Too Many Bones: Unbreakable

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Too Many Bones: Unbreakable - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Chip Theory Games
Autoři: Adam Carlson
Josh J. Carlson
Josh Wielgus
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nastal čas vyčistit i podzemí světa Daelore. Někteří se po posledním střetu ukryli v sopečných jeskyních, aby zjistili, že je jim to houby platné. Skřítci pod vaším vedením si poradí i s nebezpečnými doupaty v nitru země, anebo... skoro!?

V posledním samostatně hratelném rozšíření/hře Too Many Bones Unbreakable putují vaši skřítci (Gearlocs) za cílem porazit bose (Tyrant) do podzemí. Cestou se vaši skřítci setkávají s posluhovači (Baddies), bojují či obchodují a řeší zapeklité logické nebo dovednostní problémy. Nabité zkušenosti úročí v nové a silnější schopnosti, tak jak se ve správné RPG sluší. Kouzlo hry je kromě krásného a originálního zpracování v tom, že každý skřítek má úplně jiné dovednosti, které během jedné hry zdaleka všechny nevyzkoušíte.

Každé dobrodružství TMB se skládá ze 6-12 událostí, které podle určitých pravidel náhodně vybírají. Tyto události hráči musí vyřešit, aby se mohli potkat s bosem. Hráči si volí jednu ze dvou možností, jak reagovat na aktuální událost. Někdy je to rozhodnutí, které ovlivní další události ve hře (přidává se karta s novými událostmi), často však vede k souboji. 

Hra je zcela kompatibilní se staršími sourozenci Too Many Bones, Too many Bones Undertow, i dalšími rozšířeními této série. Můžete tedy s výhodou kombinovat vše dohromady. Také pravidla jsou z 98% stejná. Novinky jsou přehledně sepsány na začátku pravidel; například dočasný stav jeskyně, jako je temnota nebo novou skupinu nepřátel, kteří s lávou přirozeně žijí a mají nové schopnosti, které toho využívají.

Příprava, průběh a konec hry jsou hezky popsány u základní hry Too Many Bones a není co dodat.

V těžké krabici naleznete:

  • Dva nové zajímavé skřítky:
    Figment - není rozený zabiják, ale umí manipulovat s časem, což může elegantně vyřešit ošemetné situace.
    Gale - je víc nepolapitelný než nezranitelný. Jeho zraněné tělo bylo částečně nahrazeno mechanickými částmi, které umožňují speciální efekty jako je například využití větru.
  • Speciální playmat s bitevním polem kde je prostor pro políčka s lávou
  • a tradičně v prvotřídní kvalitě hromadu kostek, chipů, karet s příběhem nebo pokladem a funkční insert.

Pokud sérii TMB neznáte, lze doporučit raději základ než tuto krabici. Hraní Unbreakable je malinko složitější a primárně nabízí větší výzvy pro ty, kteří už svět Daelore znají. Ale není problém začít ani tady a využít buď úpravu obtížnosti v pravidlech nebo vlastní úpravu. Tato lahůdka vyšla anglicky, ovšem spolupráce vydavatelství CTG a Lišky otvírá možnost budoucí lokalizace.

Autor: plasan

Rozšíření hry (1)

Too Many Bones: Rage of Tyranny (2023)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 4 hráči

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Mini a promo rozšíření (1)

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo II
Marco Polo II
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas