nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ticket to Ride Map Collection: Volume 5 – United Kingdom & Pennsylvania

Rozšíření pro hru: Jízdenky, prosím!
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Alan R. Moon
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ticket to Ride: United Kingdom & Pennsylvania je v pořadí již pátým mapovým rozšířením základních her ze série Ticket to Ride (Ticket to Ride, Ticket to Ride: Europe, ...). Jak již název napovídá, obsahuje nový oboustranný herní plán s mapami Velké Británie a na druhé straně Pensylvánie. A k tomu ještě balíčky nových karet.

Velká Británie (pro 2-4 hráče) navíc k nové mapě přináší do hry nový mechanismus technologií a jejich vývoje. Na začátku hry smí hráči zabírat pouze tratě v maximální délce dvou dílků a navíc pouze v Anglii. V průběhu hry pak mohou (a pokud chtějí vyhrát, tak i musí) kupovat karty technologií (= nový typ karet v tomto rozšíření). Ty jim pak umožňují zabírat tratě v délce 3 a více dílků a/nebo zabírat tratě v ostatních zemích Velké Británie.

Pensylvánie (pro 2-5 hráčů) přináší do hry nový mechanismus investování do podílů významných dopravních společností. Při zabrání trati hráč může investovat do podílu některé z dopravních společností. Hráč, který na konci hry drží největší podíl ve společnosti, získává za danou společnost další body vedoucí k vítězství.

 

Autor: Zeus