Timeline: Vynálezy

xxxxxxxxoo hodnoceno 233x (Seznam vlastníků)

Timeline: Vynálezy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
REXhry
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Neohraje se to?

Zdravím,
zvažuji, že si tuto hru pořídím, ale přijde mi, že se to musí velice rychle "ohrát". Po několika hrách si už přeci musím většinu věcí pamatovat... . Nebo to tak není? Jakou s tímto máte zkušenost.
A ještě bych se rád zeptal, která z her je podle vás nejlepší? Vynálezy, nebo nějaká jiná?
2.2.2013 15:55:44

Foret
Není to tak strašné. Záleží, jak fotografickou máš paměť, protože je tam hodně věcí nasáčkovaných do celkem krátkých období (hlavně kolem druhé pol. 19. století) a i když už potřetí dostaneš třeba barometr a víš, že "to máš na jazyku", snadno se spleteš s něčím jiným. Samozřejmě, když to budeš hrát denně pětkrát, tak se to asi nakonec opravdu naučíš nazpaměť.
Ta geniální jednoduchost je však opravdu fenomenální. Já to vzal na nějakou akci s kolegy z práce, a protože se někteří styděli, udělali jsme týmy. Vůbec ani nemusely být stejně velké, a fungovalo to skvěle. Všichni za vteřinu pochopili, co se po nich chce, a dokázali se vžít i do soutěžního módu.
Pokud jde o jednotlivé sady, i tady je to trochu na tobě, zda máš radši vynálezy, události nebo objevy, dějepis je to tak trochu všechno a moc se to od sebe neliší. Můžeš to klidně smíchat (pak ale možná bude problém to dát zase dohromady) a úžasné je i to, že nehrozí, že by se karty "cinkly".
Přestože normálně vědomostní hry nemusím, tohle se opravdu povedlo.

2.2.2013 16:17:00

Timeline cokoli
Taky jsem po tom posilhaval. Ted mi to na mou prosbu kluci prinesli na hrani - Vynalezy a Historicke udalosti. A presne mi to naplnilo + i - ktera jsem ocekaval.
+ Je to velice chytlave
+ princip je jednoduchy a pritom zabavny
+ je to didakticke (formou, ktera lepe drzi v pameti nez proste memorovani)
+ je to hezke graficky
+ je toho vic temat a pripadne smichani vice balicku znasobuje "hraci dobu" (viz nize)

- je to naucitelne tzn. pri opakovanem hrani uz pak ucastnici vedi... takze caste hrani asi ne. Nejlepsi je to pro partu lidi, ktera to nehrala nebo minimalne. Kdo uz hral a ma prumerny "pametovy kvocient" :-) ma sanci, ze bude excelovat (byt to porad ovlivnuje jake karty dostanes takze
- nahoda - muzes byt chytry jak panbuh, kdyz dostanes treba jen 1 ci 2 "tezke" karty jsi mimo
- nejednoznacnost. vsiml jsem si u casti karet cca 5-10% orientacne, ze se mi spatne urcovalo co maji autori na mysli (priklad - vynalez ponorky, mysli nakresy L. da Vinciho nebo az uspesne modely ap.) Kdyz uz to pak jednou zahrajes tak uz vis ...
- cena. Na to ze ma hra celkem kratkou hraci dobu (dobu po kterou budes objevovat nove informace a nebudes jen skladat zname letopocty) je dost draha. Cena okolo 400,- je i pri veskerem peknem designu vcelku prehnana. Zvlast, kdyz stejne stoji kazdy balicek obsahujici neco pres 100 karet. (Jak jsem rikal - smichanim prodlouzis hraci dobu)
- a jeste me osobni minus - podle foto a velikosti krabicky jsem ocekaval karty velikosti cca "Zolikovek"- Jenze jsou mrnavy. Jen o kousek vetsi nez napr. maly z AH. To bylo jen me osobni zklamani - Na tech vetsich by ta krasna grafika vynikla vice.

a jak psal kolega tady dole - s roztridenim nebudes mit moc problemu. Karty by mely mit podbarveny letopocet podle toho z jakeho oboru jsou. A co se tyka vyberu balicku - hodne pry se tam projevuje rozdilna obtiznost. Vynalezy pry jednodussi nez historicke udalsti ap. Ale to muze byt dost individualni

3.2.2013 03:56:29 | Upraveno autorem (porovnej)

nejednoznačnost
to je pravda, my jsme narazili na požár Londýna, dokud kartu nezahrál první, kdo ji dostal, tak nikdo netušíl který.
Shodli jsme se, že víme o dvou velkých požárech.

3.2.2013 10:06:37

Block
"Karty by mely mit podbarveny letopocet podle toho z jakeho oboru jsou."

To maju, ale prilis to nepomoze.
Vo vynalezoch (obvykle modra) je totiz objav "Obecna teoria relativity" (oranzova), "Kapital, diel 1" (ruzova), alebo "Eiffelova veza" (biela).

Naopak v udalostiach (oranzova) je zasa napriklad "Ockovanie" (modra), "Pan Prstenov" (ruzova), alebo "Vitazny obluk v Parizi" (biela).

Technicky to mozes roztriedit spravne, ale pokym nemas presny zoznam kariet tak to nemusi byt naozaj roztriedene tak ako to bolo predtym.

3.2.2013 11:56:54

miešanie sád
Keď sme už pri tom kombinujete karty z objavov, udalostí a vynálezov, alebo robíte si z nich nejaký výber?

3.2.2013 12:35:46

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas