Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tide of Iron vs. Memoir 44

Zdarec, hodne se rozhoduju nad tim ze bych si koupil Memoir 44, ale ted jsem narazi na tuhle hru a vaham. Muze mi nekdo ve zkratce rici cim se ty dve hry lisi? Podle obrzku bych rekl ze je to to same na jedno brdo, ale asi se mylim. Nechci se prodirat pravidly proto by me zajimal nazor co je lepsi? Pripadne co je narocnejsi a co hrajete radeji? Hral jsem jenom Memoir 44 takze pravidla z ni znam dobre.
31.12.2010 00:19:01

TOI vs M44
...jen v kostce, obě hry mám a obě hraju rád.
M44 je svižná hra s větším podílem náhody a odehratelná v průměru za 30 minut.
TOI je náročnější hra pro fajnšmekry, kde hodně taktizuješ a scenáře trvají cca 4 hodiny, hra zabere i více místa na stole.

31.12.2010 10:06:38

BMAJTZ
Memoir a TOI mají společné snad akorát tak téma 2. sv. války a hraní podle scénářů. Asi takhle: Memoir 44 je kratší o o poznání jednodušší, jednotky se ovládají pomocí sekčních karet a jinak tady fungují kostky atd... (ale to víš, protože Memoir znáš). TOI má pestřejší paletu jednotek (pěchotu si navíc do čet můžeš rozstavit dle vlastní volby), pohyb po hracím plánu není po sekcích, ale dle vlastního uvážení a taktiky (limitující je pouze únava jednotek, stav morálky, imobilita strojů apod.). TOI má složitá pravidla (zteč, ochromující palba, příležitostná palba, transport, specializace čet, vliv morálky a poškození strojů ...) z toho také vyplývá poměrně dlouhá herní doba (samozřejmě to záleží na scénáři). Karty zde jsou také a to takové, které se hrají v akční fázi (během boje) a ve fázi údržby (např. posily) - navíc jsou pro každý scénář různé balíčky na obou stranách. Dalo by se tady toho napsat ještě hodně a jistě mě časem někdo doplní, ale ptal ses co hrajeme raději. Bohužel kvůli dlouhé herní době a složitým pravidlům jsem bohužel TOI musel odsunout do skříně a upřednostnil Memoir 44, přestože TOI je realističtější, atmosféričtější a celkově promakanější.

31.12.2010 10:13:45

Deskovec
Jak to tak procitam tak dochazim k zaveru ze Memoir 44 bude epsi volbou. Malokdy sezenes neoho kdo by chtel hrat tak strasne dlouho TOI, zato M44 je opravdu rychlovka. Pravda je ze na M44 me stve hlavne podil nahody generovany kostkou. Myslim, ze nahoda aspon mirna by mela byt soucasti vsech her nicmene M44 je na ni vicemene postaven. Kdyz jsem to hral tak kdyz vam 6x za sebou na kostkach nepadne co byste si prali dokaze to solidne zvratit prubeh hry a to docela nasere.

31.12.2010 10:44:25

TOI vs M44
Taky mam doma obe hry a obe me bavi. Je to presne jak psali kluci. M44 je nanarocna jednoducha hra, ale podle me i tak zabavna. TOI je komplexnejsi hrou, kde muzes vic taktizovat. Pokud mas tedy dost kamaradu, kteri maji radi vojenske hry a maji dost casu, tak doporucuji TOI.

31.12.2010 10:46:47

BMAJTZ
Deskovec to popsal naprosto přesně, takže já se s názorem přidám. Memoir má sice slušný podíl náhody, ale platí u něj, že je atraktivní pro každýho komu ho ukážu a to i díky tomu, že pravidla vysvětlím během pár minut. Takže je rozhodně variabilnější. Když pak někdo s tebou bude hrát Memoir celý večer několikrát do měsíce scénář za scénářem a začnete uvažovat, že si upravíte pravidla, pak má podle mě cenu začít uvažovat o TOI.
Ještě dodám, že situace kdy mi padnou několikrát špatný kostky řešim berserkrem. Prostě se naštvu, zavelím bonsai a vybíhám klidně z bunkrů frontálním útokem proti zakopanejm jednotkám a tankům kamaráda. Jeho plány jsou ty tam a jen ten jeho vyděšenej pohled "Co se to sakra děje?" a zpocený záda za tu případnou prohru stojí:-)

31.12.2010 11:48:01

pro BMAJTZ
Podle me podil nahody u M44 je dan i kartama. Nejdenou se mi stalo, ze jsem mel v ruce karty, ktere sli zahrat jen v sektoru, kde jsem nemel skoro zadne nebo vubec zadne jednotky.

Podle meho nazoru, je rozdil mezi TOI a M44 skoro takovy jako je rozdil mezi sachama a damou.

2.1.2011 12:06:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Armageddon
Armageddon
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas