Time of Legends: Joan of Arc

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Time of Legends: Joan of Arc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

První kampaň:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc

Kampaň na verzi 1.5:
https://www.kickstarter.com/projects/1162110258/time-of-legends-joan-of-arc-15
11.10.2017 12:42:32 | Upraveno autorem (porovnej)

honzvit
Tak poslušně hlásím že dnes konečně balíky dorazili.
Na první pohled snad nic nechybí takže večer začne rozbalování. :)
Trasa z eurodisu pro honzvit
2019-06-27 17:55:00 CZ Zdiby Inbound Gateway
2019-06-27 17:55:00 CZ Zdiby depot
2019-06-27 04:16:00 DE Schwarzenbruck(Ochenbruck) in transit
2019-06-25 19:18:00 DE Duisburg (Beeck) in transit
2019-06-25 19:10:00 DE Duisburg (Beeck) in transit
2019-06-20 02:30:00 NL Utrecht Outbound Gateway
2019-06-18 03:09:00 Outbound Gateway

28.6.2019 14:10:48 | Upraveno autorem (porovnej)

už je za rohem
Tak jsem se někde trochu zadrbal, ale teď to tam skočilo. Už dopoledne zmizelo to storno, takže se mi to asi kouslo na té stornované objednávce.

28.6.2019 15:32 Zásilka přijata na depo INTIME
15.6.2019 04:13 Přeprava objednána, data k zásilce přijata

2019-06-27 04:22:00 DE Schwarzenbruck(Ochenbruck) in transit
2019-06-25 19:39:00 DE Duisburg (Beeck) in transit
2019-06-25 19:16:00 DE Duisburg (Beeck) in transit
2019-06-20 01:38:00 NL Utrecht Outbound Gateway
2019-06-15 03:09:00 Outbound Gateway

28.6.2019 15:41:20

...

Nakonec jsem pro to do Zdib dojel. Mám 2x core, 2x KSE, draka a dice tower. Ve druhém, který je pořád shipping information received bude tedy čert a 2x reliquary.

Pro info Intime to měl připravené k osobnímu odběru 80 minut od telefonátu na infolinku.

28.6.2019 17:23:52

PM

Chybějící figurka
Mě to došlo v pátek, bohužel v rozšíření s drakem mi chybí figurka ke kanónu a ta druhá je tak nějak podivně ohnutá. Už jsem to napsal na vydavatele, snad mi pošlou novou.
Problém vidím taky v tom, že seznam komponent je jen v hlavní krabici v dalších už ne, takže se těžko kontroluje, zda je v krabici vše.
Co mě zklamalo je, že ta hra je pro 1-4, ale většina scénářů v hlavní krabici je pro 2, nemám to teď před sebou, ale myslím že pro víc je tam snad jen 1 scénář. Doufám že časem vyjde něco jako má Memoir 44, tzn. scenario book, kde budou scénáře na sebe navazovat podle výhry či prohry každé strany.

29.6.2019 16:56:36

Seznam komponent
Seznam všech komponent z první vlny najdeš v jednom z posledních updatů. Ale stejně mi přijde, že není úplně OK.

Scénáře pro víc lidí tam moc nejsou, což štve víc lidí. Ale dá se zahrát battle mód. Zatím jsem nezkoušel, ale počítám, že by neměl být problém.

Problém spíš vidím v tom, že JoA je IMHO koncipována jako dvojkovka a ty další hráči tam tak nějak jen přicmrndávají. Já to bral primárně jako dvojkovku a ve více lidech bych to možná ani moc hrát nechtěl, ale ten počet hráčů moc neodladili. Nejen počet scénářů, ale i počet komponent pro 4 hráče je dost tragickej. Třeba aktivační bannery nebo kostky, vůbec nemusí v určitých situacích stačit. Stejně tak barevné kroužky - občas je potřeba různou jednotku, predstavovanou stejnou figurkou jako jiná jednotka, označit jinou barvou. To ve čtyřech moc nepůjde a jste namydlení... pak nemusí stačit ty podstavce, málo kostek atd...

29.6.2019 19:06:55

Seznam komponent
Behe, proč myslíš, že seznam komponent z updatu není v pořádku? Já podle něj kontroloval své krabice a vše sedí do posledního pidikopiníka.
______________
aka WantonDuke

29.6.2019 21:20:44

...
Pokud vím, tak už víc lidí reportovalo, že mají o 3 figurky více (teď nevím, jaká jednotka, ale i já to tak mám), seznam uvádí 6 žetonů lučištníků, je jich jen 5 a 2 x žeton prvního hráče, který je jen jeden. Nemají rozdělené podstavce, a pokud nějaký chybí, těžko se zjišťuje který atd. Člověk neví, co je správně, protože ani Mythic evidentně není schopen ty komponenty správné vypsat. V tištěných pravidlech jsou totální nesmysly, což je celkem úsměvné.

Já to podle toho listu prošel a napsal jsem si o chybějící komponenty, ale třeba fakt nevím, jestli opravdu potřebuji 2x žeton prvního hráče. A pokud vím, ptalo se na to víc lidí a nikdo odpověď zatím nedostal. Je se ptal supportu a tam mi jen napsali, že chybějící komponenty pošlou... takže ne, ten seznam není OK.

Pokud ti to sedí do posledního pidikopníka, tak je možné, že ti chybí právě ty tři jednotky. Taky u těch žetonů je to zvláštní, protože plata byla kompletní. A přesně tohle je problém mnoha backerů a nikdo neví, jestli je chyba v seznamu, nebo něco opravdu chybí.

A za zmínku stojí ještě dílky mapy ze SG, které taky nikde nejsou - a opět problém mnoha backerů. V seznamu nejsou a nikdo neví, co se s nimi stalo...

Pro zevrubnou kontrolu to stačí, ale stejně člověk neví, jestli má všechno :D

30.6.2019 07:30:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Behe
Vcera som si stiahol zoznam komponentov a napr. tych zetonov lucisnikov je v zozname 5 a v krabici ich je 5. Zetonov prveho hraca je v zozname 1 a v krabici je 1 (tu ani nevidim zmysel aby ich tam bolo viac). Mne ten zoznam co som stiahol sedi s tym co bolo v krabici.

30.6.2019 09:16:11

DeskoFanatik
Tak v tom případě to v tichosti opravili, ještě minulý týden tam byla hromada chyb. Mám ty PDFka stažené a klidně můžu někde nesdílet :)

Ad žeton prvního hráče: to je přesně to, o čem mluvím. Taky jsem si říkal, že je to blbost, ale člověk neví, jestli to je někde potřeba, navíc půlka hry zatím nedorazila. Dotazů na toto téma padlo nespočet a odpověď žádná... až pak v tichosti opraví seznam.

30.6.2019 09:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

zoznam komponentov
ako pise Behe tak zoznam aktualizovali. Tiez som mal starsiu verziu
PS: ja som to este ani neporovnaval :D
PS2: hadam dnes pripadne zajtra s do toho pustim a dam info

30.6.2019 09:50:54

Chaos

Tak tuto cast MythicGame rozhodne nezvladli a maju v tom pekny bordel ale zvysok je zatial za mna perfektny aj ked herne som to zatial teda velmi neprevetral.

30.6.2019 10:07:52

Reliquary
Tak ku kontrole komponentov som sa dostal až dnes a hneď som asi narazil na chybu. V reliquary krabicy je 7 malých sáčkov a neviem ako u vás ale ja tam mám dve 3ky a chyba mi tam 2ka. Ešte som to nerozbalil tak neviem povedat co všetko tam chýba. A ci len nie je chyba v tom samotnom sáčku čomu moc neverím. Ale chcem to poriesit cez suport (práve preto som to ešte nerozbalil)

8.7.2019 17:45:45

Zoznam kariet - Bowmen
Ahojte,

Existuje nejaky zoznam kariet ? Lebo dnes som si vsimol ze mam len jednu kartu "Bowmen" a v niektorych scenaroch sa pouzivaju dve karty. Ako to mate vy ??

Dakujem

9.7.2019 20:37:57

Karty
Nějaký seznam karet je tady, na první pohled to vypadá, že si s tím borec dal docela práci, ale do detailu jsem to ještě neprohlížel, použil jsem to jen když jsem hledal druhého artillerymana https://boardgamegeek.com/thread/2218556/cards-listing-miniatures

Zrovna Bowmeni se řešili na BGG i KS diskusi jako příklad nedostatku některých karet. Na druhou stranu by se to mělo týkat jen jednotek, které patří pod jednu armádu, takže ti hráči, co ty dvě stejné karty potřebují budou asi sedět na jedné straně stolu a kartu si můžou dát doprostřed. Tenhle problém asi bude horší u battle módu.

Jinak na BGG už žije téma vyměním svoje FR karty za vaše AJ karty, ale zatím to nevypadá na nějaký nával Francouzů a neřeší karty z Core boxu.

10.7.2019 00:20:57

Nedostatky
Dakujem, zatial co som stihol pozriet vyzera ze nic nechyba.

Herne to cele vyzera naozaj dobre, bavia ma herne mechaniky a aj to strategicke rozhodovanie je super a to aj napriek pritomnosti kociek. To co mi ale pride nedoladene a nedotiahnute su produkcne veci ako napr nedostatok niektorych komponentov a to ze vznika az prilis vela otazok. Zatial mam nahrateho naozaj malo takze na nevyvazenost som zatial nenarazil. Zatial ale prevladaju pozitiva ale urcite to bude chciet nejake akcie od samotnych tvorcov aby pochybnosti ze som sa hru zaplatil tolko penazi zmizli.

10.7.2019 07:20:37 | Upraveno autorem (porovnej)

reklamacie
tak ako to u Vas nakoniec dopadlo?

Ja som pre istotu este poslal raz tu poziadavku cez ten link co bol vcera v update.
Jedinemu comu dost nerozumiem je ako mi mozu chybat 2 Beasts tokeny ked tie plata boli plne :D
To ze sa nieco zlomi (Mehmed II) pripadne ze popletu tie baliky to chapem ale toto :D

18.7.2019 14:06:03

2. vlna
Už jste to někdo dostali? V Evropě už jsou první šťastlivci. Mně má zítra něco doručovat DPD, ale spíš to bude asi Aeon's End..

21.8.2019 14:38:51

...
tak u mna zatial nic a co ma najviac stve, ze sa mi ani neohlasili kvoli tej reklamacii (tak neviem co si mam o tom mysliet)

21.8.2019 15:56:34

...
Mno... já zrovna převzal balík, ale opět docela dost věcí chybí :-/ třeba core box :D hlavně že v balíku byl seznam věcí :-/

26.8.2019 11:02:56

Medwídek
Jako 2. vlna?
Já jsem napsal Mythicu o tracking number a odpověděli za pár hodin s dovětkem, že "These should be going out to all EU backers in the next couple of days."
Jinak tracking mi začal "Wed Jul 24", takže asi za měsíc by to mělo být. V 1. vlně to trvalo dva měsíce..

26.8.2019 11:08:15

@Azalin
To kdybych věděl... já byl jeden z těch, co objednali 2 kopie a v první vlně to totálně podělali a přišel jen jeden core box s SGs a nějaké add-ony...

Dnes, z ničeho nic a bez nějakého avíza předem, dorazila další krabice se super exclusives, jedněmi SGs a další add-ony...

Ale pořád mi chybí jeden core box, Village pack a Legendary Battles :-/ jsem z toho zmatený jak lesní včela...

26.8.2019 11:27:12

Medwídek
Lidem, co měli dva core boxy, posílali v 1. vlně jenom jeden, pokud vím, to je normální. Má přijít ve 2. vlně, stejně jako VillagePack a Legendary Battles jsou addony z 2. vlny...

26.8.2019 12:58:15

@Azalin
Fakt nevím. Jsem z toho dost zmatený a čekám na jejich odpověď...

V jednom updatu zmiňovali:

"Wave 2 pledges have begun arriving in the EU and it’s great to see the Musicians, Standard Bearers and the extra Errata cards we printed from Wave 1, coming as part of these pledges."

A já tyhle věci teď v krabici obdržel, takže mně to přijde jako 2. vlna. Zároveň v krabici byl seznam věcí (které asi měly dorazit), ale některé ty věci ze seznamu prostě chybí...

Prostě nevím... je to nějaké divné...

26.8.2019 13:12:04

...
Někdo z UK tuším psal, že mu to přišlo ve dvou balících, takže je možné, že ty chybějící věci přijdou v další krabici. Já jsem z první vlny také dostal jen část, tak doufám, že teď už to přijde v pořádku ... i když už někde psali, že poslali lidem RPG ve špatném jazyce, tak uvidíme.

26.8.2019 17:16:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Aillas
Yop, tak dneska dorazil druhý balík :) lze to teda považovat za 2. vlnu a zdá se, že dorazilo vše ;)

28.8.2019 09:18:24

Vybíráme z Bazaru

ECHOES Housle
ECHOES Housle
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 1 hodina

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas