Tide of Iron: Next Wave

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Tide of Iron: Next Wave - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: 1A Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíly proti původní verzi

Ahoj všem,
procházel jsem rozdíly mezi původní verzí Tide of Iron a reedicí Tide of Iron: Next wave. Zde jsou mé poznakty:

- Karty: v obou edicí jsou stejné. Jen karta "K zemi (Take down)" má v reedici opravený text (v mém překladu je již správná podoba textu). Jiné rozdíly jsem nenašel
- Pravidla: původní kniha pravidel byla rozdělena na 3 samostatné knihy, plus v rámci kickstarter edice vyšla ještě 4. kniha s bonusy - 34 stran (nové scénáře, jednotky a volitelná pravidla - boj v noci, tanky bez otočné hlavně apod.). První kniha (6 stran) obsahuje zjednodušená pravidla a 2 scénáře na rychlé pochopení principů hry, druhá kniha (40 stran) - de facto původní kniha pravidel bez jednotek, třetí kniha (40 stran) - popis jednotek, specializací, terénů apod. + scénáře (9). V knihách jsou shrnuty i pravidla, která vyšla v jednotlivých rozšířeních (z Normandie, Days of Fox...)
- Více historických detailů
- Nová volitelná pravidla pro zvýšení taktických možností

Přehlédl jsem nějaký rozdíl?

2.12.2018 22:17:27

...
sry spletl jsem se - karta "K zemi" je v originále pojmenovaná jako "Go to ground".

2.12.2018 22:28:20

Rozdíly
Je tam ještě jiný počet jednotek/podstavců a v Nextu jsou navíc STUG III a karty Special OPS. Pravidlově by to mělo být stejné, všechny věci navíc udělali jako doplňková pravidla.
Podrobně jsem to ale nezkoumal, protože předpokládám, že seznam případných změn v pravidlech by se někde na BGG objevil.

3.12.2018 10:01:12

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas