Tikal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Rio Grande Games
Super Meeple
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pohyb přes kameny

ahoj dneska jsme hráli hru s dětmi poprvé a mám trochu zmatek v pravidlech. Hned po pár tazích jsme se dostali do situace kdy jsme nemohli přiložit novou hrací destičku, protože na už položených destičkách nebyly kameny na napojení.
Nevím jestli jsem pravidla pochopila správně že když se přikládají destičky tak musí alespoň na jednom místě být napojení na vedlejší kartičku přes kamennou destičku. Rovněž když se chci dostat na nějakou jinou kartičku třeba na poklad musím jít přes kartičky spojené kamennými cestičkami. V průběhu první zkušební hry jsme měli několik kartiček, které nešly napojit protože na okolních byl pouze prales a nebo jsme přiložili kartičku s pokladem, ke které se nedalo dostat, protože tam nebylo napojení na kamenné destičky. Díky za odpověď Jana
2.1.2014 23:44:44

Pravidla
Skoro určitě jste pravidla pochopili špatně, protože i když mám odehráno pěkných pár desítek partií, k situaci, kdy by destičky nešly přiložit, jsme se ani nepřiblížili (přestože čistě teoreticky k tomu dojít může).

Jediný případ, kdy mezi dvěma dílky není možné procházet, je ten, kdy ani z jedné strany není ani jeden kámen. Není nutné, aby byly nějaké kameny na obou. Obtížnost průchodu je pak určena součtem kamenů na obou stranách. Takže pokud z jedné strany jsou dva kameny a z druhé žádný, je možné procházet za dvě časové jednotky.

2.1.2014 23:52:20

tikal
Keď sa k sebe priložia šesťuholníky, tak pohyb z jedného na druhý je možný keď je aspoň na jednom z nich kameň. Nemusí byť kameň na oboch šesťuholníkoch práve na susediacich hranách, ktoré k sebe priložíš.

2.1.2014 23:54:05

díky
Díky za odpovědi :-)
Jana

5.1.2014 17:50:05

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas