Tide of Iron: Stalingrad

xxxxxxxxxo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Tide of Iron: Stalingrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Autoři: Bill Jaffe
Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Preklad Stalingradu

Postupne pracuji na prekladu tohoto rozsireni. Budu vsem vdecny za postrehy pripadne namety k opravam a upravam...
24.2.2014 21:34:05

Soubory aktualizovány
Takže jsem dnes nahrál ke schválení níže zmiňované aktualizace. K odehrání samostatných scénářů už chybí jen dorazit operační karty (už jsem v půlce). K dokončení překladu pro odehrání kampaně Stalingrad chybí dodělat kampaňové strategické karty a pravidla. No uvidíme - už mi začíná docházet dech :-).

19.7.2017 01:34:00

Kubis
Ja se spis nestacim divit jak valis :) super. dekuji.. Az budu zas doma tesim se na to :)

22.7.2017 10:31:10

Diky GeneraleX...
...za podporu a slova diku.

Dnes jsem dodělal operační karty a nahrál ke schválení. Základní scénáře tedy budou hratelné. Ohledně pokračování překladu kampaně - budu si teď muset dát pauzu a trochu zvolnit. Jak jsem psal - pravidla bych chtěl dodělat do konce prázdnin, karty neurčitě... mám k nim sice vše připraveno (OCRkem vytahané texty, šablony karet...) ale už me to nějak nebaví :).

24.7.2017 02:34:38

Klopik
Co ty Klopiku, ještě si někdy zahraješ TOI? Přiznám se, že hlavně kvůli tobě a slibu, který jsem ti před lety dal, jsem se do toho teď znovu obul :-)

24.7.2017 16:40:00

Kubis
Kubis na hrad, udělal jsi mi velkou radost a věřím, že i dalším nadšencům této hry.

26.7.2017 10:09:53

Kubis
..rád tě podpořím i finančně a doufám že nejen já za tu lví práci :-) napiš mi do zprávy :)

26.7.2017 10:55:42

zverejneni prekladu a aktualizaci
Po delsi dobe, kdy na ZH neprobehlo zverejnovani novych souboru (skoro presne mesic) byly dnes vsechny avizovane soubory zverejneny. pokud mi nikdo nenahlasite nejake chyby, je pro me uzavreno toto:
FotB
- operacni karty
- prehled jednotek, terenu a zetonu
- vsechny ostatni karty (strategicke, zaskodnictvi)

Stalin
- operacni karty, strategicke karty, karty kampanovych rozkazu
- prehled jednotek, terenu a zetonu
- obecna pravidla

co mam v planu dorazit:
FotB
- preklad scenaru - aktualizovat pravidla

Stalin
- preklad kampane a scenaru (uz prekladam scenare, pravidla mam)

Vic slibovat nechci. Bylo by potreba jeste pravidla FotB i Stalin udelat v grafice a udelat kampanove karty, ale to v dohledne dobe nevidim realne...
mejte se

16.8.2017 18:58:52

splneno
Ahoj všem, před malou chvílí jsem nahrál ke schválení překlad pravidel kampaně Stalingrad. Docela jsem i dodržel termín :-).

V pravidlech jsou zapracovány úpravy a upřesnění zmíněné v dokumentu "Stalingrad Errata and FAQ Version 1.0 for Next wave z listopadu 2015".

Přesto je v pravidlech několik nejasných pasáží:
- jak funguje proražení zdí budovy tankem (ve scénáři Rychle dusající - RAMMING SPEED)
- jak zaokrouhlovat dělení rozkazů dle tabulky kampaňové fáze, pokud se rozhodnte získat KVB navíc. Zda se má zaokrouhlit dolů polovina, kterou odečítám nebo výsledek dělení...
- v pravidlech je uvedeno, že se má posuzovat, kdo má iniciativu na konci fáze údržby posledního kola (to by znamenalo, že ještě proběhne poslední fáze údržby). V erratech ale stojí, že Kampaňová fáze de facto nahrazuje fázi údržby posledního kola. Snažil jsem se tedy upravit některé odstavce, které byly s tímto upřesněním v rozporu...

No zbývají tedy už jen kampaňové strategické karty. Ale tady rovnou říkam, jejich dodělání je v nedohledu... Potřebuju teď oraz.

Kdyby někdo přeložil texty (které mám převedené do editovatelné podoby z naskenovaných karet), do grafiky bych se byl ochoten nasázet...
Mějte se
Kubis

1.9.2017 23:54:57

Kubis
Já, jako neangličtinář, vřele děkuju za to co jsi udělal.!!!!!
Zvlášť když tuto hru hraje v Česku malá skupina hráčů.

2.9.2017 18:42:57

Klopik
Ahoj kamarade, máš pravdu, kromě Tebe, GeneralaX a možná Panzera nevím o nikom dalším, kdo by Stalingrad měl nebo ho hrál...

Mohlo by se to teda zdát, že překlad této hry je vyhozený čas. Ale nerad nechávám nedokončené věci a hlavně sem ti (teď už před lety) řekl, že to přeložím. Tvůj poslední komentář mě příměl k tomu, zkusit i ty karty. A překvapivě to docela šlo. Za dnešní večer jsem udělal všechny karty kampaně munice (jen hrubý překlad). Tak uvidím, jak bude chuť ... Třeba to bude vánoční dárek :).

Kubis

2.9.2017 23:40:00

Kubis
...i slza mi ukápla :-))))

5.9.2017 19:35:31

Kubis
I mně ukápla. Ani ne tak dojetím, jako spíš hořkou vzpomínkou jak mě Klopík na Želivu několikrát totálně podrtil :-)

5.9.2017 20:38:40

Vánoční dárek o rok později
Ahoj všem,
před chvílí jsem ke scvhálení nahrál poslední nepřeložený materiál ke hře - tedy kampaňové karty munice, morálky a zásob. Pokud budete mít někdo sílu prosím o kontrolu. Narazíte-li na nějakou nepřesnost (nebude se Vám zdát překlad názvu apod.) napište, rád to obratem opravím...

TOI je tímto kompletně přeložen. Jak jsem psal - vnímám, že by se ještě hodilo dodělat pravidla Fury of the Bear a Stalingradu do grafiky, ale to už by byla jen taková třešnička na dortu :D.

Mějte se.
Kubis

24.11.2018 01:43:05

Vybíráme z Bazaru

Warfighter WW2
Akt. cena: 49 €
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas