Touch of Evil: Something Wicked, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Touch of Evil: Something Wicked, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Touch of Evil: The Supernatural Game, A
Počet hráčů: 1 - 12
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Máte k tomuto rozšíření nějaké bližší info?
29.12.2009 20:04:05

Something Wicked
Mám objednáno, hned jak přijde a zahrajeme, nějaké zhodnocení napíšu.

30.12.2009 06:28:41

SW
Zatím jsem koukal jenom na nové postavy a Villainy, a už jenom kvůli nim si to plánuji pořídit. Ty ze základní (Scarecrow, Werewolf) mi přijdou docela slabí. Nová lokace také není úplně špatný nápad, takže také čekám, až to dorazí.

30.12.2009 08:55:34

mám ho
A nevypadá špatně. Zatím jsme nehráli, ale je tam toho dost. Nová mapa s novými lokacemi, noví hrdinové, zloduši, služebníci, nová pravidla a mechanismy (něco málo). ... moc pěkné.

30.12.2009 09:03:50

Nový protivníci
Jací jsou tam ti nový protivníci?

30.12.2009 10:13:00

Info...
...najdeš na BGG, jsou tam obrázky všech nových postav a Villainů.

30.12.2009 16:05:16

Krátké shrnutí
Včera jsme hráli první hru s kompletním rozšířením Something wicked.
Jak už říkal Merlin, je toho hodně. S oběma mapami ve čtyřech hráčích jsme měli co dělat, abychom se změstnali na stůl 80x140cm a všichni hráči jakž takž viděli na mapu. Na občerstvení nezbylo místo. :o)
Hráli jsme tedy tradičně kooperační hru, protože jsme zaučovali nováčka.
Losovali jsme jak hrdiny, tak i zlosyna. Takže nakonec proti nám stál Bezhlavý jezdec (Spectral horseman). Z nových hrdinů jsme měli na své straně upírku, ostatní tři byli ze základní krabice.
Rozšíření přidává opravdu dost Mystery karet, které zůstávají ve hře a během hry (často jsme končili pohyb na místech, kde se háže zda si hráč táhne Event nebo Mystery a bohužel v hodně případech šla Mystery karta) jsme jich měli aktivních opravdu požehnaně, navíc jedna z prvních byla karta přikazující dva hody ve fázi zla a druhá hned za ní lord Hanbrook, díky němuž se tahaly dvě Mystery karty (zase až moc často).
Bezhlavý jezdec celkem 6x vyknokautoval hrdinu (jednoho 4x, jednoho 2x) během své zběsilé jízdy do středu vesnice.
Nakonec jsme zvítězili, ale byl to tuhý boj, jako zásadní se ukázala "paní učitelka" ze základní krabice, protože rozšíření přineslo velké množství knih, kterých měla tato edukativní hrdinka k dispozici snad sedm. Ostatní ve finálním souboji se zlosynem spíš přicmrndávali - musím se pochválit, protože hned v prvním kole jsem vyřadil všechny tři Radní.
Krátké shrnutí: rozšíření je fajn, určitě přináší ztížení hry, materiálu je v ní dost, každému komu se hra libí ho vřele doporučuji, pocit zoufalství z 6 Mystery karet, které zůstávají ve hře a nutí celou skupinu zaútočit co nejdřív, je neopakovatelný.
Jediné, co mě trošku mrzí, že figurky těch čtyř nových hrdinů jsou z nějakého měkčího plastu a jejich přesahující součástky (puška, dýka) se ohýbají.

27.3.2010 11:52:15

Pravidla
Přátelé, můžete mi prosím poradit, kde na netu najdu pravidla k tomuto rozšíření. Zvykem bývá, že jsou na stránce vydavatele, ale tam jsem našel pouze k základní hře. Osobně bych se rád před koupí seznámil s novými herními mechanismy, protože podle útržkovitých informací mám pocit, že by to mohlo začít být překombinované. Např. žetony odhodlání, nebo zkameněliny spolu s poměrně velkou mapou a možná i složitým určováním nejkratší cesty k radnici jsou pro mě záhadou.

31.3.2010 19:19:22

to Deskovec
Nenajdeš. A nezískáš je ani přímo od vydavatele, neb si je střeží a nerozdává. Když jsem je po nich chtěl, tak si prej mám koupit hru ...

31.3.2010 19:58:08

to Deskovec
Překombinování se neboj.

Žetony odhodlání se přidávají jen na základě některých nových Event karet. V zásadě to zvyšuje odolnost daného radního proti zabití (resp. když má být radní zabit, odebere se žeton odhodlání).
Zkamenění se řeší jen v případě, že je ve hře adekvátní Zloduch (podobně jako Lykantropie v případě Vlkodlačího kousnutí).
Poměrně velká mapa je otázkou podle počtu hráčů - pokud hrajete 3, hrajte klidně jenom s mapou základu. Pokud víc, není to zase takový problém a obě mapy se využijí. Nejkratší cesta je vždycky zřejmá, protože z mapy kolem Echo lake vedou jen dvě, které se stýkají u Crossroads. Přejezd lodičkou se nepočítá - tj. cesta tam netvoří kruh, ale jenom dvě odbočky.

1.4.2010 06:30:11

Kooperativa
Mohl by jste někdo prosím ve zkratce popsat v čem se změnila pravidla kooperativní hry oproti původnímu Touch of Evil? Flying Frog se tím hodně chlubí, ale konkrétní popis nikde nevystavují. V původním Touch of Evil je kooperativa příliš jednoduchá, většinou zloducha porazíme ve druhém kole rozhodujícího střetnutí. Ukazatel stínů se posunuje příliš pomalu, stíháme se po zuby vyzbrojit, zloduch má málo životů, je málo silný. Děkuji.

25.4.2010 12:41:24

Ztížení kooperativní hry
V pravidlech se praví že:
a) můžete ztížit svoji hru použitím "Growing darkness", což je jedna z Mystery karet, kdy se na začátku každé Mystery fáze hodí na Minion chart (buď Minion nebo Event).
b) je udělaná větší tabulka pro házení na Mystery fázi. Hází se 2k6 a v té tabulce nejsou žádné vyloženě pozitivní výsledky, i ten nejlepší, kdy se dá oživit mrtvý Radní (a dodají se mu dvě nová tajemství), posouvá ukazatel temnoty o 1.

S tím, že je moc času na přípravu zřejmě hodně záleží od počtu hráčů a od štěstí na kostkách. Nám ve 3-4 lidech ve většině případů stačí standardní kooperativní tabulka, protože házíme špatně.
Včera jsme hráli ve třech a měli jsme štěstí na karty, přestože 4 z vesnických Radní byli zlí a jednoho, protože měl hodně tajemství jsme nemohli vzít do party, kvůli Mystery kartě zůstavající ve hře, se nám podařilo udržet temnotu zpátky. Ono hodně nových Mystery karet praví: "Jestli je naživu Lord Hanbrook, bude odteď provádět každé kolo/každou mystery fázi nějaké svinstvo, jestli je po smrti, posuňte ukazatel temnoty o 2." Čímž zabitý radní dává 2 body za svoji smrt a pak ještě po zahrání takovéto karty další 2 body.

Ve hře včera jsme čelili Zloduchovi z rozšíření The Bog Fiend. Ten má takovou schopnost, že po každém kole (tj. každém souboji s hrdinou) si hází d6, kolik regeneruje. Po třech kolech Showdown jsme museli vycouvat, protože hody na regeneraci byli 5-6 a Zloduch měl pořád svých 19 životů. To byl ukazatel temnoty na 5. Po několika kolech a přeorganizaci inventáře jsme na něj vlítnuli znovu a tentokrát se podařilo. Velkou zásluhu na tom měl výběr hrdinů: Katarina (zasahuje na 4,5,6), Karl (ignoruje první zranění), Thomas (lepší pohyb, což sice v boji moc nepomáhalo, ale zato měl slušnou sbírku věcí) - a potom i to, že Karl měl u sebe Magistrate Krofta (+2 kostky proti beast (The Bog fiend) a další +2 za tajemství) a kromě toho ještě pistoli se stříbrnými kulkami.

25.4.2010 16:03:36

Hike
Díky za odpověď. Rozumím tomu tedy správně, že změna v pravidlech kooperativní hry je hlavně v rozšířené tabulce kooperativního módu? Na BG jsem viděla game-reporty a hodně hráčů si s úsměvem "ztěžovalo", že při rozhodujícím střetnutí byl zloduch moc silný, ale poté co jsem měla možnost nahlédnout do té nové tabulky (foto na BG) mi nepřišlo, že by nějaká událost posilovala zloducha. Napadlo mě tedy, jestli to nějak nesouvisí s nějakými dalšími pravidly popř. upraveným posuvníkem zla.

25.4.2010 17:52:51

Akela
Mno, změna je opravdu hlavně přes tu tabulku. Jak jsem psal, těžkost hry je relativní, záleží, jak vám přejí kostky. :o)

Ještě nezapomínat i na to, že v rozšíření je řada nových Mystery karet, které mají dost často příznak "zůstává ve hře". A nakonec nepřipraveni vpadnout do doupěte Zloducha, první kolo boje nesmět používat zvláštní schopnosti hrdiny. No, řekl bych, že to dokáže rozhodit skupinu. Ale odzkoušené to nemáme. :o)

26.4.2010 07:55:04

Hike - žetony s čísly
Díky za odpověď. Dívala jsem se na nějaké foto ze hry a ti noví Zloduši jsou sympaťáci :) Ještě ale poslední věc - viděla jsem, že ve hře jsou nějaké nové žetony s čísly - víte o co se jedná? Jde jenom pouze o nějaké bonusové žetony podobně jako v originál Touch of Evil, nebo jsou něčím zásadní?

26.4.2010 22:08:07

Something Wicked - karta
Chtěl bych se také připojit s jedním dotazem ohledně Mystery karty Something Wicked. Umisťují se na ní žetony, jakmile jsou tam 3 posouvá se ukazatel atd. ale co karta? Je odstraněna, nebo i nadále zůstává ve hře a kolotoč se opakuje?

27.4.2010 19:40:03

odpo
Akela - žetony jsou dobrovolné pro znázorňování pohybu radních po mapě, atd. prostě bonusy - vzhledem k přeplněnému stolu i tak je nepouživáme. :o)

Deskovec - Karta zůstává ve hře dokud není zničena, buď event kartou, nebo přes zvláštní schopnosti porodní asistentky Sophie (tj. vyvolat finální souboj a snažit se přežít).

28.4.2010 10:40:02

Vybíráme z Bazaru

Lorenzo il Magnifico CZ
Lorenzo il Magnifico CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 29 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas