nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ticket to Ride: Rails & Sails

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tak tedy Phileas Fogg vyhrál svou sázku. Vykonal cestu kolem světa za osmdesát dní. Použil k tomu všech dopravních prostředků, parníků, železnic, povozů, jachty, nákladní lodi, saní, slona.

- Jules Verne, Cesta kolem světa za 80 dní

Ticket to Ride: Rails & Sails je samostatně hratelné pokračování ze světa Ticket to Ride. Podobně jako v předchozích pokračováních se hráči snaží vytvořit mohutnou dopravní síť. Oproti předchozím rozšířením se ale vedle vlaků dostávají ke slovu, jak už název napovídá, také lodě. Hra se totiž tentokrát odehrává na dvou mapách, kde se bez lodí obejít prostě nedá - oblast Velkých jezer na pomezí USA a Kanady a hlavně mapa celého světa.

Tato verze populární hry nabízí několik významných změn:

  • Zásobu hráčů již netvoří jen vagónky, ale i lodičky - na začátku každé hry má hráč možnost vybrat si, jakou kombinaci lodí a vagónků si pro svou hru vytvoří
  • Přibyl balíček karet pro výstavbu námořních tras
  • Přístavyhráč má možnost ve svém tahu vytvořit v některém z měst, do kterého vede jeho trať/námořní trasa, přístav. Pokud některá z hráčových tras začíná nebo končí ve městě s přístavem, dostává za ní určitý počet bodů (liší se na obou mapách). Za nespotřebované přístavy (každý hráč má tři) se na konci hry odečítají 4 body.

Jinak hra probíhá standardním způsobem, jako její předchůdci. Zásadním rozdílem je snad to, že oproti původní verzi hra trvá až dvě hodiny.

Autor: Marty89

Vybíráme z aukcí

Time of Legends: Joan of Arc – Village Pack
Time of Legends: Joan of Arc – Village Pack
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>