy +30hernych kariet a 3 scenaria-Revenge of the Dead, Stock Up supplement, Zobie Pillage). Je to vsetko uzasne, ale stoji to nehoraznu sumu penazi, za 3 nove scenaria a 30 hernych kariet som zaplatil aj s postovnym z USA 700czk...nehorazna suma, ale proste u zombikov je to umna MUST-HAVE, preto aj teraz planujem kupit hlavne Survival of the Fittest, mozno aj Hero pack 1 a Zombies with grave weapons. A ano, u zombikov to nie je o hernych mechanizmoch primarne, ale HLAVNE o atmosfere.

5.2.2010 10:15:29

onimko
Klidně se podívám, ale hrdinové už jsou nabarvený:) Teď začínám se zombíky a tam se meze fantazii nekladou:D Přemýšlím, že nějakýmu i odštípnu ruku nebo tak něco:D
Jinak postupně asi taky budu objednávat ty další supplementy, ale zatím hlavně GH:)

5.2.2010 10:29:40

Tak jestli je to dobra koupe se asi clovek moc nedozvi
Prokousal jsem se celou diskuzi a ze bych se toho o AToE hodne dozvedel, tak to rici nemohu. :-(

25.2.2010 14:41:49

DD

to Jumbo
No ja si myslim ze zodpovedela polozenou otazku. Jestli je to dobra koupe kdyz clovek ma Akrham. A celkem z toho vyznelo ze nikoliv, neb je to vice mene zjednodusena verze Akrham Horroru, sice s peknou grafikou ktera vsak nekomu nesedi pro hororove prostredi. Takze koupit v pripade ze Arkham je pro herni skupinu prilis slozity ci kvuli jazykove indispozici neb v ATOE je anglictina znacne jednodussi.

25.2.2010 14:47:53

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas