Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Battle report

Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o dojmy z našeho duelu s Davidem (Kosíbratr).
Scházíme se v úterý v Bohnicích (:D) a valíme Titana. Ta hra má totiž úžasnou výhodu v tom, že pokud ji nezvládnete dohrát, není nic jednoduššího než zapsat si pozice a obsah jednotlivých legií, počty bodů a mrtvé jednotk. Příště jen legie opět rozestavíte a hrajete dál.

Hra začala optarně a bez konfliktů, každý mustroval jak mohl - David se vydal cestou kyklopů a gorgon, já bral trolly a podařila se i vyverna. Zatímco David množil jak mohl, mě se po ploše válelo jen pár legií, k bitvě došlo až na konci první seance - napdal jsem svou andělskou legií jednu z Davidových, shodou okolností také andělskou. Doufal jsem v zisk bodů a přivolání dalšího anděla, ale osud tomu chtěl jinak - domovský terén na poušti nahrával Davidovým lvům, nicméně nakonec z toho bylo finále Davidova naděla proti mým rangerům. Jenže zatímco moji rangeři stříleli asi jako střelci ze SpaceBalls, anděl s erozháněl mečem jako chmurný žnec a oběma rangerům amputoval křídla, jedne z nich ho posledním hodme zabil a bitva tak skončila vzájemnou eliminací - tedy bez bodů a strátou anděla obou stran :(

Včera bitva pokračovala - David se rozhodl vyřešit naše dilema na další poušti - dvě legie se tam navzájem blokovaly - opět se prokázala výhoda domácího terénu, tentokrát pro mě. Moji lvi dali trollům a kyklopům zabrat a poušť sem ubránil, jen abych byl o dvě kola později smeten další legií čekající opodál. Povzbuzen vítězstvím, rozhodl jsem se získat další body a zaútočit na Davidovu legii ve věži. Nikdy jsem na věž neútočil, ale David tam měl jen 4 jednotky a já měl trolly a ogry, tedy jednotky ideální k obléhání, jelikož nemohou ztratit skill level při útoku na hradby. Spolu s možností přivolat anděla jsem si byl jist vítězstvím. Netušil jsem, jak je obléhání věže těžké! I s andělem jsme dostal nasekáno a nejen, že Davidovi přežili dvě jednotky, ale ještě si za body mohl vzít dva anděly! Pěkná lekce pro příště. Chuť jsme si spravil později, když David na pláni zaútočil na moji legii sedmi rangerů. Ubránil jsme se a ještě získal anděla. V tu chvíli však situace pro mě nevypadala vůbec dobře - příliš jsem se soustředil na rangery a ty najednou došli - neměl jsme co rekrutovat. Moje Titánská legie navíc při útoku ztratila vyvernu - poslal jsme jí příliš dopředu a tím efektivně zničil mustrovací potenciál této legie - obrovská chyba! Nezbývalo než riskovat - Titan utekl do věže, tam bylo konečně bezpečné se rozdělit, a doufal jsem, že se budu moct teleportovat pryč do jiné věže pro warlocka. čas mě ale tlačil, jelikož se k věži začaly stahovat Davidovy legie. Měl jsem sice kolem pár slabých obránců, ale přesto bylo třeba spěchat. Po pár kolech jsme se konečně dočkal a dvě šestky za sebou mi přinesly dva warlocky. Situace nyní vypadá takto - David má asi 10 legií, které se hemží behemothy a jeho Titánská legie má myslím i Serpent! Já mám Titánskou legii s warlocky a titánskou teleportaci, jednu legii, která slouží jen k vytáhnutí anděla z ní a jednu legii "jakž takž", která by měla možnost zesílit, ale v záplavě Davidových legií to bude mít těžké. Jsem moc zvědav, jak to příště dopadne - budu doufat v teleportaci a Titánský souboj, případně lov malých legií a hon za archandělem.

A poznatky? Ačkoli už lehce pronikám do tajů strategické části, v taktických bitvách dělám trestuhodné chyby. Terén je extrémně důležitý - lvi na poušti nebo gorgony na brush jsou velmi silné, je třeba dávat pozor, na co kde útočíte a kde se bráníte. A na věž si troufněte jen když máte opravdu silnou legii :) Z žádné jiné hry (kromě ASL) nemám takový pocit, že bych se pokaždé něco naučil a že toho ještě strašnou spoustu neumím, to je to, co mě na Titanu přitahuje. A vizuálně u mě nemá konkurenci, strašně rád se na tu mapu dívám. Takže příště se ukáže, zač je toho loket!
14.1.2010 09:42:49

sakra
To je překlepů, snad to někdo rozluští :(

14.1.2010 09:43:32

re
Na překlepy se vykašli a sem s dlaqšími Battlereporty!

14.1.2010 09:48:03

škoda
že jsem se nemoh přijít podívat:-)

14.1.2010 09:53:24

Hollywood
Natočit to, tak je z toho celovečerní film jak víno, kam se hrabe Tolkien :)

14.1.2010 09:59:59

Učení
S tím neustálým učením souhlasím. I já v každé partii objevuju nové taktické možnosti. A i přesto dokážu prohrát s početní přesilou :)

Výborný report, výborná hra! :)

14.1.2010 10:26:48

Boldrick
Až to s Davidem dokončíme, musíme někdy dát bitvu ve třech. Nebo ASL, David se to chce též naučit, tak můžeme dát session všichni.

14.1.2010 15:03:49

hezke
po kazdem takovem reportu me vzdycky hrozne laka vytahnout titana ze skrine..

nicmene, pokud si spravne vzpominam na valecna leta, skill utocniku muze po upravach terenu (hradeb) klesnout na jedna..

14.1.2010 16:31:00

Jiry
Máš pravdu, může, ale i tak jim většinou stačí na zásah jen 6 a jelikož mají hodně attack factor, jsou pořád nejlepšími potvorami na dobývání.

14.1.2010 16:56:04

Report
Já jen mužu potvrdit že máme rozehranou výbornou partii,říkal jsem si včéra že to dohrajem a vypadá to ač má sydo už jen dvě legie nebude jednoduché ho porazit s jeho titánskou teleportací.

Boldrick:Doufám že se někdy přidáš a dáme ho ve třech.

14.1.2010 17:46:43

chyba
Teď jsem si vzpomněl na další chybu - první den moji rangeři stříleli na anděla, což se nesmí, na lordy mohou střílet jen warloci. Takže jsem jim křivdil - oni nestříleli jako hovada, jen dodržovali pravidla :)

14.1.2010 20:38:13

sydo, kosibratr
už teď se těším:-)

14.1.2010 21:48:49

sydo, kosibratr, boldrick
a nebo bychom to mohli dát ve čtyrech. Ještě bych mu rád dal šanci :)

29.1.2010 17:41:22

Elenistar
Já sem určitě pro

29.1.2010 20:24:52

Karas

zacatecnik
Titana jsem nedavno koupil (diky Vam :)). Chci se zeptat jestli by me nekdo nechtel zasvetit do pravidel pri samotne hre .... (Praha). Deskovky hraju a rychle se ucim :)
Casu moc neni, ale prizpusobim se.

2.3.2010 19:37:43


bych se přišla podívat, jak hrajete, protože to nějak nemůžu rozhejbat :-)

2.3.2010 19:52:15

Karas
Titána si určitě rád zahraju,tak dej a určitě se domluvíme a tajemná nemusí jen koukat ale taky si zahrát:)

2.3.2010 20:27:56

kosibratr, ta"jemná"
Nice. Mam volny ted patek .... ale odpo beru rodinu k tchyni ...ale od rana jsem k dispozici :) jinak pak az pristi tyden (sobota je turnaj v hradci v dominionu). Jinak na hru dorazim kamkoli po Praze. Jsem z Roztok. Vcera jsem prelouskal pravidla, ....ale chtel bych zkusit na zivo s nekym kdo uz to ma v krvi , nez to zacnu ucit zenu :) Budu se tesit kosibratr.

3.3.2010 08:51:39

Titan
Dopoledne jsem mimo, al ekdyž se dohodneme nějak dopředu na večer, tak se k vám klidně přidám, když bude čas.

3.3.2010 09:22:20

sydo,kosibratr,ta"jemna"
...navrhy na pristi tyden? :) za mě čtvrtek, pátek na večer.

3.3.2010 09:40:49

čtvrtek
bych preferoval.

3.3.2010 09:45:29

za mě
můžu v pátek od 16:00 a potom o víkendu téměř kdykoliv

3.3.2010 09:51:12

ČTVRTEK
Mě se hodí také čtvrtek

3.3.2010 19:54:21

čtvrtek
Takže bych to viděl na čtvrtek ...
1) "Ta jemná": zvládneš dorazit?
2) kosibratr,Sydo: kam a v kolik mám dorazit já?

4.3.2010 06:44:45

Karas
My s Kosimbratrem většinou hrajeme v Bohnicích v jedné hospůdce, ale klidně se můžeme domluvit jinde. Stíhám tak od 20:00.

4.3.2010 09:13:58

tak to
nezvládnu, a ještě k tomu na uplně opačnej konec Prahy, ale neva, v nejhorším případě to třeba budete někdo hrát v Pardubkách :-)

4.3.2010 11:36:23

Vybíráme z Bazaru

Sagrada Nativitas
Sagrada Nativitas
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas